Rolety podgumowane sposobem na całkowite zaciemnienie pokoju

Podstawową funkcją rolet jest zapewnienie odpowiedniego poziomu zaciemnienia w pomieszczeniu. W niektórych pokojach niezwykle istotne jest, by rolety wyjątkowo efektywnie chroniły przed intensywnym słońcem. Przykładem mogą być tu pomieszczenia biurowe, w których pracownicy pracują przy komputerach, a promienie słońca padające wprost w monitor laptopa uniemożliwiają pracę.

Znakomitym i polecanym rozwiązaniem w przypadku poszukiwania najskuteczniejszej ochrony, są tak zwane rolety podgumowane. Czym się charakteryzują i różnią od rolet tradycyjnych?

Rolety podgumowane polecanym rozwiązaniem do biura i domu

Rolety tego typu cechują się charakterystycznym rodzajem tkaniny, pokrytej cienką warstwą specjalnej gumy. Zapewnia ona kompletne zaciemnienie w każdego rodzaju warunkach. Co ważne, rolety takie są przy tym bardzo eleganckie i estetyczne wizualnie, dzięki czemu to dobry wybór również dla osób, dla których wygląd rolet jest bardzo ważny.

W roletach podgumowanych wspomniana warstwa występuje zazwyczaj w tym samym kolorze, co reszta rolety, w żaden sposób się od niej nie odróżniając. W przypadku takiego zapotrzebowania, można jednakże wybrać podgumowanie o barwie białej.

Tkanina w rolecie podgumowanej

Tkanina w roletach tego typu jest bardzo łatwa w czyszczeniu, co sprawia, że sprawdzą się one znakomicie w kuchni. Jako że w pomieszczeniach tych istnieje „z natury” dość wysokie ryzyko powstania zanieczyszczeń wywołanych tłuszczem czy potrawami, użycie rolet, które się łatwo czyści, jest bardzo pomocne i rozsądne.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz