rolety screenowe nowy typ

Rolety screen na wymiar – ochrona przed słońcem i owadami

Posiadasz taras, altanę lub pergolę? Jeśli tak, to masz doskonałą okazję do zaaranżowania tej przestrzeni jako miejsca do wypoczynku. Istnieje wiele elementów, które taki zewnętrzny salon zamienią w miejsce relaksu. Do tego grona z pewnością zaliczają się także rolety screen, które mają duże możliwości. Również w takich przestrzeniach.

Rolety typu screen, to zewnętrzne rolety materiałowe. Spory wybór tkanin, a także duże możliwości montażowe sprawiają, że ten typ osłony można zastosować w wielu warunkach. Roleta screen wykorzystywana jest jako przesłona okienna, a szczególnie dobrze sprawdzi się na dużych przeszkleniach.

Jednak to nie jest jedyne jej przeznaczenie. Rolety screen szczególnie dobrze sprawdzają się również w aranżacji zewnętrznych stref relaksu, jak altany, pergole czy też tarasy.

Rolety screen na wymiar: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne?category_id=8&type_id=29

Rolety zewnętrzne screen – główne zalety

Podstawowe zalety materiałowych rolet zewnętrznych? W skrócie można je opisać w następujący sposób:

  • szeroka gama tkanin do wyboru
  • zapewniają optymalną ochronę przeciwsłoneczną
  • materiałowa osłona zewnętrzna ochroni nas również przed owadami
  • idealnie sprawdzą się na dużych przeszklonych powierzchniach

Między innymi wyżej wymienione zalety sprawiają, że rolety screen zewnętrzne sprawdzą się w ogrodach, pergolach oraz altanach. Ochronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, natomiast wieczorem pozostając w pozycji zamkniętej zatrzymają natrętne owady. Dodatkowo rolety zapewniają również poczucie prywatności i chronią przed spojrzeniami sąsiadów lub przechodniów.

Ochrona przed promieniami słonecznymi, a także przed owadami to kluczowy element do udanego wypoczynku na zewnątrz w trakcie długich letnich wieczorów.

Tkaniny rolet screen

Jaki masz wybór, jeśli chodzi o tkaniny rolet screen? Kolekcja liczy sobie aż 47 materiałów – są one zróżnicowane pod względem przezierności, a także kolorystyki.

Ważnym aspektem w przypadku materiałowych rolet screen jest ich podział ze względu na współczynnik otwarcia. Występują tkaniny o współczynniku 0%, 1%, 3% oraz 4%. Co to dokładnie oznacza? W praktyce jeśli wybierzesz tkaninę o najniższym współczynniku otwarcia, to zapewnisz sobie największe poczucie prywatności i całkowite zaciemnienie. Im wyższy współczynnik otwarcia, tym większa przepuszczalność światła.

Materiały o większej przezierności mogą okazać się idealnym wariantem do zastosowania właśnie na zewnętrznych tarasach, czy też przy pergolach lub altanach. W pozycji zamkniętej zredukują one bowiem poziom nasłonecznienia, ochronią przed owadami, ale pozwolą również cieszyć się widokiem.

Montaż rolet screen

Rolety zamontowane poprawnie przez specjalistę to gwarancja satysfakcji z ich użytkowania w kolejnych latach. Jest to taki rodzaj osłony, w której zdecydowanie potrzebujesz pomocy wykwalifikowanego specjalisty. Takiego Doradcę znajdziesz na portalu Modnie w Oknie. Fachowcy działają na terenie całego kraju i zapewniają wycenę, a następnie usługę pomiaru oraz montażu.

Rolety typu screen dzielimy na natynkowe oraz podtynkowe. W tej drugiej wersji skrzynka jest zabudowana i całość w użytkowaniu robi naprawdę duże wrażenie. Materiał w momencie opuszczania wygląda w taki sposób, jakby wyjeżdżał ze ściany.

Dodatkowym podziałem rolet screen jest podział na rolety STANDARD oraz ZIP. Jaka jest różnica? W tym drugim wariancie tkanina jest zintegrowana z prowadnicą za pomocą zamka ZIP. Dzięki temu całość działa na zasadzie suwaka. Skorzystanie z tego systemu ma olbrzymie znaczenie i zapewnia większy komfort w użytkowaniu – chociażby w trakcie silnego wiatru.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz