rolety rzymskie czy dzien noc

Rolety Rzymskie czy Rolety „Dzień Noc”? Jakie rolety wybrać?

Nikt obecnie nie wyobraża sobie wykończonego wnętrza, bez odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni okiennej. Największą uwagę poświęcamy roletom, gdyż to właśnie od nich zależy, jaką ilość światła dostarczymy do naszego wnętrza, a to z kolei będzie miało ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Bez wątpienia rolety i zasłony mogą przynieść nam prawdziwą ulgę w upalne dni, redukując ilość promieni słonecznych docierających do pomieszczenia. Jednak ich wybór nie zawsze jest oczywisty. Czy lepiej sprawdzą się więc rolety rzymskie czy rolety dzień noc?

Charakterystyka rolet dzień noc

Nie da się ukryć, że to właśnie rolety dzień noc biją rekordy popularności, jako najmodniejszy trend w aranżacji okien. Wybierając takie rozwiązanie, decydujemy się na połączenie walorów wizualnych wraz z niebywałą funkcjonalnością. Te rolety charakteryzują się przede wszystkim tkaniną, z której zostały wykonane. Daje nam ona bowiem ogromną swobodę, jeśli chodzi o regulowanie ilości światła, jaka dociera do wnętrza. Materiał takich rolet dodatkowo może być dopasowany do potrzeb aranżacyjnych – możemy wybrać spośród szerokiej gamy kolorystycznej, a dodatkowo pokusić się o oryginalne wzory.

rolety dzien noc rzymskie

Z reguły tkanina rolet dzień noc przypomina zebrę, która złożona jest z poziomych pasków materiału zacieniającego, a także z pasków siatki, która jest przezroczysta. To właśnie dzięki temu można regulować ilość wpadającego do wnętrza światła od pełnego naświetlenia, nawet do pełnego zacienienia. Coraz częściej także rolety dzień noc są produkowane w systemie CLICK, czyli dostajemy gotowy produkt do założenia w ramie okiennej. Dzięki temu ich montaż jest dziecinnie prosty. Wyposażone są także w mechanizm samohamujący, by tkanina nawet po uchyleniu okna, przylegała  do niego.

Charakterystyka rolet rzymskich

Rolety rzymskie, jak np. rolety rzymskie z alena-firany.pl kojarzą się nam z tradycyjnym rozwiązaniem, które chroni wnętrze przed promieniami słonecznymi. Jednak nie są one całkowicie pozbawione nowoczesności, a przy tym cechują się ogromną funkcjonalnością. Najlepiej sprawdzą się one do wnętrz klasycznych i tradycyjnych, choć śmiało można pokusić się o ich niestandardową aranżację. Rolety rzymskie cechuje prosty montaż, ale także i demontaż, dzięki któremu można zdjąć tkaninę i wyprać, podobnie jak np. zasłony czy firany. Montuje się je w skrzydle okiennym, przy pomocy bezinwazyjnych wieszaków. Co więcej roleta działa w oparciu mechanizm koralika i sznurka lub – coraz częściej – mechanizm elektryczny sterowany przy pomocy pilota. Zwykle rolety te dostępne są w podstawowych kolorach, ale mogą odznaczać się drapowaniami, przez co nadadzą wnętrzu niepowtarzalny charakter. Rolety rzymskie mogą być również uszyte na wymiar, a ich ceny są niezwykle atrakcyjne.

jakie rolety rzymskie

Co wybrać – rolety rzymskie czy rolety dzień noc?

Wybierając rolety do pomieszczenia powinniśmy przede wszystkim kierować się obecną aranżacją wnętrza i naszym budżetem. Warto rozważyć zakup rolet rzymskich jeśli zależy nam na uzupełnieniu wnętrza oryginalnymi zasłonami, które jednocześnie ochronią nas przed słońcem w upalne dni. Pamiętajmy, że rolety rzymskie również nie nadwerężą zbytnio naszego budżetu, a utrzymanie ich w czystości jest niezwykle proste. Rolety dzień noc sprawdzą się tam, gdzie kładziemy nacisk na funkcjonalność i prostotę. Ich szeroka gama kolorystyczna sprawi, że z powodzeniem dopasujemy je do każdego wnętrza.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz