roleta dachowa na dach

Rolety zewnętrzne na dach

Okna dachowe to najlepszy sposób doświetlenia naturalnym światłem poddasza. Najczęściej w mieszkaniach zlokalizowanych pod samym dachem jest w jego zakamarkach dość ciemno, a światło musi palić się przez większą cześć dnia. Dlatego okno dachowe doświetla, ale i dogrzewa całe pomieszczenie, w którym z trudnością udaje się przebywać podczas gorącego lata.

Funkcjonalność dachowych rolet zewnętrznych

Wszelkie akcesoria okienne, których zadaniem jest tylko zaciemnienie pomieszczenia mogą być montowane od wewnętrznej strony okna. Natomiast jeżeli wybrane rolety mają też ochronić użytkowników przed nagrzewaniem, aby spełniły swoją funkcję muszą zostać zamontowane od strony zewnętrznej, czyli od strony dachu. Tylko w ten sposób nie pozwolą promieniom słońca dotrzeć do szyby.

Rolety zewnętrzne na dach umożliwiają uzyskanie prawie ciemności w pomieszczeniach, nawet w samym środku słonecznego dnia. Funkcja ta jest niezwykle przydatna w pokoju dziecka. Poza tym tego rodzaju rolety dachowe ograniczają ilość ciepła wprowadzanego do wnętrza nawet o 90%. Ma to szczególne znaczenie dla sypialni czy pokoju dziennego, gdzie po całym gorącym dniu niemożliwe byłoby uzyskanie komfortowego wypoczynku, gdyby nie rolety montowane na dachu. Z drugiej strony w okresie zimowym te same rolety pomagają w utrzymaniu ciepła w domu i nie pozwalają na jego emisję na zewnątrz.

Rolety zewnętrzne na dach – bezpieczeństwo

Te same rolety montowane w oknach dachowych od zewnętrzne strony zapewniają też bezpieczeństwo domownikom. Nawet jeżeli rolety dachowe nie są zaopatrzone w specjalne systemy antywłamaniowe, to ich solidny i nieco majestatyczny wygląd odstraszą przynajmniej nieprofesjonalnych włamywaczy.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz