Żaluzje okienne na Twoje okna

Jednym z częstych rozwiązań stosowanych do zaciemniania wnętrza domu są żaluzje okienne. Żaluzje znajdują zastosowanie nie tylko w domach, ale też biurach, sklepach czy halach przemysłowych. Zapewniają one ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem wnętrza oraz niechcianym nagrzaniem pomieszczenia. Co ważne, pozwalają także na zachowanie prywatności i dyskrecji przez zasłonięcie okien.

Zaletą użytkowania żaluzji okiennych jest możliwość stopniowej regulacji poziomu zaciemnienia oraz wysokość ustawienia długości żaluzji. Żaluzje kiedyś kojarzone były z brzydką zasłoną okienną. Obecnie projektowane są tak, by stały się modną ozdobą domu czy mieszkania. Posiadają ciekawy design, pasujący do domu w stylu glamour, rustykalnym, nowoczesnym czy surowym wnętrzem.

Odpowiadając na potrzeby każdego klienta, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żaluzji w zależności od materiału, a także pomieszczenia, w którym będą montowane:

  • żaluzje międzyszybowe aluminiowe
  • drewniane tarasowe
  • drewniane z regulacją wewnętrzne
  • bambusowe
  • żaluzje dzień - noc

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego modelu, warto zaznajomić się z cechami poszczególnych żaluzji.

Żaluzje aluminiowe międzyszybowe

Żaluzje aluminiowe międzyszybowe są jednym z nowocześniejszych rozwiązań obecnym na rynku. Żaluzje międzyszybowe są wykonane tak, iż umieszczone są wewnątrz hermetycznie zamkniętych szyb. Wykonane są z aluminium. Aluminium jest metalem lekkim, o właściwościach, które pozwalają wykorzystywać go do produkcji żaluzji, takich jak zaciemnienie, powolne nagrzewanie, trwałość.

Żaluzje aluminiowe są klasykiem, powstały jako pierwsze na rynku. Dostępne są w różnych kolorach: biały, szary, czarny - tak, aby dostosować je do swojego wnętrza. Żaluzje międzyszybowe cechuje energooszczędność i wytrzymałość. Dodatkowo nigdy nie ulegają ubrudzeniu, np. przed dotykanie czy różne osiadające owady. Międzyszybowe żaluzje są sterowane za pomocą przycisków

Żaluzje na okna mogą być regulowane w następujący sposób:

  • ręcznie, wtedy mechanizm regulacyjny wbudowany jest w okno i obsługiwany klasycznie, czyli przy pomocy sznurka z koralikami
  • elektrycznie, wtedy mechanizm sterujący posiada elektryczne silniczki, które uruchamiane są przyciskiem lub także pilotem

To innowacyjny system na rynku, trwały, wysokiej jakości, nie ingerujący w wygląd mieszkania.

Żaluzje drewniane na taras

Domy, które posiadają taras otwarty mają do dyspozycji 5. Doskonale sprawdzają się na każdym tarasie, są idealnym rozwiązaniem do zagospodarowania tego typu przestrzeni. Białe żaluzje tarasowe wykonane są z drewna - lameli o specjalnym kącie załamania i profilu. Dzięki regulacji stopnia pochylenia można regulować ilość wpadającego na taras czy pergolę światła.

Ale to nie wszystko. Dzięki drewnianym żaluzjom tarasowym ułatwione jest wygłuszenie tarasu, oraz ochrona przed wiatrem. Drewniane żaluzje pięknie prezentują się na tarasie, dodadzą charakteru i ciekawego designu. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest zapewnienie prywatności i izolacja od otoczenia. Drewno jest materiałem naturalnym, ale odpowiednio zaizolowane będzie służyć przez wiele lat.

