roleta termiczna

Szeroki wachlarz zalet rolet termicznych

Rolety termiczne znakomicie ochronią nasz dom przed przegrzaniam, a także przed zimowym chłodem i stratami ciepła. Solidnie wykonane rolety termiczne sprawdzą się również jako bariera antywłamaniowa, odstraszając potencjalnych intruzów.

Na co zwracać uwagę wybierając rolety termiczne?

Ważną cechą tych rolet jest ich ciepłochłonność, która będzie sprzyjać także zdolności do tłumienia hałasu. W dużej mierze zależy ona od konstrukcji pancerza. Pogrubiony i wypełniony ociepleniem pancerz będzie stanowił dodatkową barierę przed słońcem czy ucieczkami ciepła z budynku. Warto przy tym pamiętać, że okna odpowiadają aż za ok. 25 procent strat ciepła.

Ocieplona roleta termiczna ma też inną zaletę – będzie znakomicie chronić nasze mieszkanie czy dom przed hałasem. Warunkiem jest jednak jej prawidłowy montaż. Trzeba zwrócić szczgólną uwagę na połączenia z murem i zadbać, aby nie pojawiły się tam żadne nieszczelności.

Jaki sposób sterowania rolet termicznych jest najlepszy?

Standardem są rolety sterowane ręcznie za pomocą zwijacza z taśmą lub mechanizmu korbowego. Warto jednak rozważyć zakup rolety termicznej wyposażonej w napęd i automatykę. Produkt będzie wówczas droższy, jednak ten wydatek się opłaci, bo roleta z napędem jest dużo wygodniejsza w użytkowaniu. Uruchamia się ją pilotem lub naściennym włącznikiem. Automatyka z kolei pozwoli na włączenie osłon do inteligentnego systemu sterowania budynkiem. Wówczas nie trzeba będzie pamiętać o zasuwaniu rolet, kiedy zapada zmierzch ani gdy słońce mocno grzeje – system zrobi to za nas.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz