Rolety Wewnętrzne

Interesują cię rolety wewnętrzne? Doskonałą ofertę tego produktu znajdziesz w bogatym asortymencie oferowanym przez naszą firmę. To zasłony o uniwersalnym zastosowaniu, które zakładamy na szyby. Przydadzą się w każdym domu, skutecznie chroniąc przed słońcem lub światłem latarni, które może przeszkadzać nam w nocy.

Roletki wewnętrzne, które posiadamy w sprzedaży, wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Są to m.in. roletki żakardowe, roletki ze specjalnej tkaniny siateczkowej oraz całkowicie zaciemniające, typu black-out. Można też zdecydować się na tkaninę zaciemniającą gładką lub wyprodukowaną na bazie włókna szklanego, a także na równie interesujące rolety zmywalne.

Rolety materiałowe wykonuje się z wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne tkanin.

Takie tkaniny posiadają różną gęstość, a co z tego wynika różny stopień prześwitu. Gdy oczka są małe to skutecznie zatrzymują promienie słoneczne. Jednocześnie ich wielkość w zupełności nie przeszkadza w obserwowaniu tego, co dzieje się na zewnątrz, bez konieczności podnoszenia rolet. Ich refleksja, czyli wskaźnik odbicia promieni jest różna, jednak najczęściej zamawiana wynosi ok. 50-60 %.

ładne rolety wewnętrzne

Niegdyś bardzo modne były zasłony i żaluzje w najróżniejszych wzorach i kolorach. W dzisiejszych czasach zastąpiły je rolety wewnętrzne. W każdym mieszkaniu czy też domu znajduje się ich co najmniej kilka… Jednak do czego są one nam potrzebne?

Rolety wewnętrzne pełnią wiele funkcji, z pewnością gwarantują nam prywatność i pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Rolety tego typu są również bardzo efektywne, ponieważ w każdym pomieszczeniu możemy zamontować na oknie inny rodzaj rolety. Rolety wewnętrzne są także funkcjonalne i wygodne, nie osiada na nich kurz tak jak w przypadku żaluzji. Chronią nas również przed promieniami słonecznymi, a także pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem się.

Podział rolet wewnętrznych

Biorąc pod uwagę funkcjonalność rolet wewnętrznych należy się zastanowić nad tym jaka będzie odpowiednia do poszczególnych pomieszczeń. W przypadku, gdy roleta ma całkowicie przyciemniać pomieszczenie można pokusić się o dodatkowy materiał pod gumowy, gdy okno w pokoju jest o niestandardowych wymiarach warto zainwestować w dodatkowy stelaż.
Ceny rolet są bardzo zróżnicowane, dużo jednak niższe niż rolet zewnętrznych, ceny zazwyczaj są zależne od wielkości i rodzaju materiału, z jakiego są wykonane.

Rolety wewnętrzne mini i klasyczne

Jest to najtańsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie. W naszych katalogach jest ogromny wybór kolorów, wzorów i materiałów rolet klasycznych wewnętrznych. Zazwyczaj montuje się ją na ścianie, co sprawia, że zakrywa całe okno. Mają one jednak minus, którym jest mała funkcjonalność.

Rolety wewnętrzne mini są nieco podobne do rolet klasycznych, ale jak sama nazwa wskazuje są to rolety o małych rozmiarach, co sprawia, że zakrywają tylko szybę, a nie całe okno. Roleta ta doskonale sprawdza się w momencie, gdy często otwieramy okno, bo nie musimy jej za każdym razem zwijać. Roletę montuje się na ramie okna za pomocą bezinwazyjnych haczyków.

Rolety wewnętrzne rzymskie

W tym przypadku mamy większe możliwości wyboru, bo są to rolety typowo dekoracyjne: jedne mają falbanki inne zaś pomponiki czy też firaną woalową. Dzięki temu roletę wewnętrzną można wykorzystać jako nowoczesną aranżację okna. Idealnie pasują do salonów i sypialni. Rolety rzymskie wykonane są z poliestru, niekiedy nawet z domieszką bawełny.

Rolety wewnętrzne dzień – noc

Ten rodzaj rolet wewnętrznych jest inaczej nazywany roletami dzień noc. W efekcie jest to połączenie rolety z żaluzją. Ściągając roletę całkowicie zyskamy efekt „nocy” lub z przerwami uzyskując efekt „dnia”. Rolety te są bardzo efektywne wizualnie, w zależności od ułożenia pasów rolety duo. Obecnie producenci tych rolet pokusili się o nowy wzór – z pasami w różnych kolorach. Ceny tych rolet rozpoczynają się od 100 złotych.

Plisy okienne (rolety wewnętrzne plisowane)

Ten typ rolet jest bardzo podobny do żaluzji. Tworzą one jedną całość, więc niektórzy porównują je do wachlarzyka. Te rolety wewnętrzne idealnie sprawdzają się na nietypowych oknach np., trójkątnych lub okrągłych. Rolety plisowane posiadają pewne rozwiązanie, którego nie zastosowano w żadnych innych roletach. Mowa tu oczywiście o możliwości ściągania jej w dowolnej części okna np., od góry czy od środka. Najczęściej dostępne są w wersji jednokolorowej i te są najtańsze, ale coraz częściej można kupić roletę plisowaną z ciekawymi wzorami.

