oświetlenie led rolety

Oświetlenie LED jako ciekawa aranżacja wnętrz

Coraz większą popularność zyskują obecnie źródła światła oparte na technologii LED. Przy projektowaniu żarówek w tej technologii często stosuje się kształty typowe dla tradycyjnego oświetlenia, co wpływa znacząco na ich popularność.

Źródłem światła w żarówkach LED jest biała dioda elektroluminescencyjna. Składa się ona zazwyczaj z niebieskiej diody elektroluminescencyjnej emitującej światło o długości fal 450 nm oraz luminoforu emitującego żółtozielone światło, umieszczonego w obudowie diody. Gdy dojdzie do zmieszania się niebieskawego i żółtozielonego światła, uzyskuje się biały kolor. W zależności od rodzaju luminoforu, białe światło emitowane przybiera różną temperaturę barwową.

Zalety żarówek LED

Oświetlenie LED jest najbardziej energooszczędnym źródłem światła. Żarówka LED o mocy 10 W jest w stanie zastąpić tradycyjną żarówkę o mocy 75 W. Zapewnia to zużycie energii siedmiokrotnie niższe niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Dużą zaletą tego typu oświetlenia jest to, że bardzo szybko osiąga ono pełnię swojej mocy.

Oświetlenie LED jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Żarówki LED nie zawierają bowiem metali ciężkich, takich jak rtęć, ani żadnych szkodliwych substancji chemicznych, które mogłyby negatywnie oddziaływać na środowisko naturalne. Oświetlenie to nie wpływa również negatywnie na ludzki wzrok, skórę, a także na dzieła sztuki, ponieważ pozbawione jest charakterystycznego dla świetlówek promieniowania UV.

Żarówki LED cechuje dużo większa trwałość w porównaniu do lamp żarowych. O ile żywotność tradycyjnych żarówek wynosi przeciętnie 2 lata, to lampy diodowe są w stanie świecić nawet przez 15 lat.

Zastosowanie żarówek LED

Żarówki LED mogą być stosowane zarówno w domu, w firmie, jak też w obiektach użyteczności publicznej. Doskonale sprawdzą się również w obiektach sakralnych.

Ten rodzaj oświetlenia doskonale oddaje barwy. Na rynku dostępne są żarówki o bardzo zróżnicowanej temperaturze barwowej, dzięki czemu można bez problemu dostosować temperaturę światła do konkretnego pomieszczenia, w zależności od jego przeznaczenia. Niektóre z żarówek posiadają nawet specjalne kontrolki umożliwiające łatwe regulowanie koloru światła. Rolety okienne dodatkowo wykorzystujące oświetlenie LED mogą w interesujący sposób podkreślać walory architektoniczne budynku.

Kinkiety LED sposobem na ciekawe oświetlenie łazienki

Technologia LED znajduje zastosowanie w różnych rodzajach lamp. Modnym typem oprawy oświetleniowej są kinkiety. Ten element wyposażenia mieszkań doskonale sprawdza się jako praktyczny rodzaj oświetlenia punktowego, umożliwiający podkreślenie wybranego miejsca. Na szczególną uwagę zasługują kinkiety łazienkowe. Można je wykorzystać do oświetlenia luster, co umożliwi rozprowadzenie światła po całej powierzchni. Doskonale sprawdzą się one również jako element dekoracyjny oraz dodatkowe, wzmacniające źródło światła.

Gdzie dostać żarówki i kinkiety LED?

Na rynku dostępnych jest wiele sklepów oferujących zakup oświetlenia w technologii LED. W sprzedaży oświetlenia tego typu długoletnie doświadczenie posiada m.in. LED-HURT, w ofercie którego znajduje się szeroki wybór żarówek oraz kinkietów LED.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz