parapety do okien

Parapety do białych okien

Białe okna są obecnie najpopularniejsze. To wynik ich niskiej ceny oraz oddziaływania na przestrzeń. Dodają jasności oraz pogody wnętrzu. Parapet powinien pasować do okna, choć nie zawsze. Wybierając go, bierze się pod uwagę nie tylko kolor framugi, ale całą aranżację wnętrza. Najczęstsze wybory w odniesieniu do materiału to tworzywo sztuczne, kamień naturalny, konglomerat, drewno. Każdy z nich może mieć różny kolor.

Jasne parapety do białych okien

Można zdecydować się na biel, niekoniecznie jednolitą, bo może mieć też delikatne wzory. Taki parapet i biel okien naturalnie do siebie pasują. Będzie on podkreślał jasność okna i nie będzie się zanadto wyróżniał na jego tle. Nie tylko jednak białe parapety do białych okien pasują. Idealnie będą współgrać z framugą także inne jasne barwy. Jeśli nie wiadomo, jak urządzi się wnętrze, można wybrać neutralną jasną szarość. Jeśli ma się już jakiś pomysł na to, jakie kolory znajdą się we wnętrzu, można wybrać jasny odcień tego koloru. Będzie także pasował drewniany parapet do białego okna, ale w jasnym kolorze. Nie musi być pomalowany na ten kolor. Są różne gatunki jasnego drewna i każdy z nich będzie pasował. Ważne jest jednak, by jeszcze gdzieś znalazło się drewno w podobnej barwie. Powtórzenie tej samej barwy drewna może znaleźć się na meblach albo na podłodze.

Czy ciemny parapet do białego okna pasuje?

Przy ciemnej barwie parapetu pojawia się spory kontrast między nim a oknem. Jeśli jednak ma się ochotę na ciemniejsze drewno albo mahoń czy ciemną szarość, to taki wybór też może być dobry. Nie trzeba dobierać koniecznie barwy do framugi okiennej. Ważne są rolety, a te mogą mieć bardzo różne kolory. Wpływają one na wygląd okna i jeśli są ciemniejsze, to ciemne parapety do białych okien będą pasować, bo stworzą harmonijną całość z roletami. Jeśli ma się ciemnoniebieskie rolety, pokój urządzony na granatowo, to i parapety mogą być granatowe. Ciemniejsze drewno parapetu może współgrać z drewnianymi roletami. Ich kolor powinien też być użyty w czymś w aranżacji wnętrza.

Jasne neutralne barwy oraz biel zawsze będą pasować. Jeśli parapet ma mieć jasny, ale wyrazisty kolor, to do czegoś powinien on nawiązywać. Jeśli ma być ciemny parapet do białego okna, to tylko jeśli będzie to pasować do aranżacji. Dobrze jest także wtedy, wybierając rolety albo żaluzje, nawiązać do jego koloru. Przy kontrastowych zestawieniach trzeba bardziej uważnie wszystko ze sobą zestawiać. Przy kolorze podobnym do okna naturalnie i bez żadnego starania się wygląda to dobrze.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz