rolety na okna okienne

Rolety zewnętrzne na okna

W ciągu ostatnich lat mamy do czynienia z coraz większym zainteresowaniem wśród ludzi tematem zabezpieczenia swojego miejsca zamieszkania. Każdy chciałby, aby jego mieszkanie było jak najbardziej odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, ale również bezpieczne pod względem możliwego włamania.

Jak się okazuje, montowanie przeróżnych zamków do drzwi nie uchroni Cię przed chcącym wejść do mieszkania niepożądanym gościem, który szybko upora się z tym zabezpieczeniem. Popularnym rozwiązaniem, które można zauważyć w nowoczesnych budynkach miejskich, ale również wśród gospodarstw na wsiach są rolety zewnętrzne na okna.

Rolety Zewnętrzne na okna są one przydatne nie tylko w walce ze złodziejami, którzy nie przedrą się przez roletę niezauważeni, ale również doskonale ochronią nasz dom przed negatywnym wpływem takich zjawisk jak deszcz, grad czy przed porywistym wiatrem. Nie dziwi więc fakt, że wśród nowo powstających budynków, rolety zewnętrzne są uwzględniane już w fazie projektowania, co pozwala na odpowiedni dobór ich rodzaju. No dobrze, ale czym tak w ogóle są rolety na okna i jak wybrać model pasujący do naszego mieszkania? Odpowiedź na te, jak i wiele innych pytań znajdziesz w dalszej części artykułu.

Z czego składają się rolety zewnętrzne na okna ?

Na rynku rolet możemy znaleźć całą masę oferty różnych firm. Warto wiedzieć jednak, że nie wszystkie produkty są odpowiednio skonstruowane czy wyprodukowane przy pomocy tanich zamienników, które szybko się niszczą i nie przynoszą pożądanego efektu. Dlatego też przed zakupem warto przeczytać, jak i z czego została stworzona dana roleta zewnętrzna. Jeżeli chodzi o samą budowę, możemy wskazać kilka głównych elementów, z których składa się znakomita większość rolet zewnętrznych.

Centralna część rolet zewnętrznych na okna

rolety-zewnetrzne-na-okna-poznan-e1463358403895

Centralną część nazywamy pancerzem — są to poziomo ułożone metalowe listy, które dzięki wypełnieniu pianką są wystarczająco twarde, aby zabezpieczyć okna czy drzwi naszego domu. Do zwijania i rozwijania się pancerza został stworzony specjalny mechanizm, który składa się z kilku części. Metalowe listwy ułożone pionowo, które pozwalają na przemieszczanie się głównej części rolety, zostały nazwane prowadnicą, którą możemy manipulować na dwa sposoby.

rolety-na-okna-poznan-e1463358433544

Pierwszym sposobem jest użycie skrzynki, która zawiera mechanizm do szybkiego poruszania roletą, natomiast tak zwany zwijacz odpowiada za ręczne, częściowe poruszanie pancerzem. Ponadto w dolnej części rolety zewnętrznej, która jest najbardziej podatna na wszelkiego rodzaju zniszczenia, montowane są rygle antywyważeniowe, które blokują możliwość podniesienia rolety od zewnątrz. W specyficznych odmianach rolet zewnętrznych możemy spotkać się również z elementem odpowiedzialnym za dostanie się do mechanizmu, który znajduje się w skrzynce w przypadku awarii — ta część została nazwana pokrywą rewizyjną.

Post Author: Roletowo.pl