TELEFON:

61-674-0658

 

NASZE PODSERWISY:

 

OKNA:

OKIENNY.PL
 
BRAMY GARAŻOWE:

DobraBrama.pl

CHWILOWO NIE REALIZUJEMY ZAMÓWIEŃ NA MARKIZY I ŻALUZJE FASADOWE

RoletySerwis.pl

nowy portal już w budowie!

rolety poznań banner
Udostępnij
Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Rolety Dzień noc - Opinie

Rolety dzień-noc to następca tradycyjnych rolet czy wcześniej używanych tak zwanych żaluzji. Stały się one hitem podczas urządzania wnętrz i obowiązkowym elementem wyposażeniowym każdego okna. Skutecznie chronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi a także stanowią doskonały element dekoracyjny naszego okna.

Czasy, kiedy rolety czy żaluzje spełniały funkcje ochronne dawno odeszły do lamusa. Teraz ważna jest także estetyka. Zwracamy coraz większą uwagę nie tylko na funkcjonalność produktów ale również na ich wygląd. Rolety dzień-noc nie dość, że pełnią funkcję ochronną to dodatkowo są świetnym dodatkiem do każdego wnętrza. Wśród opinii przeważa pogląd, że takie rolety nadają nowoczesnego charakteru pomieszeniom. Sprawiają, że wnętrze wygląda bardziej przytulnie i komfortowo.

Rolety Dzień noc - Opinie - Tak wiele możliwości

Na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu rolet dzień noc. Występują w wersji mini, maksi oraz z kasetą. Te pierwsze zasłaniają jedynie część okna. W związku z tym wybierając tego typu rolety możemy użyć nie tylko jednego koloru podczas montażu. Możemy połączyć dwa odcienie tego samego koloru lub zestawić je na zasadzie kontrastu. Daje to wiele możliwości dekoratorskich. Sprawia, że nasze pomieszczenie nie jest nudne. tego typu rolety oprócz funkcji ochronnej czy dekoratorskiej pełnią jeszcze jedną bardzo istotną rolę.

Mianowicie mogą całkowicie zastąpić firany czy zasłony. Dzięki temu nasze wnętrze nabierze lekkości i stanie się bardziej przestronne. Zachowamy także prywatność, gdyż roleta nie odsłoni naszego wnętrza. Rolety tego typu montowane są do skrzydła okiennego za pomocą wieszaków PCV. Roleta dzień noc może być wówczas zakończona na dwa różne sposoby: albo za pomocą rury obciążającej albo za pomocą obciążnika.

Rolety Dzień noc – Inny rodzaj rolet

rolety-dzien-noc rolety-dzien-noc-brazowe

Drugi typ rolet dzień noc to te większe, w rozmiarze max. Jest ona dodatkowo wyposażona w kasetę. Zasłania ona całe okno. Jej dodatkowym atutem jest ochrona materiału przed zabrudzeniami a także zniszczeniem. Kaseta oraz obciążnik wykonane są z aluminium dzięki czemu roleta jest bardziej wytrzymała i trwała.

Oczywiście one również dostępne są w wielu kolorach i wzorach. To jaki z nich wybierzemy zależy od nas samych. Jest na prawdę wiele możliwości i na pewno znajdziemy dla siebie coś odpowiedniego. Nie zapominajmy o ochronie przed słońcem. To podstawowa funkcja rolet dzień noc. Można je montować na trzy różne sposoby: do wnęki okiennej, poza nią do ściany lub do sufitu.

Rolety Dzień noc w kasecie

Ostatnim, trzecim typem rolet dzień noc są te wyposażone w kasetę. Dzięki niej, podobnie jak rolety max, materiał jest chroniony przed wszelkimi zabrudzeniami a także uszkodzeniami i zniszczeniami. Oczywiście spełnia te same funkcje co pozostałe dwa jej rodzaje. Jest natomiast montowana w zupełnie inny sposób. Mianowicie za pomocą taśmy dwustronnej.

Mimo, że rolety te występują w kilku rodzajach, są one tak samo zbudowane. Posiadają one podwójnie prowadzony materiał. Dzięki temu jest możliwa regulacja światła docierającego do pomieszczenia.

jeśli chcemy możemy całkowicie wpuścić promienie słoneczne, częściowo je zasłonić lub całkowicie pozbawić naszego pomieszczenia słońca. To doskonałe rozwiązanie. Podobnie jest nocą. Możemy regulować dostęp jakiegokolwiek źródła światła wedle własnych potrzeb i upodobań.  Niestety nie ma na rynku rolet zewnętrznych dzień noc.

Rolety dzień noc podsumowanie

Rolety, które działają na zasadzie dzień-noc jest bardzo wiele na dzisiejszym rynku. Są dostępne różne wzory, kolory i faktury materiałów. Dzięki temu zaspokoją one potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem rolet do swojego domu czy mieszkania- wybór jest prosty. Tego typu rolety pełnią wiele funkcji. Dzięki temu są ekonomiczne, gdyż służą nie tylko do ochrony przed światłem. Są piękną dekoracją a nawet mogą zastąpić firanki i zasłony.