Zasłony czy rolety w nowoczesnym i eleganckim wnętrzu?

Dekoracja okienna spełnia trzy funkcje. Dwie z nich można określić jako użytkowe, to ochrona prywatności oraz zabezpieczenie przed mocnym słońcem. Trzecią funkcją jest estetyczna, czyli zdobienie okna. Jego wygląd ma wpływ na całą aranżację. Jeśli chce się uzyskać eleganckie, nowoczesne wnętrze, to warto wybrać taki sposób zasłaniania okna, który będzie z tym współgrał.

Stosowanie rolet stało się obecnie powszechne. Jednak i zasłony znajdują się w sprzedaży. Może więc przy urządzaniu pojawić się dylemat, zasłony czy rolety, bo każda z tych opcji jest wybierana. Warto zacząć od przypomnienia sobie, czym charakteryzuje się styl nowoczesny. Większość obecnych mieszkań jest w nim urządzana. Jego cechy to przestronność i jasność, prostota, harmonia, minimalizm.

Wybrać zasłony czy rolety do wnętrza?

Szeroki wybór rolet sprawia, że bez względu na to, jaką preferuje się kolorystykę i jaki klimat, znajdzie się odpowiednie. Można też znaleźć takie w ulubionym kolorze. Podobnie jest z zasłonami, które też są różnorodne. Warto wziąć pod uwagę sprawę zasłaniania, bo nie tylko o kwestie estetyczne będzie chodzić. Decydując się na zakup zasłon czy rolet, można użyć ich do zasłaniania. W przypadku tych pierwszych jednak tylko wtedy, gdy nie została z nich stworzona stała dekoracja, czyli taka, która zdobi, ale zasunąć zasłon nie można.

Rolety okienne wybierane są po to, by móc nimi w każdej chwili łatwo zasłonić okno

Przy jednym i drugim wyborze trzeba będzie myśleć o sprzątaniu mieszkania. O ile wyprać zasłony czy rolety wyczyścić, to może się wydać wszystko jedno, to już konieczność zdejmowania zasłon i ponownego ich zapinania przemawia na korzyść rolet. Pozostają jeszcze do wzięcia pod uwagę kwestie estetyczne.

zaslony rolety poznan

Jeśli chce się, by było nowocześnie i elegancko, to ciężka dekoracja okienna nie będzie pasować. Zdecydowanie się na zasłonę czy roletę będzie mieć mocny wpływ na wnętrze. Tradycyjne upięcie z zasłonami i firankami przytłoczy je, a ma być przecież przestronne i jasne. Także mając na względzie inne cechy nowoczesnego wnętrza, bardziej pasować będą rolety. Wybierając je, ma się też więcej możliwości na zagospodarowanie miejsca przy oknie.

Post Author: Roletowo.pl