aranżacja ładne okno

Oryginalne aranżacje okien

Aranżacja okna to nie taka prosta sprawa. Po pierwsze dlatego, że wybór firan, zasłon oraz rolet jest bardzo duży i często mamy problem z dopasowaniem konkretnego modelu do jakiegoś pomieszczenia. Po drugie, nie zawsze do pomieszczenia pasuje firanka, w niektórych pokojach lepiej postawić na oryginalne zasłony lub rzymskie rolety. Po trzecie, wystrój okna należy uzależnić od stylu, w którym zaaranżowane jest całe pomieszczenie, oraz naszego indywidualnego gustu.

Dobór firanki do danego pomieszczenia trzeba uzależnić przede wszystkim od tego, jaka firana tam się sprawdzi. Do okien w sypialni będą pasować różnego rodzaju zasłony. Wybór zasłon trzeba uzależnić od położenia pokoju. Jeśli znajduje się po słonecznej stronie domu lub mieszkania, zasłony powinny być grube, aby szczelnie zasłaniały okno przed światłem słonecznym. Jeżeli natomiast sypialnia znajduje się po zacienionej stronie, zasłony mogą być znacznie cieńsze. Wiele osób zasłania okna w sypialni także na dzień, aby zbytnio się nie nagrzała, dlatego trzeba wybrać takie zasłony, które szczelnie przysłaniają całe okno.

Aranżacja okna w salonie przysparza nam najwięcej problemów

Firany i zasłony do salonu muszą być często nie tylko praktyczne, ale i eleganckie, ponieważ jest to pokój dzienny, do którego zaprasza się gości. Bardzo modne stają się firany asymetryczne, które mają różną długość w różnych punktach. Modne stały się też firanki zawieszane na tzw. kopertę.

Są to najczęściej dwie trójkątne firanki lub w kształcie trapezu nachodzące na siebie w taki sposób, aby przestrzeń na środku była pusta i światło mogło swobodnie wpadać do pokoju. W salonie bardzo ważne jest też zagospodarowanie parapetu. Można tam postawić kwiatki w ozdobnych wazonach lub doniczkach lub oryginalne kompozycje z suszonych kwiatów.

Okna są bardzo ważną częścią mieszkania, dlatego ich dekoracja ma kluczowe znaczenie

Pozostawienie okien bez jakiekolwiek dekoracji sprawia wrażenie pustki w mieszkaniu. Aranżacje okien można uzależnić od różnych uroczystości okolicznościowych, na przykład od zbliżających się świąt: Bożego Narodzenia lub Wielkanocy. Na parapecie można postawić serwetki, świece zapachowe, małą choinkę, stroiki, a na oknie powiesić np. gwiazdę betlejemską lub witraż. Wiele pomysłów na dekorację okna zależy od naszej pomysłowości oraz kreatywności. Jeśli nie mam problemów z uszyciem firan lub zasłon, pobawmy się trochę różnymi stylami i materiałami. W Internecie można znaleźć mnóstwo ciekawych pomysłów i inspiracji.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz