świąteczne rolety i ozdoby na okna z roletowo

5 najlepszych świecących ozdób świątecznych na okno

Z czym kojarzą nam się święta Bożego Narodzenia? Spotkania rodzinne, wigilia, pasterka, choinka i oczywiście świąteczne ozdoby! W ostatnich latach pojawił się ich naprawdę duży wybór w sklepach stacjonarnych i internetowych. Szczególnie wielką popularnością cieszą się świecące ozdoby na okno. Również chcesz coś takiego kupić do swojego mieszkania, ale nie możesz zdecydować się na najlepszy produkt? Oto kilka naszych wskazówek.

Świąteczne ozdoby na okno a ich zasilanie

W pierwszej kolejności musisz zdecydować o tym, jak będzie realizowane zasilanie świecących ozdób na okno. Czy mają one być wyposażone w wymienne baterie, czy może istnieje możliwość ich podłączenia do gniazdka elektrycznego? Jeśli jest ono daleko zlokalizowane od okna i wymagałoby to korzystania z nieestetycznych przedłużaczy, warto postawić na ozdoby z zasilaniem bateryjnym. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych źródeł światła LED baterie wystarczają na bardzo długo. Teraz możemy przejść do listy naszych propozycji.

  • Świecznik adwentowy

To chyba najbardziej popularna świecąca ozdoba do okna na święta. Charakterystyczny świecznik adwentowy składa się z kilku świeczek z żarówką. Kwiecą one ciepłym światłem, dając jasną poświatę. Świeczniki adwentowe mogą być wykonane z plastiku lub stali. Są elegancką i nienachalną formą dekoracji, która pasuje nie tylko do domu, ale również do biura lub sklepu. Ładny świecznik adwentowy możemy kupić już od 50 złotych wzwyż.

  • Gwiazda betlejemska

Kolejny rodzaj świątecznej świecącej ozdoby na okno to gwiazda betlejemska. Jej wielkość i kształt może być różny, zwykle jednak posiada charakterystyczny warkocz oraz możliwość dynamicznej zmiany kolorów. Samo mocowanie takiej gwiazdy do okna również nie jest skomplikowane – odbywa się na wytrzymałej przyssawce. Gwiazda betlejemska może być zastąpiona symbolem choinki lub świętego Mikołaja. Ten rodzaj ozdób występuje w wielu modelach, a ceny również rozpoczynaj się od około 50 złotych.

  • Kurtyna świetlna

Jest to nowość na rynku. Kurtyna świetlna przypomina nieco firankę, z tym że zbudowaną z luźno opadających w dół przewodów świetlnych. Mogą one emitować jednorodne światło lub kolorowe z opcją zmiany barw. Kurtyna świetlna jest prosta w montażu, zwykle mocuje się ją do karnisza lub firanki. Kurtyna tego typu może stanowić ciekawą formę oświetlenia nocnego, wprowadzając do mieszkania typowo świąteczny nastrój.

  • Świecąca figurka na parapet

Jeżeli masz w domu parapety, możesz na nich ustawić różnego rodzaju świąteczne, świecące figurki. Są to zazwyczaj renifery, postaci świętego Mikołaja, choinki, bałwanki i wiele innych. Mają różną wielkość i wykonane są z różnych materiałów, choć naszym zdaniem najlepiej wyglądają te z świecących drucików LED. Ich koszt może sięgać nawet kilkuset złotych, ale pożyczka online i ten problem pozwala szybko rozwiązać, jeśli tylko marzysz o takim zakupie.

  • Podświetlana szopka betlejemska

Symbolem nierozerwalnie łączącym się ze świętami bożego narodzenia jest oczywiście betlejemska szopka. Można ją stworzyć wspólnie ze swoimi dziećmi lub kupić już gotową. Nawet jeśli nie posiada ona gotowego podświetlenia, jego dorobienia nie stanowi większego problemu przy minimalnych umiejętnościach majsterkowania.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz