biokominki czy warto

Czy warto kupić sobie biokominek? Poznaj jego wady i zalety

Bardzo często kominek jest sercem salonu, a nawet i całego domu. Nie każdy jednak może sobie na takowe rozwiązanie pozwolić. Brak przewodów kominowych czy też mała przestrzeń mieszkania w bloku przekreślają skutecznie tenże pomysł. W takiej właśnie sytuacji rozwiązaniem bardzo dobrym jest wszystkim znany biokominek. Dlaczego jest on taką alternatywą znakomitą dla kominka tradycyjnego? Co należy do wad tego rozwiązania oraz dlaczego warto skorzystać z niego?

Dlaczego biokominki to ekologiczne kominki na biopaliwo?

Tenże rodzaj urządzenia są określane jako ekologiczne oraz bezpieczne dla otoczenia. A dlaczego? Jest to związane przede wszystkim z tym, jakie paliwo jest w ogóle potrzebne do rozpalania w tak małym piecyku.

Czy musimy rezygnować z uroku tradycyjnego kominka? Oczywiście, że nie. Biokominki portalowe znakomicie potrafią je zastąpić. Ich eleganckie oraz proste kształty, a do tego także materiał, z którego były wykonane, sprawiają, że przypominają doskonale kominek tradycyjny. Są także od nich o wiele tańsze. Możemy je kupić już od tysiąca złotych.

Ta ostatnia z tych propozycji, w przeciwieństwie do kominka tradycyjnego, nie wymaga kompletnie jakiejś skomplikowanej instalacji, bardzo podobnie jak podłączenia przewodów kominowych. Jest to naprawdę bardzo duża zaleta, którą zwłaszcza doceniają właściciele mieszkań znajdujących się w blokach. Nie wymaga dodatkowo montażu skomplikowanego, a także obsługi pracochłonnej. Nie sprawia kompletnie żadnych problemów, dlatego też mogą się na niego zdecydować także osoby, które mają minimalną techniczną wiedzę.

Czy warto postawić na biokominek?

Dodatkowym plusem jest na pewno ich niewielki rozmiar. Nie są duże. W związku z tym możemy je umieścić w miejscu dowolnym w domu czy też mieszkaniu oraz pod wybraną ścianą. Ich kształt minimalistyczny sprawia, że stworzą one aurę idealną do wypoczynku oraz relaksu i to dosłownie w każdym pomieszczeniu. Bez względu, czy to będzie wielki salon przestronny czy też mały pokój jeszcze z aneksem kuchennym.

Co sprawia, że biokominki uznawane są za jedne z najbardziej ekologicznych? Tutaj chodzi przede wszystkim o paliwo, które zostało stworzone na bazie samego etylowego alkoholu. Ma on naprawdę wiele plusów, między innymi także takie, że w żadnym wypadku nie emitują one ani zapachu, a bezpośrednio po wypaleniu tego paliwa nie powstaje kompletnie żadne popiół. Co jest sporym ułatwieniem dla użytkowników. Stąd powstał właśnie przy tych produktach popularny przedrostek – „bio”.

Zadbajmy o mobilność

Zaletą tegoż źródła ciepła jest na pewno to, że one kompletnie nie wymagają podłączenia do kominowych przewodów. Co więcej, co po niektóre z modeli są w mobilnej wersji. Zależnie od potrzeb możemy je umieścić na stole w łazience, salonie, na werandzie czy też w sypialni. Biokominki wolnostojące mają najczęściej prosty oraz elegancki kształt. Świetnym przykładem może być model TANGO czy też GALINA. Biokominki umieszczone mogą być nie tylko w środku pomieszczeń, ale również na tarasach, balkonach oraz w ogrodach. Jedynym wymogiem są sprzyjające warunki pogodowe.

Poza tym modele, które są dostępne na naszej stronie posiadają w pełni zgodę ze znakiem TUV. A co to dokładnie oznacza? Jest to potwierdzenie bardzo wysokiej jakości wyrobu, dowodem na to, że spełnia w pełni wymagania obligatoryjne bezpieczeństwa. Same procesy wytwarzania tegoż wyrobu są monitowane przez ekspertów z TÜV Rheinnland Polska. Są realizowane na możliwie najwyższym poziomie technicznym oraz organizacyjnym.

Które rozwiązanie wybrać?

Pomimo wielu zalet oczywiście nie każdy się musi zdecydować na biokominek. Niektórzy za wadę tego rozwiązania uznali to, że te urządzenia wymagają wietrzenia regularnego pomieszczeń, w których się znajdują. W wyniku spalania właśnie biopaliwa do atmosfery się uwalnia dwutlenek węgla jednocześnie z parą wodną. Musimy pamiętać, że biopaliwa również mają zalety oraz pewne wady. Ostateczna decyzja należy do nas.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz