rolety do kuchni

Rolety wolnowiszące do kuchni – zalety takiego wyboru

Rolety szturmem zdobywają rynek. Są praktyczne, użyteczne oraz nadają wnętrzom pewnego sznytu. Współczesne rolety są wykonane w najlepszych technologiach i z najlepszych materiałów. Ich wielką zaletą jest łatwy montaż i to, że występują w ogromnej ilości rozmiarów. Małe okno, duże okno, wąskie okno to nie jest problem. Zawsze można znaleźć roletę idealnie dopasowaną do okna czy wnęki okiennej. Rolety są często używane  w salonie i w sypialni. A co z kuchnią ? Tak naprawdę to rolety są stworzone do kuchni. Rolety do kuchni to jest to czego poszukują klienci pragnący podnieść jakość swojej kuchni na wyższy poziom.

W kuchni sprawdzają się te sposoby zasłaniania okna, które nie zabierają miejsca. Roleta zasłania jedynie szybę. Miejsce obok okna jest niezajęte. Jest także dostęp do parapetu, nawet po zasłonięciu okna. Pod względem praktycznym rolety do kuchni to bardzo dobry wybór. Zasłanianie okna w kuchni bywa potrzebne i w ciągu dnia. Roletę można opuścić na tyle, by było widno, ale aby promienie słoneczne nie przeszkadzały w jedzeniu czy przygotowywaniu posiłków. Jeśli chodzi o rodzaj, to warto zainteresować się wolnowiszącymi roletami do kuchni.

Dlaczego wolnowiszące rolety do kuchni?

Roleta wykonywana jest z materiału łatwego do czyszczenia. W miejscu, gdzie tak często zasłania się nieco okno i w dzień, gdzie tak łatwo o zabrudzenia, jest to przydatne. I tu widać przewagę, jaką ma wybór wolnowiszącej rolety do kuchni nad tą w kasecie i w prowadnicach. Jest bardzo łatwy dostęp do tkaniny, więc szybko można ją wyczyścić. Zaletą jest także niższy koszt takich rolet.

roletki kuchenne

Co oznacza, że jeśli przeszkadzają promienie słoneczne, można od razu zamówić nową roletę do kuchni. Nie będzie to trudne do udźwignięcia dla domowego budżetu. Wadą takich rolet jest, że tkanina będzie nieco odstawać od szyby. Jednak wadą może to być jedynie w nocy i tam, gdzie się śpi, czyli nie w kuchni.

Nowoczesne rolety rzymskie do kuchni

Nowoczesne rolety spełnią marzenie każdego najbardziej wyrafinowanego właściciela kuchni. Obecne udoskonalone systemy są niezawodne i bardzo łatwe w obsłudze. Producenci zapewniają pełen wachlarz wzorów i kolorów. Nowoczesne rolety rzymskie do kuchni przydadzą się gdy:

  • widok z okna nie jest najpiękniejszy
  • sąsiad wydaje się nas śledzić
  • promienie słoneczne podnoszą temperaturę w kuchni
  • chcemy by kuchnia wyglądała nowocześnie i z klasą

Rolety do kuchni powinny być łatwe do wyczyszczenia i  wykonane z trwałego materiału. W kuchni najlepiej sprawdzą się rolety wykonane z poliestru lub mieszanek z poliestrem.  Kolor i wzór to już kwestia wyobraźni klienta.

Rolety dzień noc w kuchni

W kuchni z oknami od południa czy zachodu problemem staje się silna operacja słoneczna. Pomieszczenie się nagrzewa i trudno w kuchni wytrzymać. Nie mówiąc już o tym, że wysoka temperatura nie jest korzystna dla produktów spożywczych, które w kuchni mogą się znajdować. W takiej sytuacji ochrona przed palącym słońcem staje się kluczowa. Rolety dzień noc w kuchni rozwiązują problem szybko i skutecznie. Można je ustawiać w zależności od potrzeb. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom szybko i łatwo można uzyskać w kuchni lekkie zacienienie czy średnie zacienienie. Ustawione w  skrajnym położeniu rolety dzień noc praktycznie nie dopuszczają promieni. W kuchni jest nareszcie chłodno.

Rolety ozdobne do kuchni nowoczesnej

Ostatnio modne są kuchnie nowoczesne. Z reguły monochromatyczne, gładkie i pozbawione ozdobnych elementów. Gdzie wszystko pochowane jest w głębokich szufladach czy przepastnych szafkach. Taka kuchnia potrzebuje jakiegoś akcentu, kontrapunktu. Rolety ozdobne do kuchni nowoczesnej to jest to. W zależności od pomysłu mogą współgrać z wystrojem kuchni lub być kontrastowe. Możliwości jest bardzo dużo. Rolety ozdobne mogą mieć przecież nieskończoną ilość wzorów.

Rolety do kuchni – bogaty wybór

Każdy typ rolet to bogaty wybór barw. Do kuchni nie są potrzebne w kasecie ani np. podgumowane. Typowe tkaninowe i wolnowiszące są wyborem optymalnym. Jakikolwiek jednak ich typ się wybierze, warto zwrócić uwagę na kolorystykę. Można wybrać rolety do kuchni w neutralnym kolorze np. szare, białe czy beżowe.

Takie stworzą spokojną dekorację okienną. Będą pasować także jak zmieni się coś w wystroju tego wnętrza. Wybierając wyrazistą barwę, uatrakcyjni się kuchnię. Taka roleta do kuchni to ciekawy akcent kolorystyczny.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz