moskitiery trwale poznan

Rolety i moskitiery na jednym oknie razem

Nareszcie nadchodzą ciepłe dni i będzie można grillować w ogrodzie. Ale wraz z ociepleniem pojawiają się owady: komary, muchy, pajęczaki. Co zrobić, aby czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu, czy domu? Rozwiązaniem są rolety i moskitiery na jednym oknie razem, czyli tzw. 2w1.

Wygodne rolety z moskitierą w jednym oknie

Zarówno tak jak rodzajów, faktur, kolorów rolet mamy do wyboru bardzo szeroki asortyment, tak również producenci moskitier wychodzą nam naprzeciw. Wszystko zależy od ich funkcjonalności i naszego zapotrzebowania i oczywiście ceny.

rolety i moskitiery poznan

Najpopularniejszą, bo najtańszą i do tej pory jeszcze najczęściej stosowaną moskitierą na owady były siatki o standardowych wymiarach z możliwością docięcia do wymiarów okna, montowane na rzepy. Ale montaż wcale nie tak prosty i wygodny, a efekt końcowy często mało estetyczny. Stąd pomysł na rolety z moskitierą w jednym oknie.

Rolety z moskitierą w jednym oknie – wewnętrzne

W większości mieszkań do zaciemnienia pomieszczeń używamy rolet wewnętrznych, czy w panelach, czy na rolce, w zależności od ceny.

Doskonałym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem dla tego rolet  są moskitiery okienne ramkowe przygotowywane pod wymiar okna. Rolety z moskitierą w jednym oknie montowane są bezinwazyjnie (nie wymagają naruszania konstrukcji okna) w prowadnicach rolety, dzięki aluminiowej ramie dopasowanej szerokością do okna, bądź na tzw. płetwie w potrzebnym wymiarze. Łatwy montaż, łatwe zakładanie i ściąganie oraz duży wybór kolorów w zależności od estetyki okna, czy koloru elewacji.

Rolety z moskitierą w jednym oknie – zewnętrzne

Najbardziej komfortowym wyborem są na pewno zewnętrzne rolety z moskitierą w jednym oknie montowane na zewnątrz budynku.

ladne rolety z moskitierami

Zalety takiej zewnętrznej rolety z moskitierą to przede wszystkim ochrona naszej prywatności i zapewnienie spokoju poprzez dobrą izolację dźwiękową, ale też termiczną w czasie zimy (oszczędność kosztów ogrzewania). Tego typu rolety z moskitierą można zamontować na budynkach będących jeszcze w budowie, jak i w gotowym mieszkaniu, na ścianie, bądź we wnęce okiennej.

Roleta i moskitiera w jednym oknie znajdują się w tzw. systemie Moskito – w zabudowanej skrzynce roletowej, dzięki czemu, możemy niezależnie korzystać, albo z samej rolety, albo z samej moskitiery. Rolety te są bardzo wygodne ze względu na zautomatyzowany system opuszczania za pomocą pilota.

Jedyne wady tego typu rozwiązania to cena i pomyślenie o montażu rolety zewnętrznej jeszcze na etapie projektu lub otrzymanie zgody na montaż po odbiorze mieszkania od dewelopera (gwarancja na elewację budynku).

Wybór należy do Ciebie.

Post Author: Roletowo.pl

1 thought on “Rolety i moskitiery na jednym oknie razem

    BeataZZZ

    (12 kwietnia, 2021 - 7:33 pm)

    na jednym oknie jak najbardziej – tylko moskitiery muszą być ściągane jesienią – bo są tylko na lato!

Dodaj komentarz