Pierwszym krokiem przy wyborze plis okiennych powinna być decyzja, z jakiego materiału będą one wykonane. Najczęściej Polacy korzystają z cienkich tkanin oraz tworzyw sztucznych. Rzadkością są raczej plisy wykonywane z włókna bambusowego, czy nawet drewna.

Elementy, które trzeba brać pod uwagę przy wyborze plis okiennych to: 

 • rodzaj;
 • materiał;
 • sposób zwijania;
 • styl;
 • wymiary.

Roletki na okna w kasecie (z prowadnicami) czy wolnowiszące?

Roletki na okna w kasecie różnią się od rolet wolnowiszących głównie sposobem montażu oraz tym, że posiadają prowadnice. W przypadku rolet z prowadnicami konieczny jest montaż dla każdego skrzydła okiennego z osobna. Bardzo często wydłuża to całkowity czas montażu. Natomiast w przypadku rolet wolnowiszących montujemy je do ściany lub sufitu tak, aby w całości zakrywały wnękę okna. Roletki wolnowiszące nie posiadają prowadnic.

Rolety w kasetach będą dla nas jednak lepszym rozwiązaniem, gdy będziemy chcieli postawić na dodatkowe dekoracje okna, np. firany. Dzięki przyleganiu do okna nie będziemy mieli problemu z wykorzystaniem firan. Podobnie sprawa wygląda w przypadku dekoracji umieszczonych na parapetach. Wszelkie rośliny oraz doniczki mogą przeszkadzać w rozwijaniu rolety wolnowiszącej.

Roletki wewnętrzne na okno dachowe

Mając do czynienia z oknami skośnymi, nie można pozwolić sobie na montaż tradycyjnych rolet. W grę wchodzi tutaj grawitacja, która skutecznie powodowałaby, że roleta wisiałaby pionowo w dół. Potrzeba zatem rozwiązania, które nie tylko będzie efektywnie zasłaniało nasze okno dachowe, ale również będzie estetycznie wyglądało.

Idealnym rozwiązaniem okażą się roletki wewnętrzne na okna dachowe, które za pomocą specjalnych prowadnic utrzymują roletę ściśle przymocowaną do skrzydła okiennego.

Dodatkowo rolety tego typu posiadają specjalne mechanizmy sprężynowe, które powodują, że roleta nie zsuwa się do samego dołu okna, tylko pozostaje w miejscu, w którym zostawiliśmy ją kilka godzin temu.

W przypadku tego typu rolet szczególnie ważną kwestią jest odpowiedni montaż. Przed ostatecznym zakończeniem prac warto sprawdzić, czy wszystkie elementy rolety są prawidłowo zamocowane do okna. Źle zamocowana roletka może spaść i uszkodzić nie tylko siebie, ale również przedmioty leżące pod oknem.

Rolety Wewnętrzne – podsumowanie

Powyżej wymieniono pięć rodzajów rolet, które najczęściej kupują Polacy. Jednak to nie koniec różnorodności rolet. W naszych katalogach prezentujemy również rolety dachowe, drewniane, austriackie, pionowe i londyńskie. Są one jednak mniej popularne i nie zawsze znajdują zastosowanie w naszych domach.

Warto również pamiętać, że rolety plisowane wymagają również czyszczenia. W przypadku rolet drewnianych wystarczy regularne ścieranie kurzu wilgotną szmatką. W przypadku tkanin w grę wchodzi nawet ich wypranie. Należy jednak pamiętać, że plisy okienne kiepskiej jakości mogą się uszkodzić podczas procesu wirowania. Należy o tym pamiętać przy wyborze rolet do naszego domu.

Wybierając rolety wewnętrzne warto zastanowić się nad tym jakiego efektu końcowego oczekujemy

Niekiedy warto postawić na klasykę, bo ta nigdy nie wyjdzie „z mody”. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej w artykule rolety to ciekawy sposób na aranżację okna, która musi idealnie pasować do pozostałego wystroju pomieszczenia.

Wybierajmy więc rolety z pewną rozwagą, bo przecież nie chcielibyśmy, aby cały wystrój jak i zakup zaliczał się do całkowicie nieudanych. Mamy również nadzieję, że pomogliśmy Państwu w podjęciu decyzji odnośnie zakupu odpowiednich rolet wewnętrznych do Waszych pomieszczeń.

3 thoughts on “Rolety Wewnętrzne

  TAKSon

  (5 marca, 2021 - 7:35 am)

  Świetny artykuł! Dziękuję za informacje!

  Aneta

  (7 lutego, 2022 - 1:01 am)

  Ciekawe informacje, ja ze swojej strony polecam roletki wewnętrzne kolorowe – dają super efekt w domu 🙂

  Ewelinka

  (28 listopada, 2023 - 9:38 pm)

  Dzięki, rozwiało to moje wątpliwości co do zakupu rolet wewnętrznych. Fajne zdjęcia!

Dodaj komentarz