dzien noc zaluzje poznan

Rolety Dzień Noc – Opinie

Opinie o roletach dzień-noc są bardzo pochlebne, ze względu na umiejętne połączenie funkcjonalności z wysokim poziomem estetyki. To najnowsze i najciekawsze propozycje zaciemniające pomieszczenie, a jednocześnie pełniące funkcje dekoracyjne. Opinie są zgodne co do tego, że rolety tego typu pełnią jednocześnie rolę zarówno firan, jak i zasłon. Przypominają rolety poziome, są ich nowoczesną wersją. Ważnym argumentem potwierdzającym jakość tego rodzaju zasłon jest wielokrotnie podkreślana w opiniach o roletach dzień-noc możliwość dozowania ilości światła, którą chcemy mieć w pomieszczeniu.

Zalety rolet dzień – noc

Rolety dzień-noc skonstruowane są z 2 warstw tkanin lub innego produktu, które na siebie nachodzą lub mijają się, w ten sposób przepuszczając pożądaną ilość promieni słonecznych. Oprócz opisanych regulacji można również prosto podnosić lub opuszczać rolety.

Zapoznając się z zaletami odnośnie rolet dzień – noc należy szczególnie zwrócić uwagę na:

  • możliwość dostosowania i wyregulowania ilości wpadającego światła i promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia
  • wysoką estetykę rolet dzień-noc, tkaniny użyte do ich produkcji są wysokojakościowe, trwałe i w różnorodnej, eleganckiej kolorystyce. Uwagę klientów przyciąga zwłaszcza paleta kolorów pastelowych
  • łatwość w utrzymaniu czystości
  • bardzo łatwy i nieskomplikowany montaż, zarówno w postaci swobodnie wiszących rolet, głównie przy dużej powierzchni okiennej, jak i z aluminiowymi, dyskretnymi i eleganckimi prowadnicami
  • wysoka odporność na kurz ze względu na stosowanie impregnowanych tkanin
  • atrakcyjną cenę w stosunku do wysokiej jakości rolet

dzien noc najlepsze dobre opinie

Wady rolet dzień – noc

Jak o każdym rodzaju żaluzji i rolet, opinie o roletach dzień-noc zawierają również wady, które też należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o konkretnym zakupie:

  • są to tylko rolety wewnętrzne, więc nie można ich montować na zewnątrz
  • nie zawsze zaciemniają pomieszczenia w sposób pełny i całkowity, z powodu szparek pomiędzy paskami materiału, więc jeśli priorytetem jest 100% zaciemnienie pomieszczenia można będzie przy tym wyborze być nie do końca zadowolonym

Według wielu opinii o tych roletach  wielość oferty jest wystarczająca i odpowiadająca w pełni na zapotrzebowanie klientów, możemy wybierać wśród rolet wolnowiszących, dachowych, mini i rolet w kasecie.

Artykuł autorstwa Anny Szemaszkowej

Rolety dzień-noc to następca tradycyjnych rolet czy wcześniej używanych tak zwanych żaluzji. Stały się one hitem podczas urządzania wnętrz i obowiązkowym elementem wyposażeniowym każdego okna. Skutecznie chronią pomieszczenie przed promieniami słonecznymi a także stanowią doskonały element dekoracyjny naszego okna.

zielone rolety dzien noc wasza opinia

Czasy, kiedy rolety czy żaluzje spełniały funkcje ochronne dawno odeszły do lamusa. Teraz ważna jest także estetyka. Zwracamy coraz większą uwagę nie tylko na funkcjonalność produktów ale również na ich wygląd. Rolety dzień-noc nie dość, że pełnią funkcję ochronną to dodatkowo są świetnym dodatkiem do każdego wnętrza. Wśród opinii przeważa pogląd, że takie rolety nadają nowoczesnego charakteru pomieszczeniom. Sprawiają, że wnętrze wygląda bardziej przytulnie i komfortowo.

Rolety Dzień noc – opinie – tak wiele możliwości

Na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu rolet dzień noc. Występują w wersji mini, maksi oraz z kasetą. Te pierwsze zasłaniają jedynie część okna. W związku z tym wybierając tego typu osłony okienne możemy użyć nie tylko jednego koloru podczas montażu. Możemy połączyć dwa odcienie tego samego koloru lub zestawić je na zasadzie kontrastu. Daje to wiele możliwości dekoratorskich. Sprawia, że nasze pomieszczenie nie jest nudne. tego typu rolety oprócz funkcji ochronnej czy dekoratorskiej pełnią jeszcze jedną bardzo istotną rolę.

Mianowicie mogą całkowicie zastąpić firany czy zasłony. Dzięki temu nasze wnętrze nabierze lekkości i stanie się bardziej przestronne. Rolety tego typu montowane są do skrzydła okiennego za pomocą wieszaków PCV. Roleta dzień noc może być wówczas zakończona na dwa różne sposoby: albo za pomocą rury obciążającej albo za pomocą obciążnika.

Rolety Dzień noc – inny rodzaj rolet

dzień noc roletki co wybrać sklep

Drugi typ rolet dzień noc to te większe, w rozmiarze max. Jest ona dodatkowo wyposażona w kasetę. Zasłania ona całe okno. Jej dodatkowym atutem jest ochrona materiału przed zabrudzeniami a także zniszczeniem. Kaseta oraz obciążnik wykonane są z aluminium dzięki czemu roleta jest bardziej wytrzymała i trwała.

Oczywiście one również dostępne są w wielu kolorach i wzorach. To jaki z nich wybierzemy zależy od nas samych. Jest na prawdę wiele możliwości i na pewno znajdziemy dla siebie coś odpowiedniego. Nie zapominajmy o ochronie przed słońcem. To podstawowa funkcja rolet dzień noc. Można je montować na trzy różne sposoby: do wnęki okiennej, poza nią do ściany lub do sufitu.

Rolety Dzień noc w kasecie – jaka jest opinia klientów?

Te rolety wyposażone są w kasetę. Dzięki niej, podobnie jak rolety max, materiał jest chroniony przed wszelkimi zabrudzeniami a także uszkodzeniami i zniszczeniami. Według opinii oczywiście spełnia te same funkcje co pozostałe dwa jej rodzaje. Jest natomiast montowana w zupełnie inny sposób. Mianowicie za pomocą taśmy dwustronnej.

Mimo, że rolety te występują w kilku rodzajach, są one tak samo zbudowane. Posiadają one podwójnie prowadzony materiał. Dzięki temu jest możliwa regulacja światła docierającego do pomieszczenia.

rolety-dzien-noc-brazowe

jeśli chcemy możemy całkowicie wpuścić promienie słoneczne, częściowo je zasłonić lub całkowicie pozbawić naszego pomieszczenia słońca. To doskonałe rozwiązanie. Podobnie jest nocą. Możemy regulować dostęp jakiegokolwiek źródła światła wedle własnych potrzeb i upodobań.  Niestety nie ma na rynku rolet zewnętrznych dzień noc.

Rolety dzień noc podsumowanie

Rolety, które działają na zasadzie dzień-noc jest bardzo wiele na dzisiejszym rynku. Są dostępne różne wzory, kolory i faktury materiałów. Dzięki temu zaspokoją one potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jeśli zastanawiamy się nad wyborem rolet do swojego domu czy mieszkania- wybór i opinie są proste. Tego typu rolety pełnią wiele funkcji. Dzięki temu są ekonomiczne, gdyż służą nie tylko do ochrony przed światłem. Są piękną dekoracją a nawet mogą zastąpić firanki i zasłony.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz