Żaluzje Aluminiowe

Teoretycznie to najstarszy rodzaj przysłon, jednak przez ostatnie lata wielokrotnie ulepszane oraz modyfikowane. Na ten moment na rynku dostępne są naprawdę wyjątkowe i przepiękne żaluzje. Typowe żaluzje aluminiowe poziome składają się z poziomych listew (lameli), które najczęściej wykonane są z trwałych surowców, takich jak aluminium, drewno, czy bambus.

Na rynku dostępne jest wiele typów żaluzji . Różnią się one nie tylko wielkością i rodzajem lameli, ale dodatkowo sposobem montażu. Można je instalować do listwy przyszybowej, na ramę okna oraz do ściany lub sufitu. Żaluzje mogą być sterowane ręcznie (za wsparciem sznurka, łańcuszka lub pokrętła) a również elektrycznie.

Żaluzje Aluminiowe - typy i rodzaje żaluzji aluminiowych

Żaluzje Aluminiowe poziome rozróżnia się ze względu na szerokość lameli na: 16mm, 25mm / 50mm. Mogą one być w prawie dowolnej kolorystyce, drewnopodobne lub perforowane. Ostatnio wysokim zainteresowaniem cieszą się żaluzje drewniane i bambusowe 25mm i 50mm. Otrzymane są z egzotycznego drewna lub bambusa dzięki czemu są w stanie stworzyć we wnętrzu niezwykły klimat. Naprzemienne pasma światła i cienia jakie kreują poziome lamele są bardzo dekoracyjne ożywiają i ocieplają pomieszczenie czyniąc je bardziej eleganckim.

Bez wątpienia największą zaletą żaluzji poziomych jest możliwość regulacji dopływu promieni słonecznych do naszego wnętrza. W roletach materiałowych takiej ewentualności nie ma. Składające się z poziomych lameli żaluzje pozwalają na regulowanie natężenia światła przy jednoczesnym uchronieniu prywatności domowników. Co więcej żaluzje poziome chronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem, a dodatkowo umożliwiają cyrkulację powietrza.

Żaluzje poziome są bardzo użyteczne. Pomimo tego, że mogą powodować problemy związane z utrzymaniem ich w czystości (kurz bez trudu osiada na listkach), to większość żaluzji można bez trudu i szybko zdemontować do mycia.

Galeria

Żaluzje do różnorodnych wnętrz

Żaluzje sprawdzają się w rożnych wnętrzach, również w nowoczesnych jak i tradycyjnych. Ładnie komponują się w połączeniu z firankami lub zasłonami. Z wykorzystaniem szerokiej gamy materiałów i formatów można łatwo dostosować do okien o różnych typach i rozmiarach.

Wybierzemy dla Państwa i z Państwem najlepsze i najciekawsze żaluzje w Poznaniu i Wielkopolsce, Poznań i okolice. Gwarantujemy profesjonalny montaż i oczywiście bardzo niskie ceny.

Dodaj komentarz