Plisy Okienne

Plisy Okienne (plisse)

Plisy okienne są wyjątkowo atrakcyjnym i jeszcze nie często spotykanym systemem zasłaniania okien. Plisse jest to nazwa techniki, za pomocą której zwija się tkanina. Mamy tu możliwość zatrzymywania materiału w dowolnym miejscu przy pomocy uchwytu instalowanego najczęściej pośrodku części ruchomej.

Plisa daje nam możliwość zasłaniania wybranych, dowolnych fragmentów okien, a także oczywiście całej powierzchni okna. Możemy zasłaniać szybę w bardzo niestandardowy sposób np. z dołu do góry co wyjątkowo podnosi walory dekoracyjne domu. Te niestandardowe cechy pozwalają nam dowolnie regulować poziom naświetlenia w każdym pomieszczeniu.

Dwie plisy okienne razem?

Istnieje ciekawa możliwość zamontowania w jednym oknie dwóch plis okiennych z materiałem różniącym się wzorem i współczynnikiem przepuszczalności promieni słonecznych.

Takie rozwiązanie umożliwia zaciemnić pomieszczenie w nocy, za to w dzień wyróżnić je oryginalnym wzorem lub barwą. Plisy okienne umożliwiają zasłonięcie okien o dowolnych kształtach, w tym nawet kształtów koła, łuku czy trapezu.

Galeria