pufy do salonu i rolety roletowo

Pufa do salonu – modnie i wygodnie

Pufa do jeszcze niedawna uznawana za przestarzały i niemodny mebel, od kilku sezonów święci swój wielki powrót. Meblarscy designerzy prześcigają się w tworzeniu nowych, intrygujących wzorów tego dość niepozornego wnętrzarskiego detalu. W czym tkwi zatem urok i wzrastająca na nowo popularność puf?

Pufa – praktyczny detal w każdym pomieszczaniu

Pufa jako detal w każdym pomieszczeniu. Czy to w ogóle możliwe? Jak najbardziej tak. Ilość odmiennych wzorów oraz praktycznego zastosowania puf jest niebywale szeroka. Pufy projektowane są zgodnie ze stylistyką stylów wnętrzarskich. Wśród proponowanych modeli odnajdziemy jednocześnie wzory zaprojektowane z duchem art decor, glamour, klasycznym, jak i modernistycznym, skandynawskim, czy vintage. Aby rozpoznać, który wzór pasuje do wybranej stylistyki, warto zapoznać się z głównymi cechami danego nurtu. Przykładowo pufa do loftowych pomieszczeń cechować się będzie geometrycznymi kształtami, wykończeniem z metalu lub surowego drewna oraz obić w kolorach białym, czarnym lub szarym.

Pufa do salonu

Najbardziej tradycyjnym zastosowaniem jest uzupełnienie kącika wypoczynkowego o wygodne i designerskie pufy do salonu. Te niewielkie swoimi gabarytami przedmioty, świetnie sprawdzają się jako dodatkowe miejsce do siedzenia. Dzięki niebywale oryginalnym kształtom, kolorom i wykończeniu niesamowicie dekorują wnętrze. Dodatkowo, gdy posiadają pojemnik, są rewelacyjnym przedmiotem do przechowywania tekstyliów, gazet czy innych drobiazgów. Pufa do salonu jest łatwa do przenoszenia i nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Dodatkowo świetnie sprawdzi się jako relaksujący podnóżek dla zmęczonych nóg.

W sypialni i pokoju dziecięcym

Kolejnymi pomieszczeniami, w których pufa również świetnie się sprawdzi, jest sypialnia czy pokój dziecięcy. Tutaj również jej praktyczne zastosowanie nie pozostaje bez znaczenia. Oprócz siedzenia możesz położyć na niej ubrania lub przechować drobne przedmioty. Dodatkowo brak oparcia powoduje, że w łatwy sposób można zaaranżować jej ustawienie nawet na środku pokoju. Zaokrąglone wersje są wręcz idealne dla dzieci. Dzięki pozbawieniu pufy rogów okrągły model będzie dla dzieci bardzo bezpieczny i funkcjonalny. To świetne miejsce do przechowywania pluszaków, kocyków czy drobnych zabawek i książeczek.

Pufa w łazience – czy to możliwe?

Pufa w łazience, a czemu by nie. Jeśli jesteś szczęściarzem posiadającym łazienkę, w której oprócz tradycyjnego wyposażenia zmieścisz również pufę, to serdecznie Ci ją polecam. Oprócz tego, że może posłużyć ona jako pojemnik na przechowywanie czystych ręczników lub bielizny, to rewelacyjnie sprawdzi się jako miejsce do siedzenia podczas wykonywania np. pedicure lub innych domowych zabiegów kosmetycznych. Posłuży również do położenia naszykowanego czystego ubrania lub przygotowanych ręczników dla gości.

Pufa w korytarzu lub holu

Ze względu na swoje bardzo praktyczne i funkcjonalne zastosowanie pufa to świetny mebel do przedpokoju, czy holu. Można na niej wygodnie usiąść podczas zakładania obuwia, jak i przechować parasole czy odzież w postaci czapek, szalików i rękawiczek. Dodatkowo można odpowiednio dobrać wielkość przedmiotu. Może to być malutka okrągła pufa, jak i szeroka, prostokąta, tworząca wygodne siedzisko.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz