materac dla dziecka

Jak dobrać materac do potrzeb użytkownika?

Dobrze dobrany materac zapewnia stabilne podparcie kręgosłupa i całego ciała w czasie snu. Bez niego niemożliwe jest zregenerowanie sił po ciężkim dniu. Łóżka wyposażone w materace różnego typu są przeznaczone dla użytkowników o odmiennej masie ciała, wzroście i preferencjach dotyczących twardości posłania. Jak wybrać spośród wielu materacy jeden odpowiedni dla siebie? Oto sprawdzone porady, które pomagają przejść przez szeroki wybór materacy.

1. Jaki rozmiar ma prawidłowo dobrany materac?

2. Jak dopasować twardość materaca?

3. Materac z pianki poliuretanowej – czy warto?

Materace bonellowe, piankowe, nawierzchniowe, czy lateksowe? W sklepach można znaleźć wiele typów materacy o odmiennych właściwościach, rozmiarach i cenach. Zanim kupi się jeden konkretny model, powinno się zapoznać z cechami różnych wypełnień i określić własne potrzeby. Dzięki temu wybierze się materac o prawidłowej wielkości i twardości. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni materac dla siebie.

Jaki rozmiar ma prawidłowo dobrany materac?

Pierwszą kwestią, jaką powinno się rozważyć przed zakupem materaca, jest jego wielkość. Bez względu na to, czy wybiera się materac sprężynowy, czy też z pianki poliuretanowej, łóżko nie będzie wygodne, jeśli materac będzie mieć nieodpowiedni rozmiar. Jak go dopasować? Przede wszystkim powinno się pamietać, że ergonomiczne podparcie ciała dla jednego użytkownika zapewnia posłanie o szerokości 80-90 cm. Osoby tęższe lub często zmieniające pozycję w czasie snu powinny stawiać na materace o szerokości 120 cm.

Dla dwóch osób potrzebny jest materac o minimalnej szerokości 140 cm. Jeśli zależy im na większej powierzchni do spania, użytkownicy powinni wybrać dla siebie materac 160-180 cm. Łóżko w królewskim rozmiarze (ang. king size bed) ma natomiast 200 cm szerokości, jednak tak duży mebel może nie zmieścić się do sypialni.

Zapoznaj się z ofertą https://sypialniaplus.pl/materace/40-hilding-flamenco-5901595015736.html

Jak dopasować twardość materaca?

Twardość materaca powinna być dopasowana do masy ciała użytkownika i jego indywidualnych preferencji. Lekkie osoby dorosłe i dzieci powinny spać na miękkich materacach. Dla nastolatków i dorosłych o masie ciała do 80-85 kg odpowiednie są materace średniej twardości. Twarde materace są natomiast odpowiednie dla użytkowników o wadze powyżej 85 kg, którzy powinni wybierać najwytrzymalsze materace z pianki wysokoelastycznej lub materiałów o podobnych właściwościach.

Jeśli chodzi o indywidualne preferencje co do twardości materaca, użytkownik powinien zdecydować się na test wybranego modelu. Wystarczy położyć się na nim w sklepie, by upewnić się, że preferuje się daną twardość. W przypadku zakupów online, przyszły użytkownik powinien kierować się oznaczeniami producenta i poradami doradców w sklepie internetowym. W przypadku gdy materac okaże się za miękki lub za twardy, można dokupić do niego materac nawierzchniowy, dzięki któremu poprawi się komfort snu.

Materac z pianki poliuretanowej – czy warto?

Materace piankowe są niedrogie i praktyczne w przypadku rozkładanych kanap. Nawierzchniowy materac z pianki wysokoelastycznej zapewnia doskonałe podparcie całego ciała zarówno podczas nocowania gości, jak i na co dzień. Pianka wysokoelastyczna wraca do swojego kształtu, dlatego jest odporna na wgniatanie. Dzięki niej ogranicza się ryzyko wystąpienia bólu pleców i innych dolegliwości ze strony kręgosłupa tuż po wstaniu z łóżka.

Wybierz materac dla siebie z oferty sklepu internetowego https://sypialniaplus.pl/10-materace

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz