termiczne

Rolety termiczne – czym różnią się od klasycznych?

Rolety termiczne to rolety, które w przeciwieństwie do klasycznych, zawierają aluminiową powłokę izolacyjną. Montuje się je w sposób identyczny, jak zwykłe rolety, są jednak grubsze i pomagają utrzymać ciepło wewnątrz pomieszczenia. Ich wygląd od wewnętrznej strony pomieszczenia również pozostaje jednakowo elegancki. Są idealne dla osób, które cenią sobie możliwość stworzenia efektu „nocy”, ponieważ charakteryzują się brakiem przeźroczystości, dzięki czemu można cieszyć się niemalże pełnym zaciemnieniem pomieszczenia, w którym zamontowane są rolety termiczne.

Rolety termiczne i ich właściwości izolacyjne

Ten rodzaj rolety doskonale sprawdzi się w mieszkaniach, których okna wychodzą na stronę południową i zachodnią, gdyż doskonale odbijają światło słoneczne, tym samym zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się mieszkania latem.

Nadają się oczywiście, także do pozostałych okien- wówczas właściwości rolet termicznych docenisz zimą, gdyż zapobiegają one uciekaniu ciepła z wnętrza domu, na zewnątrz przez mikro szczeliny obecne w zamkniętych oknach. Rolety termiczne pomagają uczynić dom bardziej energooszczędnym, dzięki czemu pieniądze zainwestowane w ich montaż, szybko zwrócą się wraz z nadejściem chłodniejszych dni.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz