feng shui ustawienia

Feng Shui – czyli dobra energia w domu

Historia feng shui liczy sobie ponad trzy tysiące lat. Pierwszy przekaz o niej wywodzi się z Chin, a nazwa ta tłumaczona jest jako: woda i wiatr. Dziś feng shui stosuje się w aranżacjach wnętrz mieszkań, bowiem woda płynie zawsze z odpowiedniej strony, a wiatry muszą wiać z właściwych kierunków, aby nie zakłócić życia domowników.

Ogromna ilość osób, które w obecnym okresie urządza swoje mieszkanie zwraca ogromną uwagę na fakt rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń. Z tego względu warto jest sprawdzić, w którym miejscu ulokować sypialnię, w którym kuchnię, a gdzie pokój gościnny.

Rozmieszczenie i aranżacja rzeczy według Feng Shui

Okazuje się jednak, że ważne jest nie tylko rozlokowanie pomieszczeń, ale także sposób ich dekoracji. Jeśli urządzamy pokój względem zasad feng shui musimy określić gdzie powinny znaleźć się meble, okna oraz drzwi.

Niewątpliwie w każdym mieszkaniu najważniejszymi pomieszczeniami są kuchnia, jadalnia, sypialnia oraz pokój dzienny – w tym aspekcie fen shui sprawdzi się znakomicie.

Drzwi wejściowe a energia Chi

Drzwi są niezbędnym elementem każdego domu, bowiem to właśnie przez nie codziennie wychodzimy i wchodzimy do mieszkania. Warto więc zadbać nie tylko o ich estetyczny wygląd, ale także o to, jaką energię wpuszczają do wnętrza mieszkania.

Warto więc umieścić je w takim miejscu, aby jak najmocniej współdziałały z energią Chi. Energia ta ma ogromny wpływ na kształtowanie się elementów mieszkania, a tym samym na meblowanie domu.

Energią Chi możemy pokierować dowolnie od własnych potrzeb – wedle jej zasad, drzwi wejściowe muszą zostać usytuowane tak, aby były widoczne z ulicy, bowiem w ten sposób ludzie trafią do naszego mieszkania, a wraz ze sobą wniosą swą pozytywną energię. Panuje tutaj zasada, że jeśli gość łatwo może trafić do naszych drzwi, jego energia zostanie wniesiona do nas samych.

Warto także uwidocznić ścieżkę do naszego mieszkania, oświetlić drzwi, a także wprowadzić kolor czerwony, który przyczyni się do wprowadzenia harmonii. Niezbędne jest także zachowanie czystości obok drzwi wejściowych, ponieważ odpady wnoszą złą energię.

Kuchnia według Feng Shui

Jeśli meblujemy kuchnię zgodnie z zasadami feng shui, zabronione jest umieszczanie dwóch żywiołów obok siebie. Żywiołami tymi są ogień i woda, utożsamiane z kuchenką i zlewem. Najlepiej jest oddzielić je od siebie szafką czy też blatem, przez co nie będą się wzajemnie zwalczać. Dobrze jest także wprowadzić element z drewna, na przykład drzewko bonsai.

Kolorystyka kuchni

Najlepiej zastosować w kuchni zgodny z zasadami feng shui kolor biały. Jest to doskonały wybór, bowiem biały kolor odbija metal, często występujący przy kuchennych urządzeniach, a także ogień, który wydziela kuchenka.

Uważa się, że lepszym rozwiązaniem jest wybór tradycyjnej kuchenki, aniżeli nowoczesnej -mikrofalowej, bowiem niszczy ona pozytywną energię, jaka zawarta jest w potrawach. Oprócz tego zwiększa ona elektryczny smog, a tym samym jest nie zdrowa dla człowieka, który, na co dzień korzysta z jej możliwości.

Pamiętajmy!

Aby zapobiegać jakimkolwiek problemom, nie zapominajmy o systematycznym jej sprzątaniu, by w kuchni panował w niej zawsze ład i porządek.

Post Author: Roletowo.pl

1 thought on “Feng Shui – czyli dobra energia w domu

    Agnieszka1

    (12 czerwca, 2021 - 11:32 am)

    Zasady feng shui są nieziemsko ważne – jakkolwiek żeby to było dobrze to trzeba się dużo naczytać lub znaleźć specjalistę. Dużo zasad często robi się „intuicyjnie” ale to nie to…. warto spróbować na początek od 1 pomieszczenia…

Dodaj komentarz