Rolety Zewnętrzne Poznań

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na osłonięcie okien są rolety zewnętrzne.

Jednak osłonięcie okien to tylko jedna z wielu pozytywnych zalet posiadania rolet. Zasłaniając okna regulujemy tym samym dopływ promieni słonecznych do wnętrza naszego mieszkania. W zależności od upodobania może być w nim widno, panować lekki półmrok lub całkowita ciemność. Czy wiesz, że zasłaniając rolety chronisz mieszkanie przed przegrzaniem?

Tym sposobem można obniżyć temperaturę wnętrza nawet o 10 stopni C, wystarczy, że rano opuścimy rolety, aby cieszyć się przyjemnym chłodem panującym wewnątrz. Jeśli latem chcemy wykorzystać różnicę temperatur, zostawmy podniesione rolety i otwarte okna. To świetny i naturalny sposób na ochłodzenie pomieszczeń.

Skuteczną ochronę przed nagrzewaniem wnętrz zapewnia pancerz rolety zewnętrznej, dlaczego? Ponieważ jest wykonany z aluminiowych lameli, te zaś wypełnia warstwa poliuretanowej pianki. Poza tym po opuszczeniu rolety między pancerzem a szybą tworzy się swego rodzaju „poduszka powietrzna”.

Czynniki te zapewniają pełną termoizolację, a także stanowią świetną barierę izolującą od nadmiernego hałasu. Istnieją rolety, które można zintegrować z moskitierami, tym sposobem zapewnimy sobie ochronę przed natrętnymi owadami. Mimo otwartego okna nie dostaną się one do środka.

sliczne-rolety-zewnetrzne-e1464436230356

Podnoszenie i opuszczanie rolet, które posiadamy w domu wymaga przede wszystkim nakładu czasu ( mowa o roletach obsługiwanych manualnie). Idealną tego alternatywą jest sterowanie elektryczne, bądź uwaga!- słoneczne. Taka inwestycja zapewnia nie tylko wygodę, ale i znacznie zmniejszy zużycie energii.

Jak wiadomo rolety zewnętrzne często montuje się przy oknach dachowych. A jak nimi sterować? Otóż obsługuje się je za pomocą pilota radiowego. Jest on wyposażony w bardzo praktyczny czujnik niskiej temperatury, wyłączający funkcje sterowania. Zapobiega to uszkodzeniu rolet, gdy te pokrywa śnieg bądź lód. Rolety Poznań – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Rolety Zewnętrzne Aluminiowe vs. Rolety Wewnętrzne

Oprócz powszechnie znanych i dostępnych na rynku rolet aluminiowych możemy montować rolety materiałowe. Wśród producentów krążą różne ich nazwy, takie jak refleksowe tekstylne, markizy pionowe, screeny czy rolety fasadowe. Rolety materiałowe wykonuje się z wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne tkanin, te zaś są wykonane z włókien szklanych powlekanych PVC.

Takie tkaniny posiadają różną gęstość, a co z tego wynika różny stopień prześwitu. Oczka są małe, lecz skutecznie zatrzymują promienie słoneczne. Jednocześnie ich wielkość w zupełności nie przeszkadza w obserwowaniu tego, co dzieje się na zewnątrz, bez konieczności podnoszenia rolet. Ich refleksja, czyli wskaźnik odbicia promieni wynosi ok. 50-60 %.

rolety-na-okna-poznanskie

Rolety zazwyczaj występują w dwóch wersjach- w kasecie wykonanej z aluminium, oraz bez kasety. Kaseta może być okrągła jak i kwadratowa. Obydwa typy są przystosowane do montażu odpowiedniej rolety do ramy oka, ściany lub sufitu na zewnątrz. Montuje się je także w zabudowie (pod tynkiem)

Biorąc pod uwagę fakt, ze rolety montuje się na zewnątrz, są one narażone na oddziaływanie wiatru. Ze względu na ten fakt konieczne jest wyposażenie ich w elementy, które poprowadzą materiał. Mogą to być aluminiowe prowadnice lub specjalne stalowe linki. Niektórzy producenci zapewniają odpowiednie systemy, które w pełni naciągają materiał w rolecie, nawet przy silnie wiejącym wietrze. Taka opcja jest dostępna oczywiście za dodatkową opłatą.

Jeśli chodzi o sterowanie rolet możemy je podzielić na ręczne lub automatyczne. W pierwszym przypadku steruje się nimi przy pomocy korby, w przypadku drugim wystarczy naciśnięcie przycisku lub pilota. Sterowanie elektryczne jest jednak chętniej wybierane. Rolety mogą również być zintegrowane z automatyką słoneczno-wiatrową. Rolety Poznań– jeśli mieszkasz na terenie miasta Poznań z chęcią doradzimy w każdej kwestii związanej z tym artykułem.

Jak zaoszczędzić energię montując rolety zewnętrzne?

Obniżenie rachunków za energię jest celem do którego dąży wiele gospodarstw domowych. Dzięki zamontowaniu rolet zewnętrznych można sporo zaoszczędzić i płacić znacznie niższe rachunki. Rolety zewnętrzne Poznań działają dwutorowo dlatego, że w okresie zimowym doskonale chronią pomieszczenia mieszkalne przed tym, aby nie było zbyt dużych strat ciepła.

Rolety zewnętrzne latem działają jak parasol ochronny zabezpieczając mieszkanie przed zbytnim przegrzaniem spowodowanym nasłonecznieniem. Dodatkową funkcją jaką posiadają jest to, że stanowią one barierę dla złodziei mogą być dodatkowym zabezpieczeniem chroniącym mieszkanie przed włamaniem.

Rolety montowane na zewnątrz są również dobrym zabezpieczeniem akustycznym chroniącym dom przed hałasami zewnętrznymi. W sytuacjach kiedy sypialnia znajduje się w tej części domu gdzie światło słoneczne może przeszkadzać w spokojnym śnie zamontowanie rolet zewnętrznych będzie dobrym rozwiązaniem umożliwiającym odpoczynek.

Jakie są rodzaje rolet zewnętrznych?

rolety-zewnetrzne-na-okna-poznan-e1455829355148

Wśród rolet zewnętrznych wyróżniamy: rolety naokienne, które są wykonane z tworzywa PCV, rolety nadtynkowe i rolety podtynkowe wykonane z aluminium, oraz rolety RKS. Ten ostatni rodzaj rolet montowany jest w budownictwie nowego typu, ponieważ do zamontowania potrzebna jest całkowita zabudowa wykonana przeważnie z ceramiki. Niekiedy zabudowa rolet RKS jest wykonana z innych materiałów.

Czym kierować się przy wyborze rolet zewnętrznych?

Wybór odpowiedniego rodzaju rolet zewnętrznych zależy od tego czy będziemy je montować w budynku już istniejącym, czy też będą montowane w budynku, który jest jeszcze w trakcie prac wykończeniowych.

W domach które wybudowano już jakiś czas temu dobrym wyborem będą rolety naokienne, natomiast w przypadku kiedy w budynku trwają jeszcze prace budowlane to jest czas na to, aby zaplanować montaż rolet podtynkowych. Jeśli nasz dom znajduje się w miejscu, które jest często celem wizyt włamywaczy to najlepiej zamontować rolety antywłamaniowe. Montaż rolet najlepiej jest zlecić fachowcom.

Rodzaj sterowania Rolet Zewnętrznych

Kolejną kwestią jaką należy rozważyć przy kupnie rolet zewnętrznych jest rodzaj sterowania. Do wyboru mamy sterowanie ręczne, oraz sterowanie automatyczne. Oba rozwiązania posiadają zarówno zwolenników jak i przeciwników. Rozwiązaniem, które nie wymaga zbyt wielu czynności jest sterowanie roletami sterowanymi automatycznie znajdującymi się na zewnątrz za pomocą pilota.

Kolorystyka rolet zewnętrznych.

W momencie podejmowania decyzji co do kolorystki rolet zewnętrznych posiadamy chyba najwięcej możliwości. Gama stosowanych barw i odcieni jest tak szeroka, że jest z czego wybierać. Wybór kolorystki często uzależniony jest przez kupujących od tego w jakich barwach są pozostałe elementy budynku.

Jeszcze więcej na temat rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to jedne z najczęstszych rolet polecanych nam przez sprzedawców, gdy udamy się do branżowego sklepu z roletami. Jeżeli jesteśmy właścicielami małego domku położonego gdzieś daleko w małej miejscowości to wydają się one być naprawdę przysłowiowym strzałem w 10tkę.

Po pierwsze wszyscy doskonale sobie zdajemy sprawę z tego, że ogrzewanie domku jednorodzinnego w zimę może kosztować nas po prostu krocie. Piec, węgiel czy inne instalacje, które maja nam zapewnić ciepło w domu to ogromny wydatek pożerający większość naszego domowego budżetu.

Dobrym pomysłem jest z pewnością ocieplenie domu styropianem, ale to i tak nie zawsze pomoże, bowiem najwięcej chłodu dostaję się do domu przez okna. Rolety właśnie, dlatego wydają się być w tym wypadku świetnym rozwiązaniem. Dzięki dobrej piance wypełniającej profile zapewniają one dla naszego domu idealną izolację termiczną!

rolety-z-zewnatrz

Co więcej, jeżeli gdzieś obok właśnie buduję się nowy dom to z całą pewnością odgłosy młotów pneumatycznych, wiertarek i innych narzędzi nie dają nam z rana spać. Rolety zewnętrzne rozwiążą dla nas również ten problem, bowiem są one świetnym zabezpieczeniem akustycznym.

Dzięki instalacji tego typu rolet do naszych uszu nie dotrą żadne niechciane przez nas dźwięki wydobywające się z zew. domu. Rolety zewnętrzne pełnią także bardzo ważną funkcje zabezpieczającą. Jeżeli zdecydujemy się na rolety zewnętrzne z atestem antywłamaniowym możemy być pewni, że zapewnimy dla nas i dla naszej rodziny po prostu najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Post Author: Roletowo.pl