rolety wyciszaja

Czy rolety zewnętrzne naprawdę wyciszają?

Przesyceni wieloma bodźcami, w tym bardzo intensywnymi bodźcami słuchowymi, szukamy spokoju i odpoczynku w zaciszu domowym. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Centra wielkich miast, domy usytuowane w pobliżu tras szybkiego ruchu, a nawet wiejskie domki narażone są na codzienny hałas, który obniża jakość życia i nie pozwala naszym uszom odpocząć. Jednym z rozwiązań takiej kłopotliwej sytuacji jest montaż rolet, powstaje jednak pytanie: „czy rolety zewnętrzne wyciszają” ?

Budowa rolety a wyciszenie

Często rolety zewnętrzne wyposażone są w innowacyjny system akustyczny. Budowa takiej rolety zawiera aluminiowy pancerz, który wypełnia pianka poliuretanowa. Montaż tej osłony zapewnia nie tylko mniejszy hałas (o 7-14 decybeli), ale też ochronę przed słońcem, a zimą przed niską temperaturą. Wykorzystanie pancerza daje gwarancję, że rolety zewnętrzne wyciszają hałas z zewnątrz.

Rolety zewnętrzne wyciszają hałas jeśli odpowiednio ich użyjesz

Montaż rolet to nie wszystko. Nie zadziałają, jeśli nie będą opuszczone. Specjalnie opracowany system podnoszenia i zwalniania rolety, nie powoduje dodatkowego hałasu. Oprócz tego na niwelowanie dźwięku wpływa nie tylko zewnętrzna kurtyna, ale również opór powietrza zamkniętego między oknem a roletą.

Właściwe opuszczenie rolety zewnętrznej wycisza pomieszczenie również dla tego, że nie ma w niej żadnych prześwitów. Opuszczenie rolety odbywa się poprzez uwolnienie zamontowanego sznurka z boku okna. Poluzowanie sznurka automatycznie powoduje opadanie rolety, a odwrotne czynność- podciąganie sznurka do siebie, podnosi kurtynę do góry. Szybki mechanizm działania ułatwia cały proces.

Post Author: Roletowo.pl

1 thought on “Czy rolety zewnętrzne naprawdę wyciszają?

    Irek

    (22 maja, 2021 - 12:59 pm)

    Definitywnie wyciszają moim zdaniem.

Dodaj komentarz