Plisy Okienne

Galeria

Plisy okienne są wyjątkowo atrakcyjnym i jeszcze nie często spotykanym systemem zasłaniania okien. Plisse jest to nazwa techniki, za pomocą której zwija się tkanina. Mamy tu możliwość zatrzymywania materiału w dowolnym miejscu przy pomocy uchwytu instalowanego najczęściej pośrodku części ruchomej.

Plisy dają nam możliwość zasłaniania wybranych, dowolnych fragmentów okien, a także oczywiście całej powierzchni okna. Możemy zasłaniać szybę w bardzo niestandardowy sposób np. z dołu do góry co wyjątkowo podnosi walory dekoracyjne domu. Te niestandardowe cechy pozwalają nam dowolnie regulować poziom naświetlenia w każdym pomieszczeniu.

Plisy okienne są również znane pod nazwą rolet plisowanych. Są to osłony, które montuje się w środku pomieszczeń, na oknach. Rzeczone plisy różnią się od rolet zwijanych. Są zwijane podobnie, jak harmonijka.

Plisy okienne bezinwazyjne

Plisy okienne bezinwazyjne to z całą pewnością doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą niszczyć ramy okna. Tego typu produkty montuje się dzięki specjalnym zaczepom, najczęściej na taśmie. Można je zawiesić na ramie okien, które się nie otwierają. W przypadku zaczepów zawieszanych, wykorzystuje się je do okien otwieranych.

Najważniejszą zaletą takich osłon jest to, że nie trzeba wiercić dziur w ramach. Nie trzeba więc używać wiertarki, a plisy w każdej chwili można zdjąć, na przykład w celu ich wyczyszczenia albo wymiany. Rama okna nie niszczy się. Oprócz tego, warto również nadmienić, że plisy okienne bezinwazyjne zasłaniają zarówno szybę, jak i listwę okienną, dlatego prześwity pomiędzy roletami a listwą są minimalne. Pomieszczenie jest idealnie zaciemnione, gwarantując pełną ochronę prywatności.

Plisy okienne na wymiar na okna dachowe

Plisy okienne są również dostępne na okna dachowe. Można je zamówić pod wymiar, dlatego też istnieje pewność, że będą idealnie pasować do szyby i ramy. Gotowe osłony nadają się głównie do standardowych okien, jednak dachowe nie zawsze posiadają typowe wymiary i kształty. Niespotykane więc rozmiary otworów okiennych wymagają zakupienia plis pod indywidualne zamówienie. Co istotne, plisy są często wybierane właśnie przez właścicieli domów oraz mieszkań, w których rozmiary są dość nietypowe, a co za tym idzie - ciężko jest odnaleźć wśród typowych rozmiarów odpowiedni model osłon.

Plisy okienne na wymiar na okna dachowe doskonale zaciemniają pomieszczenie, a ponadto pozwalają na ochronę przed słońcem, które może wpadać przez otwór w dachu. To świetne rozwiązanie dla pomieszczeń znajdujących się na poddaszach użytkowych.

Rolety plisowane drewniane zaciemniające

Drewniane plisy okienne to rozwiązanie doskonałe z dwóch powodów. Po pierwsze, potrafią całkowicie zaciemnić pomieszczenie i zagwarantować pełną prywatność. Po drugie, są niezwykle estetyczne i dopasują się do niemal każdej aranżacji wnętrza. Plisy okienne wykonane z drewna są oferowane w wielu wariantach kolorystycznych. Można wybrać między innymi osłony z bambusa, które charakteryzują się niewielką wagą oraz nie przytłaczają w żadnym wypadku pomieszczenia.

Plisy drewniane produkowane są z wytrzymałych materiałów, dlatego też są w stanie zaciemniać pomieszczenie przez długi czas. Nadają się one do każdego typu pomieszczeń. Dzięki możliwości doboru ich zarówno na wymiar, jak i pod standardowe rozmiary okien, świetnie sprawdzą się nie tylko w sypialni czy salonie, ale i w kuchni, jadalni, a nawet w łazience. Osłony z drewna gwarantują komfort użytkowania i prosty w obsłudze system regulacji.

Plisy termoizolacyjne w kuchni

Plisy okienne do kuchni to produkt, który należy wybrać ze szczególną uwagą. To bowiem właśnie w tym pomieszczeniu członkowie rodziny spędzają najwięcej czasu i najczęściej go odwiedzają. Dobre zabezpieczenie przed słońcem oraz ochrona prywatności w kuchni wydaje się więc bardzo istotne.

Decydując się na osłony okienne w tym pomieszczeniu, koniecznie należy pomyśleć o plisach, które będą wykonane z materiału posiadającego powłokę termoizolacyjną od zewnętrznej strony. Takie rolety zapewnią doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi, a także - przed wysokimi temperaturami wewnątrz kuchni. Szczególnie w lecie dokuczać może zbyt dużo stopni panujących w pomieszczeniu. Nagrzewanie się wnętrza przez gotowanie obiadu, a także z powodu wpadających promieni słonecznych może sprawić, że atmosfera w kuchni będzie nie do wytrzymania.

Plisy dzień noc

Plisy okienne dzień-noc to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego - są oryginalne i proste w użytkowaniu. Oprócz tego, takie osłony są ciekawe w wyglądzie, prezentują się niemal idealnie. Dzięki takim systemom plis okiennych, można bez większego problemu zadbać o zarówno właściwe nasłonecznienie pomieszczenia, jak i temperaturę oraz prywatność przed niepożądanymi spojrzeniami.

Osłony dzień-noc są produkowane z dwóch tkanin połączonych ze sobą. Z ich pomocą można dopasować stopień zaciemnienia pomieszczenia do własnych potrzeb. Najczęściej takie plisy oferowane są w kolorach stonowanych, wykonane z gładkich materiałów. Oznacza to więc, że świetnie nadają się do dosłownie każdej aranżacji wnętrza. Tkaniny wzorzyste natomiast wyróżnią się w każdej przestrzeni, przykuwając wzrok każdego gościa. Nadają one charakteru wszystkim pomieszczeniom, w których się znajdują. Plisy dzień-noc są także oferowane z powłoką termoizolacyjną, w związku z czym istnieje możliwość zamontowania ich w kuchni. Rolety na wymiar natomiast można zamówić pod niestandardowe wymiary okien dachowych.

Szare plisy okienne

Sporym zainteresowaniem cieszą się w ostatnim czasie plisy okienne w kolorze szarym, w różnych odcieniach. Przede wszystkim perfekcyjnie nadają się do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu loftowym, industrialnym, a także do wnętrz, które mają niejako tonować. Są subtelnym dodatkiem, a równocześnie pełnią praktyczną funkcję ochrony przed słońcem.

Szare rolety plisowane mogą również wprowadzić do pomieszczenia nieco energii, dodać mu uroku i niepowtarzalnego charakteru. Najczęściej są montowane między innymi w kuchni, w sypialni oraz w łazience. Oprócz tego, świetnie nadają się chociażby do salonów połączonych z kuchnią oraz do zasłaniania okien balkonowych. Można również zamówić plisy szare do okien dachowych.

Dwie plisy okienne razem?

Istnieje ciekawa możliwość zamontowania w jednym oknie dwóch plis okiennych z materiałem różniącym się wzorem i współczynnikiem przepuszczalności promieni słonecznych.

Takie rozwiązanie umożliwia zaciemnić pomieszczenie w nocy, za to w dzień wyróżnić je oryginalnym wzorem lub barwą. Plisy okienne umożliwiają zasłonięcie okien o dowolnych kształtach, w tym nawet kształtów koła, łuku czy trapezu.

Galeria plis okiennych

Wszystkie modele plis okiennych są dostępne w galerii na naszej stronie internetowej. Dzięki możliwości przejrzenia oferowanych wzorów, każdy ma możliwość sprawdzenia, jak prezentują się w rzeczywistości - zarówno te termoizolacyjne, jak i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nimi, a także do wyboru najlepszych wzorów, dopasowanych do swojego domu, mieszkania albo biura.

Dodaj komentarz