Czy grzejnik łazienkowy elektryczny to dobry wybór? Na jaki się zdecydować?

Sposób ogrzewania łazienki ma ogromny wpływ na komfort termiczny domowników i ponoszone koszty, dlatego warto dobrze się zastanowić nad swoim wyborem. W przypadku łazienki dobrym pomysłem będzie zamontowanie grzejnika elektrycznego, przemawia za tym ekologia, wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy.

Na tego typu urządzenie grzewcze decyduje się coraz więcej osób, co wynika z jego licznych zalet. Obecnie można liczyć na mnogość modeli grzejników łazienkowych elektrycznych, więc nie ma problemu z dobraniem ich do swoich potrzeb i możliwości.

Jakie wyróżnia się grzejniki łazienkowe elektryczne?

Grzejnik elektryczny łazienkowy, jak sam nazwa na to wskazuje, potrzebuje do działania zasilania w postaci energii elektrycznej. Ciepło może być przekazywane konwekcyjnie lub za pomocą promieniowania, w zależności od wybranego typu urządzenia. Grzejniki wodno-elektryczne wspaniale nadają się do całorocznego ogrzewania całego pomieszczenia. Urządzenie może też pełnić rolę dodatkowego źródła ciepła, stanowić część innego systemu ogrzewania, służyć jako suszarka na ręczniki.

Osobom stawiającym na innowacyjne rozwiązania technologiczne można śmiało polecić grzejnik elektryczny promieniujący, który ogrzewa wszystkie otaczające do przedmioty, powierzchnie, przegrody. Na jego korzyść przemawiają wysokie walory estetyczne, może nawet stanowić praktyczną dekorację. Mocuje się go do ściany lub do sufitu, w zależności od dostępnego miejsca i preferencji. Jeśli komuś zależy na szybkim ogrzaniu pomieszczenia, to powinien zainteresować się grzejnikiem elektrycznym konwektorowym z wentylatorem. Są dostępne także zwykłe modele, w których obieg powietrza jest naturalny, bez zastosowania wentylatora.

Czy warto zdecydować się na grzejnik elektryczny łazienkowy?

Na korzyść grzejników elektrycznych łazienkowych przemawia niski koszt instalacji, zakup zestawu do grzania nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Montaż jest bardzo łatwy i szybki, większość osób poradzi sobie z tym we własnym zakresie, nie ma potrzeby zatrudniania fachowca i generowania kolejnych wydatków. Urządzenie może zostać zainstalowane w dowolnym miejscu, wystarczy zapewnić dostęp do gniazdka elektrycznego, czyli stałego źródła zasilania. Dla jednych najwygodniej będzie postawić grzejnik na podłodze, inni zawieszą go na ścianie lub nawet na suficie. Możliwe jest nawet rozbudowanie instalacji grzewczej lub jej zmniejszenie, jeśli wystąpi taka potrzeba.

Za zakupem grzejników łazienkowych elektrycznych przemawia ich bezobsługowość i bezawaryjność, nie są konieczne regularne przeglądy ani zabiegi konserwacyjne. Tego typu urządzenia oddają ciepła powoli, co przekłada się także na krótki czas poboru energii, można cieszyć się komfortem termicznym. Grzejnik łazienkowy elektryczny jest bezpieczny w użytkowaniu, nie ma żadnych ostrych elementów, obudowa nagrzewa się w niewielkim stopniu. Nie trzeba martwić się zatruciem niebezpiecznym tlenkiem węgla ani eksplozją, jak ma to czasem miejsce w przypadku ogrzewania gazowego. Jest to ekologiczny sposób ogrzewania, nie dochodzi do zanieczyszczania środowiska i emisji toksyn do atmosfery. Do zalet zalicza się także dużą dostępność i szeroki wybór urządzeń. Grzejniki elektryczne to duże udogodnienie, ułatwiają one życie codzienne, stanowią uniwersalną część wyposażenia każdej łazienki.

Jak wybrać grzejnik łazienkowy elektryczny? Na co zwracać uwagę?

Przy zakupie elektrycznego grzejnika łazienkowego należy mieć na uwadze jego moc, trzeba ją dobrać do rzeczywistego zapotrzebowania energetycznego w danym pomieszczeniu. Skupić należy się wobec tego na metrażu łazienki, bo gdy jest on większy, to urządzenie musi być wydajniejsze. Nie ma sensu kupować grzejnika o bardzo dużej mocy, jeśli wnętrze jest niewielkie, bo nie wykorzysta się w pełni jego możliwości. Optymalna temperatura w łazience to 24 stopni Celsjusza, czyli o kila stopni wyższa niż w pokoju i kuchni. Przyjmuje się, że na każdy metr kwadratowy powierzchni przypada mniej więcej 75 W. Kolejną kwestią będzie regulacja termostatem, co stanowi duże udogodnienie. Na uwadze powinno się mieć, czy grzejnik jest łatwy w montażu i obsłudze. Użytkownika powinno interesować również to, ile prądu zużywa urządzenie, czy jest ono energooszczędne, bo decyduje to w dużej mierze o ponoszonych kosztach.

W nowoczesnych urządzeniach jest czytelny wyświetlacz, za pomocą którego można między innymi sterować intensywnością grzania. Nie ma również problemu z tym, aby odłączyć całkowicie elektryczny grzejnik w celu zaoszczędzenia pieniędzy. Osobom zainteresowanym zakupem grzejnika łazienkowego elektrycznego można polecić przejrzenie oferty sklepu internetowego, dostępnego na stronie https://thermoval.pl/oferta/grzejniki/grzejniki-lazienkowe-elektryczne/. Można liczyć na bogaty i zróżnicowany asortyment, urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej, stali węglowej i aluminiowe.  Poszczególne grzejniki różnią się między innymi wymiarami, kształtem, designem, kolorystyką, mocą, rodzajem i funkcjonalnością.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz