rolety screenowe co to takiego

Rolety screenowe – synonim nowoczesności

To nowoczesne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie sprawdzi się w różnych rodzajach budynków. Idealnie komponuje się z przeszkleniami stosowanych w nowoczesnych gmachach. Rolety screenowe stanowią bardzo efektowne zwieńczenie fasady. To rozwiązanie, które będzie funkcjonale i trwałe, a ich niebagatelne wzornictwo i estetyka wykonania zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Rolety screenowe to jednak nie tylko różnorodne wzornictwo, to przede wszystkim skuteczna ochrona przed negatywnym wpływem promieni słonecznych i gwarancja utrzymania komfortowej temperatury wewnątrz budynku. Tego typu rolety mogą być z powodzeniem stosowane również jako moskitiery chroniące przed owadami. Mogą stanowić również zabudowę altan ogrodowych oraz balkonów.

Stylowe i funkcjonalne rozwiązanie

To co widzimy już na pierwszy rzut oka przeglądając witryny sklepów oferujących tego typu rozwiązania, to przede wszystkim bogata gama wzorów i barw tkanin, z których wykonane są rolety. Można je dopasować do koloru fasady i stylu, w którym jest utrzymana architektura budynku. Takie rolety bardzo dobrze pasują przede wszystkim do nowoczesnych budynków z dużymi przeszkleniami. Ich zaletą jest przede wszystkim ochrona wnętrz przed intensywnym nasłonecznieniem, ale pozwalają one również zachować prywatność i ukryć się przed spojrzeniami niepożądanych osób. Rolety screenowe skutecznie hamują docieranie światła zewnętrznego do pomieszczenia. Jednak w przeciwieństwie do np. rolet zewnętrznych, ten produkt poza funkcją osłonową i estetyczną nie posiada innych praktycznych właściwości.

Technika na najwyższym poziomie

Rolety zewnętrzne screen zbudowane są z konstrukcji aluminiowej, na którą składa się kaseta, prowadnice aluminiowe lub stalowe linki w otulinie poliamidowej, rura nawojowa, listwa dolna, pokrycia – tkaniny (tkanina refleksyjna typu screen). W skrzynce rolety znajduje się rura nawojowa, w której zamontowany jest silnik najczęściej z:

  • przekładnią planetarną,
  • wyłącznikami krańcowymi,
  • wyłącznikiem przeciążeniowym,
  • odbiornikiem zdalnego sterowania (tylko przy sterowaniu pilotem).

W tkaninie rolet zawarte są włókna szklane oraz PVC, dzięki którym są one nie tylko odporne na negatywne działanie warunków atmosferycznych, ale również łatwe w czyszczeniu. Rolety można zwinąć również wtedy, gdy są jeszcze mokre. Rolety screenowe wyposażone są w system prowadnic bocznych, zintegrowanych z tkaniną, co zapewnia stabilność oraz zabezpieczenie przed silnymi podmuchami wiatru. Stosowany w roletach system ZIP odpowiada za odpowiednie napięcie tkaniny i za jej trwałość podczas użytkowania. Rura, na którą nawija się tkaninę, umieszczona jest w skrzynce górnej. Tkaninowe rolety typu SCREEN mogą być montowane zarówno do ramy okna, do fasady lub bezpośrednio do ściany. W tego typu roletach stosuje się sterowanie za pomocą pilota lub przełącznika, co sprawia, że są one łatwe w obsłudze nawet wówczas, gdy stanowią osłonę wielkogabarytowych przeszkleń. Zwolennicy inteligentnych rozwiązań docenią możliwość łączenia rolet screenowych w zespoły oraz możliwość ich integracji z systemem zarządzania budynkiem.

Podsumowując

Rolety tekstylne zewnętrzne typu screen należą wciąż do najbardziej popularnych rozwiązań osłonowych stosowanych nie tylko w obiektach użyteczności publicznej, ale także w budownictwie mieszkaniowym. Pozwalają skutecznie zabezpieczyć wnętrza przed intensywnym nasłonecznieniem, zachować prywatność i skutecznie hamują docieranie światła zewnętrznego do pomieszczenia.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz