Rolety Dzień Noc

Rolety Dzień Noc to specjalne wersje rolet Duo, które dzięki odpowiednio zaprojektowanym materiałom z dedykowanymi mechanizmami łączą w sobie zalety rolety i żaluzji. Jest to typ zasłony, która w zależności od naszych potrzeb może służyć jako roleta zasłonowa czy roleta transparentna w jednym systemie. Do uzyskania pożądanej zmiany wystarczy tylko jeden ruch łańcuszkiem!

Rolety dzień-noc można dodatkowo uatrakcyjnić różnymi dodatkami, jak np. łańcuszkami metalowymi czy specjalnymi obciążnikami łańcuszka np. Rvs, czy drewnianymi Wenge.

Jakby tego było mało mechanizm sterujący wraz ze zrolowaną tkaniną zamknięte są razem w estetycznej kasecie (najczęściej aluminiowej) i dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Więcej informacji w sekcji "rolety materiałowe" na naszej stronie.

Rolety dzień noc mini

Roleta mini z systemem dzień-noc jest osłoną wolnowiszącą montowaną na skrzydło okienne. Atuty tej rolety to niska cena oraz oryginalne wzornictwo, które sprawia że jest to godna rekomendacji pozycja. Roletę montujemy za pomocą przeciwległych zaczepów. Instalacja przebiega szybko a użytkowanie nie sprawia żadnych problemów i jest bardzo proste. Bardzo szeroki wybór materiałów również dla tej odmiany rolet dzień noc pozwala dowolnie dostosować roletę do wystroju wnętrz naszych pomieszczeń w domu.

Roleta mini dedykowana jest do mniejszych wersji okien. Dzięki możliwości montowania na skrzydle okiennym daje wiele możliwości oraz pozwala na uzyskanie świetnych efektów wizualnych czy praktycznych.

Rolety mini dostępne są także w pięknych tkaninach typu BAHAMA, wśród których możemy znaleźć najróżniejsze wzory, kolory, tekstury oraz sploty. Zamień swój pokój w wyjątkowe i pełne blasku wnętrze.

Rolety dzień noc wolnowiszące standard

Roleta wolno-wisząca Standard jest osłoną okienną, która montowana jest na dwóch przeciwległych zaczepach. Montować można ją do ściany, a nawet dzięki specjalnym odmianom dedykowanych zaczepów - do sufitu. Innowacyjny system wraz z tkaniną "dzień noc" pozwala nam na bardzo precyzyjne zaciemnienie pomieszczenia. Oczywiście do wyboru mamy wiele różnorakich rodzajów tkanin, co pozwoli nam na dostosowanie rolety do wystroju.

Rolety z tej serii mogą być dedykowane specjalnie są do pomieszczeń, które wymagają szczególnego zaciemnienia. Rolety zamontowane do ściany czy sufitu pozwolą nam na szerokie ich zastosowanie na niestandardowych oknach.

Produkt mamy dostępny w wielu ciepłych oraz przyjaznych dla oczu odcieniach i kolorach, dzięki czemu roleta dopasuje się do każdego wnętrza. Rolety dzień noc ścienne są niezastąpionym produktem, który jest niezbędny w każdym ładnym domu. Stanowczo zwiększają komfort przebywania w pomieszczeniach, gdzie dostaje się wiele słońca.

Rolety dzień noc to rolety wykonane z prześwitującego materiału. Dają one możliwość regulacji dostępu światła. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla pomieszczeń wielofunkcyjnych takich jak kuchnia, czy salon. Efekt, który mają wywołać to ułatwienie dostępu światła słonecznego w dzień, natomiast w nocy mają zapewnić całkowite zaciemnienie.

Rolety dzień noc są skonstruowane z dwóch tkanin. Jedna z nich blokuje, a druga przepuszcza światło. Obie warstwy przesuwa się między sobą, tak żeby można było płynnie przechodzić pomiędzy efektami zaciemniania lub dopływu światła słonecznego w danym pomieszczeniu.

Rolety dzień noc sprawdzą się w pomieszczeniach w małych mieszkaniach, w których tak zwany „duży pokój” jest wykorzystywany 24 godziny na dobę.

Cena rolet dzień noc jest wyższa od przeciętnych, ale zależy od wybranych materiałów i wymiarów, także można znaleźć i wersję ekonomiczną.

Rolety tego typu posiadają szereg różnych wersji montażowych. Można je przymocować do szyb, lub do ściany. W ofercie rolet dzień noc można znaleźć modele kasetowe i prowadnicami. Istnieją również modele z zaprojektowanym prowadzeniem żyłkowym oraz modele dla niewielkich okien. Najczęściej wybierane są jednak rolety z mechanizmem sterowanym przez łańcuszek. Pozwala ono na sterowanie dopływem światła.

Montaż rolet dzień noc do salonu i kuchni

Warto też zwrócić uwagę na model mini rolety dzień noc. Nie posiada ona kasety i przytwierdza się ją bezpośrednio do szyby okiennej. Jej montaż polega na użyciu specjalnie wyprofilowanych wieszaków, które są do niej dołączone. Do montażu okna z wywietrznikiem można zastosować wieszaki, które są wydłużone. Taka roleta może być wyposażona w mechanizm żyłkowy. Dzięki niemu tkanina będzie prowadzona wzdłuż linii okna, co ułatwia korzystanie z okien uchylnych.

Rolety dzień noc jak każde inne należy utrzymywać w czystości. Przede wszystkim należy to robić systematycznie, ponieważ intensywne zabrudzenia mogą być bardzo trudne do wyczyszczenia. Czasem zebranie dużej warstwy zanieczyszczenia może być nie możliwe. Najlepiej nie planować czyszczenia rolety w ciemny, lub deszczowy dzień kiedy dostęp do światła jest niewielki. W słoneczny dzień łatwiej zauważyć kurz i tłuste plamy i szybciej ocenić efekty czyszczenia.

rolety dzien noc do kuchni

Rolety dzień noc w kasecie

Ponieważ rolety dzień noc w kasecie są skonstruowane ze dwóch specjalnych materiałów, z których jeden jest transparentny, a drugi nie, nie jest zalecanie pranie tych tkanin. Najlepiej więc skorzystać z odkurzacza, a konkretnie z jego końcówki szczotkowej. Rolety dzień noc można również odkurzyć miękką szczotką. W ten sposób nie uszkodzimy materiału.

Ze względu na to, że rolet absolutnie nie można prać, ani w pralce, ani chemicznie należy zdyscyplinowanie je odkurzać. Jeśli jednak nie jest to możliwe można od czasu do czasu przetrzeć je, dobrze wyciśniętą, zmoczoną wodą ściereczką.

Rolety tego typu są hitem ostatnich lat nie tylko ze względu na uniwersalne zastosowanie i wysoką jakość wykonania, ale także piękny wygląd uzupełniający wystrój pomieszczenia.
Łączą ze sobą funkcjonalność żaluzji, firanek oraz klasycznych rolet materiałowych.

Rolety dzień noc na wymiar

Rolety typu dzień noc mają wiele zalet. Są stabilne i nie wypadają z kasety. Posiadają solidny i estetyczny mechanizm. Zależnie od wymiaru rolety dzień noc można je montować zarówno metodą inwazyjną (poprzez przywiercenie), jak i nie inwazyjną (poprzez przyklejenie). Prowadzenie żyłkowe można zamontować, w ten sposób, że będzie możliwe uchylenie każdego wymiaru okna okna w dowolnej pozycji rolety, przy jednoczesnym utrzymaniu jej blisko szyby. Takie rozwiązanie uniemożliwia „powiewanie rolety”.

Kolory rolet dzień noc

Wybór kolorystyczny takich rolet jest przeogromny, rolety białe, szare czy np. czerwone łamane z podobnymi odcieniami wyglądają przepięknie. dodając do tego możliwość mixowania koloru rolet daje to nieskończenie duże pole do popisu w kwestii dopasowania designu takich rolet do naszego domu.

Zdarza się, niektóre opinie konsumentów polecają żeby w jednym oknie zrobić montaż zarówno firanki, jak i rolety w celu zapewnienia odpowiedniego nasłonecznienia i zaciemnienia. Rolety dzień noc są nie tylko tańszym, ale bardziej estetycznym rozwiązaniem.

Zobacz więcej artykułów i opinii o roletach Dzień i Noc tutaj!

Dodaj komentarz