Zasłony gotowe – czym różnią się od rolet ?

Galeria

Zasłony Panelowe montujemy wyłącznie z najlepszych komponentów i tkanin, starannie dopracowując funkcjonalność, formę i wzornictwo. Efektem są idealnie skomponowane zasłony panelowe, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Takie zasłony są rozwiązaniem idealnym przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Do wyboru prezentujemy całe bogactwo zarówno klasycznych barw, unikatowych wzorów i najciekawszych tekstur.

Zasłony gotowe panelowe - tkaniny

Posiadamy w ofercie zasłony panelowe z tkaninami z widoczną strukturą, tkaninami transparentnymi i Pół-transparentnymi, zasłony zaciemniające, zacieniające, trudnopalne.

Możliwości sterowania zasłonami panelowymi:

  • Sterowanie zdalne na pilota
  • Standardowe sterowanie ręczne - pokrętło / sznurek dopasowany kolorystycznie
  • Opcja sterowania ręcznego pozwalająca dogodnie pozycjonować każdy z paneli

Istnieje możliwość ustawienia paneli w dowolnych pozycjach. Pozwalają na dogodną regulację przepływu światła.
Nasze zasłony panelowe to idealne rozwiązanie także do dużych okien, balkonowych lub jako ruchoma ścianka działowa w pomieszczeniach.

Zasłony czy rolety - Co wybrać?

Szukając sposobu zasłaniania okna dachowego, nie ma się wyboru. Wtedy roleta jest najbardziej naturalną opcją. Dla okien w ścianach pasować mogą zarówno rolety, jak i tradycyjna ozdoba okienna. Tworzą ją zasłony oraz firanka. Jest kilka powodów, by zdecydować się na tkaninę umieszczoną wprost na szybie, czyli na roletę.

Zasłony czy rolety – czym różnią się te dwie opcje?

Tradycyjne ozdobienie okna jest ciężkie pod względem wizualnym. Może pasować w pokoju dużym albo kiedy bardzo ceni się zaciszność. Umieszczenie rolet sprawi, że dekoracja okienna będzie lżejsza pod względem wizualnym. Decyzja: zasłony czy rolety będzie więc oczywista w przypadku kogoś, kto chce mieć nowoczesne i przestronne wnętrze. Podobnie, jeśli pokój jest bardzo mały, to też właściwie jest tylko jedna opcja.

Lżej wyglądałaby sama firana, ale chodzi też i o zasłanianie. Roleta nie obciąży optycznie okna, a też może być bardzo ozdobna. Wybierając ją, można mieć doskonale prezentujące się okno. Bogaty wybór kolorów jeszcze bardziej ułatwia decyzję, czy zasłona czy roleta, bo łatwo dobierze się odpowiedni do aranżacji wnętrza. Pod tym względem nowoczesny system zasłaniania okna nie ustępuje w niczym rozwiązaniu tradycyjnemu. Ma przy tym jeszcze jedną korzyść, że łatwiej jest oczyścić roletę niż uprać zasłony.

Co lepiej zaciemni pokój – zasłona czy roleta?

Jeśli dla dobrego snu potrzebuje się idealnej ciemności, to okno musi zostać zasłonięte tak, by nie przepuszczało światła. Wtedy ani światło latarni, ani blask pełni księżyca nie będą przeszkadzać w zaśnięciu. Pod tym kątem też można się zastanawiać, czy zasłony czy rolety, bo ważne jest, co szczelniej zasłoni. Raczej trudno by było znaleźć takie zasłony, które gwarantują idealną ciemność.

Jeśli się je znajdzie, to będą bardzo ciężkie, co nie każdemu odpowiada. Wtedy już tym bardziej taka ozdoba zdominuje przestrzeń. Można zdecydować się na roletę podgumowaną. Gwarantuje ona idealne zaciemnienie. Czy zasłona czy roleta, obie te opcje pozwalają sobie poradzić. Jednak ta druga nadal będzie tworzyć lekkie wizualnie wnętrze. Jeśli się takie lubi, to lekka zasłona byłaby dobra. Jednak nie zaciemni pomieszczenia.

