kuchnia w domu jedna rodzina

Kuchnia w domu jednorodzinnym

Współcześnie kuchnia z przestrzenią otwartą na salon, skłaniająca do bycia w kontakcie z rodziną czy przyjaciółmi, zachęcająca do wspólnego spędzania czasu z bliskimi. Wiąże się to z coraz bardziej zestandaryzowaną tendencją do łączenia przestrzeni użytkowych zarówno w niedużych mieszkaniach w blokach, jak i całkiem sporych domach jednorodzinnych. Przestrzeń bez ścian nie tylko sprzyja pozytywnym kontaktom między lokatorami, ale jest ono optycznie większe niż w rzeczywistości, a przede wszystkim redukuje wiele kosztów na poziomie powstawania budynku.

Urządzając kuchnię w domu jednorodzinnym, nie ma raczej problemu z brakiem wystarczająco dużej przestrzeni. Mimo to, projektowanie przestronnej kuchni może być o wiele bardziej problematyczna, niż tej w bloku.

Z drugiej strony duża kuchnia to większe możliwości. Pozwala na dowolny typ zabudowy kuchennej, a także uzupełnienie jej wyspą, półwyspem, barkiem czy po prostu minijadalnią. Duża i przestronna kuchnia to więcej miejsca na szafki i zabudowy, które dają dodatkowe miejsce na przechowywanie, ale też wygodne blaty do przygotowywania posiłków.

Mimo wszystko najważniejsze w kuchni jest to, aby mieć na czym gotować posiłki dla rodziny. Do najpopularniejszych wyborów w domkach jednorodzinnych są płyta indukcyjna lub płyta gazowa. Czym się one charakteryzują i jak działają?

Płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne to współcześnie najbardziej popularny rodzaj kuchenki, na które się decydują osoby urządzające mieszkania. Płytę indukcyjną wyróżnia ciekawy, minimalistyczny design. Na uwagę zasługuje także łatwość utrzymania czystości płyty indukcyjnej oraz szybkość gotowania na niej.

Płyta indukcyjna jest rozwiązaniem funkcjonalnym, bezpiecznym, o modnym designie. Czy korzystanie z płyty indukcyjnej jest szkodliwe? Wielu z nas zastanawia się nad tym zagadnieniem, stojąc przed wyborem tego właściwego urządzenia. Płyta ceramiczna nie jest szkodliwa dla zdrowia ani wpływa negatywnie na smak gotowanych na niej potraw. Aby korzystanie z płyty grzewczej miało w jakikolwiek niekorzystny sposób wpłynąć na nas, musielibyśmy być narażeni na jej oddziaływanie przez kilka godzin dziennie i to przez kilka lat. Więc szanse są naprawdę znikome. Tak więc płyta indukcyjna jest naprawdę bezpiecznym wyborem dla każdego.

Jak działa płyta indukcyjna

Jak działa kuchenka indukcyjna? Przez miedziane zwoje w płycie grzewczej, które znajdują się pod płytą przepływa zmienny prąd elektryczny. W efekcie wytwarza on pole magnetyczne. Prąd zamienia się w ciepło w momencie zetknięcia powierzchni ceramiki ze specjalnie dostosowanym garnkiem, dzięki którym tworzą się prądy wirowe. Warto zwrócić też uwagę na wskaźnik ciepła resztkowego. Zwykle oznaczone symbolem H na płycie informuje nas o tym, że pole grzejne jest jeszcze ciepłe.

Płyta gazowa

Podstawowym elementem wyposażenia każdej kuchni jest miejsce do gotowania – to właśnie na tym kuchence przygotowujesz ciepłe posiłki. Do nowoczesnych kuchni często wybór staje na płycie indukcyjnej, ale jednak gotowanie na gazie w dalszym ciągu ma swoich zwolenników. Idealnym rozwiązaniem tego problemu między wyborem nad tradycyjną płytą gazową a nowoczesnym designem płyt indukcyjnych jest płyta gazowa bez ognia.

Płyta gazowa pod zabudowę wyposażona jest w palniki ukryte pod szklaną powierzchnią. Wyglądem przypominają indukcję, dlatego doskonale nadają się do kuchni w nowoczesnej i minimalistycznej aranżacji. Ponadto, w odróżnieniu od płyt indukcyjnych, nie wymagają specjalistycznych naczyń.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz