wystroj salonu rolety

Nowoczesny wystój salonu coraz modniejszy

Jak powinien wyglądać nowoczesny salon?

Przede wszystkim nowoczesny salon powinien być urządzony funkcjonalnie, prosto i przestronnie. Jeśli chodzi o kolory, to tworzą one raczej tło dla nowoczesnych mebli. Jeśli jednak uważamy, że takie rozwiązanie jest odrobinę nudne, możemy jedną ścianę pomalować na mocniejszy kolor lub wyłożyć cegłą, która również świetnie sprawdzi się w nowoczesnym salonie.

Typowymi kolorami stosowanymi w stylu nowoczesnym są biel, szarość, jasny beż. Nowoczesny wystój salonu tworzą przede wszystkim meble. Zwykle mają one proste, geometryczne kształty, często nieco futurystyczne. Są jednolite kolorystycznie i świetnie komponują się z jasnymi ścianami. Dobrze jeśli salon zostanie otwarty na kuchnię lub jadalnię. Da to wrażenie przestronności, która jest głównym elementem nowoczesnego wnętrza. Warto również pomyśleć o usunięciu drzwi z salonu oraz poszerzeniu i podwyższeniu otworów drzwiowych.

Przykładowy salon w stylu nowoczesnym

Jak może wyglądać przykład nowoczesnego salonu? Wyobraźmy go sobie. Na pewno jest nowocześnie i funkcjonalnie urządzony. Królują w nich miękkie, sprężyste kanapy, które tworzą część wypoczynkową. Ściana w salonie, na której wisi telewizor może zostać ukryta za wysuwanym ekranem. Umożliwi to oglądanie filmów z projektora. Co z oknami? Styl nowoczesny wyklucza ciężkie zasłony oraz firany dlatego najlepiej sprawdzą się rolety. Możemy postawić na te z ciemnego drewna, które nadadzą kameralnej atmosfery. Nie powinniśmy przesadzić z dodatkami. Najlepiej jeśli jest ich tylko kilka ale są wyraziste. Wiele drobiazgów nie wpasuje się w klimat nowoczesnego mieszkania. Nowoczesny wystój salonu wyklucza by był on zagracony niepotrzebnymi bibelotami.

Kominek w nowoczesnym salonie

Jeśli marzymy i o kominku i o nowoczesnym salonie powinniśmy zdecydować się na biokominek lub kominek tradycyjny ale w nowoczesnej oprawie. Nowoczesny wystój salonu musi być spójny. Nie sprawdzą się w nim tradycyjne kominki, na których ustawia się rodzinne zdjęcia czy pamiątki z wakacji. Całość musi być bardzo prosta.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz