Rolety Wewnętrzne

Interesują cię rolety wewnętrzne? Doskonałą ofertę tego produktu znajdziesz w bogatym asortymencie oferowanym przez naszą firmę. To zasłony o uniwersalnym zastosowaniu, które zakładamy na szyby. Przydadzą się w każdym domu, skutecznie chroniąc przed słońcem lub światłem latarni, które może przeszkadzać nam w nocy.

Roletki wewnętrzne, które posiadamy w sprzedaży, wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Są to m.in. roletki żakardowe, roletki ze specjalnej tkaniny siateczkowej oraz całkowicie zaciemniające, typu black-out. Można też zdecydować się na tkaninę zaciemniającą gładką lub wyprodukowaną na bazie włókna szklanego, a także na równie interesujące rolety zmywalne.

ładne rolety wewnętrzne

Niegdyś bardzo modne były zasłony i żaluzje w najróżniejszych wzorach i kolorach. W dzisiejszych czasach zastąpiły je rolety wewnętrzne. W każdym mieszkaniu czy też domu znajduje się ich co najmniej kilka… Jednak do czego są one nam potrzebne?

Rolety wewnętrzne pełnią wiele funkcji, z pewnością gwarantują nam prywatność i pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Rolety tego typu są również bardzo efektywne, ponieważ w każdym pomieszczeniu możemy zamontować na oknie inny rodzaj rolety. Rolety wewnętrzne są także funkcjonalne i wygodne, nie osiada na nich kurz tak jak w przypadku żaluzji. Chronią nas również przed promieniami słonecznymi, a także pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem się.

Podział rolet Wewnętrznych

Biorąc pod uwagę funkcjonalność rolet wewnętrznych należy się zastanowić nad tym jaka będzie odpowiednia do poszczególnych pomieszczeń. W przypadku, gdy roleta ma całkowicie przyciemniać pomieszczenie można pokusić się o dodatkowy materiał pod gumowy, gdy okno w pokoju jest o niestandardowych wymiarach warto zainwestować w dodatkowy stelaż.
Ceny rolet są bardzo zróżnicowane, dużo jednak niższe niż rolet zewnętrznych, ceny zazwyczaj są zależne od wielkości.

Rolety wewnętrzne klasyczne

Jest to najtańsze i najbardziej praktyczne rozwiązanie. W naszych katalogach jest ogromny wybór kolorów, wzorów i materiałów rolet klasycznych wewnętrznych. Zazwyczaj montuje się ją na ścianie, co sprawia, że zakrywa całe okno. Mają one jednak minus, którym jest mała funkcjonalność.

Rolety wewnętrzne mini

rolety wewnętrzne mini są nieco podobne do rolet klasycznych, ale jak sama nazwa wskazuje są to rolety o małych rozmiarach, co sprawia, że zakrywają tylko szybę, a nie całe okno. Roleta ta doskonale sprawdza się w momencie, gdy często otwieramy okno, bo nie musimy jej za każdym razem zwijać. Roletę montuje się na ramie okna za pomocą bezinwazyjnych haczyków.

Rolety wewnętrzne rzymskie

W tym przypadku mamy większe możliwości wyboru, bo są to rolety typowo dekoracyjne: jedne mają falbanki inne zaś pomponiki czy też firaną woalową. Dzięki temu roletę wewnętrzną można wykorzystać jako nowoczesną aranżację okna. Idealnie pasują do salonów i sypialni. Rolety rzymskie wykonane są z poliestru, niekiedy nawet z domieszką bawełny.

Rolety wewnętrzne dzień – noc

Ten rodzaj rolet wewnętrznych jest inaczej nazywany roletami duo. W efekcie jest to połączenie rolety z żaluzją. Ściągając roletę całkowicie zyskamy efekt „nocy” lub z przerwami uzyskując efekt „dnia”. Rolety te są bardzo efektywne wizualnie, w zależności od ułożenia pasów rolety duo. Obecnie producenci tych rolet pokusili się o nowy wzór – z pasami w różnych kolorach. Ceny tych rolet rozpoczynają się od 100 złotych.

Rolety wewnętrzne plisowane

Ten typ rolet jest bardzo podobny do żaluzji. Tworzą one jedną całość, więc niektórzy porównują je do wachlarzyka. Te rolety wewnętrzne idealnie sprawdzają się na nietypowych oknach np., trójkątnych lub okrągłych. Rolety plisowane posiadają pewne rozwiązanie, którego nie zastosowano w żadnych innych roletach. Mowa tu oczywiście o możliwości ściągania jej w dowolnej części okna np., od góry czy od środka. Najczęściej dostępne są w wersji jednokolorowej i te są najtańsze, ale coraz częściej można kupić roletę plisowaną z ciekawymi wzorami.

Rolety Wewnętrzne – podsumowanie

Powyżej wymieniono pięć rodzajów rolet, które najczęściej kupują Polacy. Jednak to nie koniec różnorodności rolet. W naszych katalogach prezentujemy również rolety dachowe, drewniane, austriackie, pionowe i londyńskie. Są one jednak mniej popularne i nie zawsze znajdują zastosowanie w naszych domach.

Wybierając rolety wewnętrzne warto zastanowić się nad tym jakiego efektu końcowego oczekujemy. Niekiedy warto postawić na klasykę, bo ta nigdy nie wyjdzie „z mody”. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej w artykule rolety to ciekawy sposób na aranżację okna, która musi idealnie pasować do pozostałego wystroju pomieszczenia. Wybierajmy więc rolety z pewną rozwagą, bo przecież nie chcielibyśmy, aby cały wystrój jak i zakup zaliczał się do całkowicie nieudanych. Mamy również nadzieję, że pomogliśmy Państwu w podjęciu decyzji odnośnie zakupu odpowiednich rolet wewnętrznych do Waszych pomieszczeń.