okna drewniane

Jeśli okno z drewna to jakie?

Jeszcze jakiś czas temu okna drewniane były zasadniczo jedynymi dostępnymi dlatego też w momencie gdy pojawiły się okna plastikowe czyli okna PCV nastąpił prawdziwy „boom”. Wtedy też okna PCV, które były naprawdę drogie oznaczały pewien prestiż. Obecnie sprawa wygląda jednak nieco inaczej. Okna drewniane powracają do łask, zaś okna PCV nieco „przejadły się” i z racji tego, że nie są już tak modne jak kiedyś są też stosunkowo tanie. Z kolei okna z drewna są inwestycją dość drogą i teraz to one są wyznacznikiem prestiżu.

Jeśli przeprowadzamy remont i planujemy wymianę okien na nowe to oczywiście warto zastanowić się nad oknami z drewna, ale nie tylko po to, by pokazać swój status. Okna z drewna bowiem posiadają bowiem naprawdę całe mnóstwo zalet. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że okno oknu nie jest równe. Jak zatem wybrać dobre drewniane okno? Po pierwsze warto wybrać dobrego fachowca, któremu zlecimy wykonanie naszych okien. Ale nie mniej ważny jest rodzaj drewna.

Zazwyczaj ludzie decydują się na drewniane okna dębowe, bowiem jest to drewno bardzo trwałe, ale też ma swoją cenę. Równie popularne jednak zaczynają być okna drewniane, których materiał pozyskany jest z takich drzew jak przykładowo sosna czy świerk. W tak zwanych wyższych sferach panuje również moda na okna z drzew bardzo egzotycznych, sprowadzanych z zagranicy. Tu jednak jak nie trudno się domyślić także nie ma co liczyć na niską cenę. Zanim ostatecznie zdecydujemy się na dany gatunek drewna warto poznać wszystkie możliwe opcje i zasięgnąć rady fachowców obeznanych w tym temacie.

Post Author: Roletowo.pl