odkurzanie domu

Niedrogi odkurzacz do mieszkania

Nie ma wątpliwości, że jednym z kryteriów, jakim kierujemy się podczas zakupu nowego odkurzacza, jest jego cena. Osoby, które szukają tańszego sprzętu, mają ogromny wybór. Na rynku znaleźć można wiele ciekawych modeli poniżej tysiąca złotych. Na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów? Podpowiadamy!

Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Odkurzacz tradycyjny, tzw. workowy to wciąż jeden z najczęściej kupowanych rodzajów odkurzaczy. W tym wypadku zebrane przez szczotkę zabrudzenia trafiają do zainstalowanego w obudowie worka. Najczęściej papierowego lub syntetycznego. W przypadku worków wielorazowych, lepiej postawić na drugie rozwiązanie. Worki papierowe są bowiem mniej trwałe i, co ważne, mogą nie zawierać odpowiednich warstw filtrujących. Zwiększa to więc ryzyko rozwoju w domu alergenów, zarodników, pleśni i roztoczy.

Osoby, które nie są zainteresowane odkurzaczem workowym, mogą postawić na coraz popularniejszy ostatnio odkurzacz bezworkowy.

Jak działa taki sprzęt? W przypadku odkurzacza bezworkowego kurz i zanieczyszczenia trafiają do specjalnego pojemnika, który co jakiś czas powinien być opróżniany i dokładnie umyty. To wygodne rozwiązanie bez konieczności systematycznej wymiany worków na nowe. Osoby zainteresowane sprzętem bezworkowym nie powinny martwić się również kwestią bezpieczeństwa. Odkurzacze bezworkowe posiadają bowiem filtry HEPA, które filtrują powietrze przedostające się na zewnątrz odkurzacza.

Odkurzacz bezworkowy – na co zwrócić uwagę?

Podstawową kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza bezworkowego, jest jego pojemność. Tutaj szczególnie warto przyjrzeć się modelowi 600 EL61C2OG marki Electrolux. To niedrogi sprzęt, który kosztuje mniej niż 700 zł. Niska cena nie powinna być jednak myląca. To jakościowy sprzęt, który ułatwi codzienne porządki. Odkurzacz posiada dużą pojemność dzięki temu nie wymaga częstego opróżniania. Cały proces ułatwia też wygodny przycisk, który zapewnia łatwe usuwanie kurzu z pojemnika. Pomocna jest także funkcja AeroPerformer Cyclonic™. Dzięki niej odkurzacz może pracować z wysoką skutecznością nawet w sytuacji, w której pojemnik na kurz jest prawie całkowicie zapełniony.

Wysoka moc nie musi oznaczać jednak wysokich rachunków za prąd. Podczas zakupu niedrogiego odkurzacza trzeba pamiętać, że jest to sprzęt używany nawet kilka razy w tygodniu. Najlepszym wyborem będzie więc sprzęt ograniczający zużycie energii do minimum.

Odkurzacze bezworkowe bardzo często wybierane są do niedużych mieszkań. Tutaj istotne są więc nawet szczegóły. Liczy się wielkość sprzętu, długość kabla, a także rodzaj kółek, które pomagają w odpowiednim manewrowaniu. Niedrugie odkurzacze, podobnie jak droższy sprzęt, wyposażone są również w dodatkowe szczotki, które umożliwiają dokładne odkurzanie różnych powierzchni. To m.in. materiałowa ssawka do kanap i tkanin, ssawka do twardej podłogi oraz ssawka do parkietu. Dzięki dodatkowym akcesoriom codzienne sprzątanie jest wygodne i komfortowe.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz