Rolety Zewnętrzne

Rolety Zewnętrzne

Rolety zewnętrzne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością.

Zdaje się, że w ostatnim czasie są wykorzystywane jako ochrona przed nasłonecznieniem w jeszcze większej ilości gospodarstw domowych. I nic dziwnego, zapewniają bowiem wyjątkowy komfort i wygodę użytkowania.

Obecnie, gdy wielu z nas coraz bardziej zaczyna cenić swoją prywatność, rolety mogą zapewnić ochronę przed uporczywym wzrokiem przechodniów. Posiadają one również walory wizualne.

Dobrze dobrana roleta może stać się bardzo ciekawym dodatkiem i stanowić ozdobę każdego budynku.  Warto zwrócić uwagę na inną zaletę, jaką jest funkcjonalność. Stanowią one doskonałe zabezpieczenie dla okien, wydłużając czas ich eksploatacji. W sezonie grzewczym rolety zewnętrzne zwiększają właściwości termoizolacyjne domu. Gdy są zamknięte, między nimi a szybą powstaje poduszka termoizolacyjna, zapobiegająca stratą ciepła. Montaż rolet zewnętrznych pozwoli Tobie zaoszczędzić na ogrzewaniu.

I wreszcie, rolety zewnętrzne zapewniają zdecydowanie najlepsze zabezpieczenie okna przed włamaniem. Dzięki nim możesz zyskać większe poczucie bezpieczeństwa. Decydując się na taki zakup, warto poświęcić trochę czasu i przyjrzeć się możliwościom, zapewnianym przez poszczególne modele.

Rolety Zewnętrzne - 4 najciekawsze typy rolet zewnętrznych dostępne na rynku:

Rolety różnią się sposobem montażu, a co się z tym wiąże, wyglądem i zapewnianym poziomem bezpieczeństwa.

Rolety zewnętrzne natynkowe standard

Jest to najpopularniejszy w naszym kraju rodzaj rolet zewnętrznych. Jego zaletą jest bardzo łatwy montaż, bez konieczności przebudowywania nadproży.

Rolety zewnętrzne natynkowe owal

Podobnie jak poprzedni rodzaj nie wymaga żadnych zmian w elewacji i może być stosowany w gotowych, zamieszkałych domach. Dodatkowym atutem są walory estetyczne. Skrzynka, w którą zwijana jest tym wypadku roleta, doskonale wkomponowuje się w nadproża okien. Rolety te są również wytrzymałe i nie wymagają częstej konserwacji.

Rolety zewnętrzne podtynkowe integro

W tym wypadku skrzynka rolety wpuszczona jest bezpośrednio w nadproża okien i przykryta elewacją. Daje to wyjątkowy efekt wizualny, ale wymaga dodatkowych nakładów pracy i fachowych umiejętności montażu. Z tego względu warto decydować się na to rozwiązanie już na etapie budowy. W przeciwnym wypadku niezbędna okazuje się częściowa przebudowa. Poznań i okolice to miejsce, gdzie nasza ekipa montażowa z przyjemnością podejmie się tego typu zleceń.

Rolety zewnętrzne podtynkowe Termolux.

Jest to zdecydowanie najnowocześniejszy rodzaj rolet. Posiadają największe zalety zarówno wizualne, jak i funkcjonalne. Ich jedyną wadą jest konieczność montażu już na etapie budowy lub częściowa modernizacja budynku.

Rolety zewnętrzne – Rodzaje sterowania ( wszystko dostępne w naszej ofercie Poznań )

  • 1.Sterowane ręcznie, przy użyciu pasków lub sznurka.
  • 2.Sterowane półautomatycznie – za pomocą mechanizmów sprężynowych.
  • 3.Sterowane elektronicznie – za pomocą pilota. W tych roletach wykorzystuje się silnik elektroniczny z kompletnym oprogramowaniem.

U Nas otrzymasz pełną ofertę produktów. Przystępując do zakupu warto zastanowić się, jakiego typu funkcjonalności byśmy oczekiwali. Czy nadrzędne są dla nas walory estetyczne? A może oczekujemy najwyższego poziomu ochrony przed włamaniem? Znalezienie odpowiedzi na te pytania jest ważne. W ofercie naszej firmy znajdziesz produkty uniwersalne, a także takie, które są ukierunkowane na określony rodzaj zastosowania. (Cały Poznań i okolice)

Zbadaj swoje "roletowe" potrzeby

Pierwszym krokiem powinno być określenie rzeczywistych potrzeb i pragnień. Każdy dom jest całkowicie unikalny, dlatego nie ma uniwersalnych rozwiązań. Zastanów się, jaki cel mają pełnić rolety zewnętrzne . Czy chcesz, by chroniły nas przed słońcem, ostrym deszczem czy  głównie przed wiatrem? Czy przy ich pomocy chcesz stworzyć dodatkową przestrzeń na dworze dla rozrywki?

Musimy się też zastanowić, jaki jest ogólny klimat, w którym mieszkasz i czy Twój dom może być poddany ekstremalnym warunkom pogodowym. Zastanów się również, jakie jest położenie domu. Czy chcesz się ochronić przed łagodnym, porannym słońcem czy raczej ostrzejszym, popołudniowym słońcem?

Rolety zewnętrzne mogą mieć ogromny wpływ na funkcjonalność i atrakcyjność wizualną domu. Jednak biorąc pod uwagę mnóstwo stylów i tkanin do wyboru, zakup może być nieco zniechęcający.