Ruchome żaluzje drewniane na wymiar

Drewno jest wdzięcznym materiałem, ponadczasowym, pasującym do wielu wnętrz, doskonale ociepla wnętrze. Pasują zarówno do minimalistycznych pomieszczeń jak i w stylu glamour. Żaluzje drewniane są ekologiczne, nie wpływają na zdrowie oraz łatwo się czyszczą. Ruchome żaluzje drewniane na wymiar są idealne do zaciemniana wnętrza, doskonale poradzą sobie z nadmiernym nasłonecznieniem. Dodatkowo odizolują od sąsiadów, nadadzą intymności wnętrzu. Dostępna na rynku możliwość dopasowania na wymiar daje możliwość idealnego dopasowania do rozmiaru, który jest potrzebny.

Można nimi manipulować stopień naświetlenia dopasowany do potrzeb. Posiadają doskonałe cechy izolacyjne, dzięki nim pomieszczenie nie nagrzewa się. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych a także szerokiej gamie kolorów. Odpowiednio wykonane są trwałe i wytrzymałe. Wysoka jakość oraz solidny montaż dadzą gwarancję długiej żywotności żaluzji. We wnętrzu na pewno nadadzą szyku oraz charakteru, a także ocieplą i sprawią, że pokój będzie wydawał się bardziej przytulny.

Żaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe idealne są dla miłośników naturalnego piękna. Podobnie jak w przypadku żaluzji drewnianych są ekologiczne, nie wpływają na nasze zdrowie. Wykonane są z bambusa, a na rynku odnaleźć można wiele opcji kolorystycznych. Żaluzje bambusowe można montować w zależności od preferencji na listwie przyszybowej, we wnęce okiennej, skrzydle okiennym lub ścianie. Istotnym elementem tego typu żaluzji jest drabinka. Dzięki łączeniu lameli bambusowych są one utrzymane w pozycji poziomej, a to umożliwia ich przesuwanie.

Mechanizm przesuwania paneli opiera się, jak w przypadku większości żaluzji, na sznurku, który pociągamy ustawiając wybrany przez nas stopień zaciemnienia w pomieszczeniu. Żaluzje bambusowe również doskonale ocieplą wnętrze i nadadzą charakteru. Pasują do wielu różnych styli domów i mieszkań. Są bardzo łatwe w utrzymaniu, łatwo się je czyści, dzięki czemu mogą być montowane nawet w kuchni czy łazience. Są idealne dla miłośników natury i prekursorów stylu eko.

Żaluzje dzień noc

Żaluzje dzień noc są rozwiązaniem, które umożliwia aranżację okien w każdym pomieszczeniu. Taki system pozwala na całkowitą regulację stopnia zaciemnienia we wnętrzu lub nasłonecznienia. Opcja wybierania dnia lub nocy pozwala w nawet najbardziej słoneczny dzień całkowicie wyciemnić pomieszczenie. Jest to szczególnie potrzebne rodzicom, których dzieci zasypiają tylko w ciemności.

Takie rozwiązanie jest możliwe, dzięki zastosowaniu dwóch warstw. Każda z nich podzielona jest na pasy o różnej przepuszczalności. Sterując nimi za pomocą sznurka można dostosować natężenie światła do swoich potrzeb. Żaluzje dzień noc dostępne są na rynku w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy dopasuje odpowiedni dla swojego okna. Ponadto są estetycznie i schludnie wykonane, co sprawi, że nie zakłócą estetyki pomieszczenia, w którym będą montowane. Znaleźć je można w różnych kolorach, co daje możliwość dopasowania do stylu domu.

Żaluzje są niezbędnym elementem każdego domu. Dodają charakteru i szyku, a co najważniejsze sprawiają, że promienie słońca nie będą natarczywe oraz dają gwarancję dyskrecji i prywatności. Warto wybrać idealne dla siebie, w zależności od potrzeb. Przy zakupie istotna jest też jakość. Dzięki solidnym materiałom i systemom przesuwnym ma się pewność, że żaluzje będą służyć przez wiele lat.

1 thought on “Żaluzje okienne na Twoje okna

Dodaj komentarz