Podjęcie decyzji dotyczącej wymiany drzwi wejściowych często jest trudne. Okazuje się, że istnieje kilka konkretnych przesłanek, które sugerują, że warto zrobić to jak najszybciej. O czym mowa? Czy wymiana drzwi wejściowych jest kłopotliwa i kosztowna?
Kiedy wymienić drzwi wejściowe – praktyczne wskazówki
Czasami wystarczy jedynie spojrzeć na drzwi, aby się przekonać, że nadszedł czas na zakup nowych. Niemniej niekiedy nie jest to tak oczywiste. Warto zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pomogą w podjęciu decyzji.
Wymiana drzwi wejściowych a estetyka
Wiele osób podejmuje się wymiany drzwi do domu w momencie, gdy te dotychczasowe przestają im się podobać. Spełnianie wymagań estetycznych to wyznacznik, którym można się kierować w tym przypadku. Drzwi wejściowe powinny dobrze się prezentować, ponieważ stanowią wizytówkę całego budynku. Jeśli są porysowane lub wyblakłe, z pewnością nie będą nikomu się podobać.
Mówiąc o estetyce, trzeba pamiętać o czymś jeszcze. Wymiana drzwi wejściowych jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy została odświeżona cała elewacja. Zazwyczaj wtedy stare skrzydło zbyt mocno z nią kontrastuje, zwłaszcza jeśli zostało kupione i zamontowane kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu.
Zachęcamy do sprawdzenia zaufanego producenta drzwi wejściowych Bramtech: https://www.bramtech.com.pl/drzwi-wejsciowe
Wątpliwości w kwestii trwałości
Oczywiście wymiana drzwi zewnętrznych to dodatkowa inwestycja, ale zdarza się, że nie da się dłużej z tym zwlekać. O zakupie nowych należy pomyśleć jak najszybciej, jeśli pojawiają się problemy z regulacją i szczelnością. To nie tylko powód szybszego wychładzania się domu.
Nieszczelne drzwi, które trudno domknąć, stają się również łatwiejsze do pokonania przez złodzieja. Wymiana znacząco poprawi poziom bezpieczeństwa domu i samych domowników. Będzie to również szansa na obniżenie rachunków związanych z ogrzewaniem – za sprawą szczelniejszego skrzydła ciepło pozostanie wewnątrz budynku.
Czy nadmierny hałas to przesłanka, aby wymienić drzwi wejściowe?
Warto pamiętać, że dobiegające z zewnątrz głośne dźwięki mogą być dodatkowym sygnałem, że nadszedł czas na wymianę drzwi wejściowych. Najczęściej nadmierny hałas potwierdza, że te dotychczasowe przestały być szczelne i nie spełniają obecnych norm. Obniża to komfort domowników i może utrudniać codzienne funkcjonowanie.
Wymiana drzwi wejściowych – przed czy po remoncie?
Równie ważną kwestią jest zdecydowanie o właściwym momencie montażu nowych drzwi. Zaleca się, aby zrobić to po zakończeniu tzw. mokrych prac. Należą do nich m.in.:
- instalacja okien,
- położenie tynku na ściany,
- gipsowanie.
Gdy wszystko z tego zakresu będzie gotowe, wymiana drzwi wejściowych może zostać przeprowadzona bez żadnych przeszkód. Oczywiście to zadanie najlepiej powierzyć profesjonalnej ekipie. Fachowcy zadbają o każdy detal i dopilnują, aby nowe drzwi zostały prawidłowo zamontowane i służyły przez wiele lat. Ponadto decydując się na usługi świadczone przez sprawdzoną firmę, możliwe staje się zamówienie idealnego produktu, powstającego na podstawie indywidualnie przygotowanego projektu.
Wybór i wymiana drzwi wejściowych nie muszą być problematyczne. Skontaktuj się z rzetelnym producentem prowadzącym swoją działalność od lat.