piękne schody w domu

Oświetlenie schodów – 5 praktycznych wskazówek

Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo mieszkańcom domu, także po zmroku, należy zadbać o odpowiednie oświetlenie schodów. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę szczególnie na to, aby w sposób równomierny oświetlało stopnie. Ponadto za pomocą oświetlenia możesz podkreślić schody, co sprawi, że staną się ciekawym elementem dekoracyjnym.

Oświetlenie schodów – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim wybierając oświetlenie schodów, zwróć uwagę na barwę oraz natężenie światła. Bardzo ważne jest, aby światło nie było zbyt mocne, co może prowadzić do oślepiania osób przebywających na schodach. Zadbaj o to, by także w nocy, nie męczyło oczu i nie było zbyt wyraziste. Jednakże pamiętaj, że tym samym powinno w równomierny sposób, oświetlać wszystkie stopnie, co zapewni bezpieczeństwo, podczas poruszania się po schodach. Jeśli chodzi o barwę światła, to tutaj zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie ciepłej bądź neutralnej. Zimna barwa światła może prowadzić do zniekształcenia kształtu schodów, co wiąże się z niebezpieczeństwem.

Oświetlenie schodowe – najlepsze rozwiązania

Do oświetlenia schodów doskonale sprawdzą się oprawy LED. Dzięki nim każdy stopień będzie równomiernie oświetlony. Ponadto taka forma oświetlenia tworzy niepowtarzalny klimat we wnętrzu. Istnieje możliwość wyboru lamp wiszących i kinkietów, które doskonale sprawdzą się na klatkach schodowych. W dużych, przestronnych wnętrzach doskonałą opcją będą okazałe żyrandole. Natomiast w niewielkich pomieszczeniach, lepiej sprawdzą się minimalistyczne lampy sufitowe niewielkich rozmiarów. Właśnie takie formy oświetlenia, a także Aqform Pet, czy Azzardo Baroco znajdziesz w sklepie Kolory Światła.

Oświetlenie schodów – jakie sprawdzi się najlepiej?

Do oświetlenia schodów można wykorzystać także oczka wpustowe, a także taśmy LED. Takie oprawy świetlne nie oślepiają, a nadają wyjątkowego klimatu. Poza tym w nocy sprawdzą się o wiele lepiej niż główne światło, które mogłoby być zbyt intensywne. Taśma LED będzie efektownie prezentować się, umieszczona w schodach, przy krawędzi. W ten sposób będzie też ciekawym elementem dekoracyjnym.

Lampy schodowe – funkcjonalność i element dekoracyjny w jednym

Lampy schodowe oprócz tego, że mają za zadanie oświetlać stopnie schodów, mogą stać się także ciekawym elementem dekoracyjnym. Do oświetlenia schodów doskonale sprawdzą się różne rozwiązania. Najlepszą opcją jest zastosowanie światła głównego i punktowego. Taka forma oświetlenia schodów będzie w pełni funkcjonalna. Bardzo popularne są także kinkiety ścienne, które stanowią nie tylko praktyczne oświetlenie, ale także ciekawy element dekoracyjny.

Wybór właściwego oświetlenia schodów pozwoli zapewnić bezpieczeństwo, podczas poruszania się po nich. Dlatego też powyższe wskazówki z pewnością pomogą Ci w wyborze odpowiedniego oświetlenia schodów. Najlepiej zastosować główne i punktowe źródła światła. Niektóre formy oświetlenia stanowią także ciekawy element dekoracyjny. Co więcej, warto zwrócić uwagę także na barwę i natężenie źródła światła. Są to bardzo ważne czynniki, którymi powinno się kierować przy wyborze oświetlenia schodów.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz