Rolety odbijające promienie słoneczne i ciepło

Gdy słupek rtęci nielitościwie leci w górę, i poziom trzydziestej kreski nie ma dla niego żadnego kłopotu do pokonania, poszukujemy schronienia w domu.

Jednakże pomieszczenia narażone na oddziaływanie promieni słonecznych łatwo się ogrzewają oraz szybko zaczynają przypominać saunę. Jednym z właściwych rozwiązań do walki z upałem w mieszkaniu jest zamontowanie rolet wewnętrznych. Gdy dobrze dopasujemy typ produktu, roleta będzie po pierwsze zabezpieczać wnętrze przed słońcem, jednak przede wszystkim odbijać energię cieplną.

sun light photo

Jaki więc typ rolety dobrać żeby maksymalnie ochronić się przed upałem?

Modne ostatnio rolety rzymskie idealnie wpisują się również w obecny, jak również tradycyjny wystrój wnętrz. Dzięki nim mamy ogromne możliwości samodzielnej aranżacji wnętrza. Rolety, poza samą przesłoną świetlną, są doskonałym środkiem na niedopuszczenie do nadmiernego nagrzewania się pomieszczenia. Należałoby jednakże mieć w tym temacie zdrowe wymagania pamiętając, iż temperatura pomieszczenia nie jest zależna wyłącznie od tego ile ciepła wpada tam przez okno. Nierzadko powierzchnia ścian lub dachy działa jako nagrzany piekarnik oraz daje ciepło do wnętrza domu, a na tenże mechanizm rolety nie mają dużego wpływu.

sun light photo

W jaki sposób funkcjonuje ochrona przeciwsłoneczna?

Promieniowanie to, mowa tutaj również o ostrym świetle cieplnym, pochłaniane jest przez warstwy znajdujące się w pomieszczeniu oraz przemieniane w obszarze długości fali (ok.10000 do 50000 nm). Taka odległość fali nie może już przebrnąć przez szkło, co doprowadza do znanego efektu cieplarnianego. O skutecznej ochronie przeciwsłonecznej umieszczonej od wewnątrz decyduje warstwa twardo odbijająca, na jakiej dochodzi do szybkiego odbicia światła słonecznego bez zmiany długości fali.

Post Author: Roletowo.pl

1 thought on “Rolety odbijające promienie słoneczne i ciepło

    MojKOment

    (25 marca, 2021 - 10:54 pm)

    bardzo dobrze to funkcjonuje. Jest chłodniej w pomieszczeniu i dzięki takiemu rozwiązaniu można się wyspac w nocy w upały!

Dodaj komentarz