Kto woli zasłony, pozostanie pewnie przy tej decyzji. Dla niezdecydowanych porównanie tych obydwu możliwości może być cenną pomocą. Dla tych, co jednak wolą tradycyjne rozwiązania jest jeszcze jedna ciekawa opcja. Można pozostawić sobie zasłony, ale połączyć je z roletami. Tak będzie bardziej lekko, nowocześnie i można sobie zagwarantować taki poziom zaciemnienia, jaki się uzna za najodpowiedniejszy.

Firanki znów modne

Przez jakiś czas firanki kojarzyły się z nieco staromodnym wystrojem mieszkania. Wiele osób zaczęło gustować w prostych i bardziej nowoczesnych rozwiązaniach, takich jak rolety czy żaluzje. Natomiast obecnie firanki jak najbardziej powracają do łask. Nie dość, że pełnią one funkcje praktyczną delikatnie przysłaniając okno przez cały dzień, to mogą być naprawdę eleganckie i oryginalne.

Jeżeli chcesz stworzyć modną aranżację okna w salonie, sypialni czy kuchni pomyśl przede wszystkim o kolorowych firankach i zasłonach. Żywe i soczyste kolor są obecnie zdecydowanie na topie. Tradycyjnie firanka była biała. Dziś każdy, kto szuka niebanalnych rozwiązań, zrywa z tym stereotypem. Co prawda w ten sposób komplikuje sobie nieco zadanie związane z urządzaniem pokoju.

Jeśli firanka ma być kolorowa musi być dobrana do zasłon, a cały wystrój okna powinien ładnie się komponować z resztą pomieszczenia. Jednak wówczas oprócz świadomości, że ma się modną firankę dochodzi kwestia praktyczna. Na białych firanach bardzo szybko widać było brud. Szczególnie jeśli okno czy balkon były często uchylane. Kiedy biel nie była już nieskazitelna całe okno zaczynało wyglądać na zaniedbane.

Kolorowe zasłony - są naprawdę piękne!

Wiadomo już, że warto wybierać kolorowe firanki, ale jak powinny wyglądać? Możliwości jest wiele. Najlepiej aby były zrobione z lekkiego i zwiewnego materiału, na przykład tiulu, woalu czy organtyny. Można je dowolnie upinać i marszczyć, ale bardzo elegancko wyglądają też gładkie firany ekranowe.

Nieco bardziej ekstrawagancka propozycja to firanki sznurkowe. Wybierając makarony czy frędzle, można także pomyśleć o ich delikatnym ozdobieniu za pomocą koralików. Skoro o ozdobach mowa, modne są wszelkiego rodzaju wzory – kratka, pasy czy kwiatuszki. Oczywiście tutaj znowu trzeba zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie firan i zasłon. Wszelkiego rodzaju wzorki to dobry pomysł jeśli chodzi o dziecięce firanki i zasłony. Mogą to być postacie z bajek, gwiazdki i księżyc, samochody lub misie. Wszystko zależy od tego, co najszybciej wprawia dziecko w dobry nastrój.

Wybór wszelkiego rodzaju firanek jest naprawdę spory. Można odwiedzić kilka sklepów lub przejrzeć różne propozycje za pomocą Internetu. Jeżeli jednak nie znajdziemy nic co nam do końca odpowiada, może warto pomyśleć o samodzielnym uszyciu firan? Nie jest to wcale bardzo skomplikowane. Trzeba wymierzyć, jaka ilość materiału będzie potrzebna, biorąc przy tym poprawkę na marszczenie i obszycie. Następnie wystarczy kupić ładny materiał i zorganizować maszynę do szycia. Przydatna może być także taśma marszcząca. Na końcu trzeba zdecydować w jaki sposób będziemy zawieszać firankę na karniszu. Wówczas należy dorobić uszy, tunel, przelotki lub troczki.

Zasłony czy rolety w nowoczesnym i eleganckim wnętrzu?

Dekoracja okienna spełnia trzy funkcje. Dwie z nich można określić jako użytkowe, to ochrona prywatności oraz zabezpieczenie przed mocnym słońcem. Trzecią funkcją jest estetyczna, czyli zdobienie okna. Jego wygląd ma wpływ na całą aranżację. Jeśli chce się uzyskać eleganckie, nowoczesne wnętrze, to warto wybrać taki sposób zasłaniania okna, który będzie z tym współgrał.

Stosowanie rolet stało się obecnie powszechne. Jednak i zasłony znajdują się w sprzedaży. Może więc przy urządzaniu pojawić się dylemat, zasłony czy rolety, bo każda z tych opcji jest wybierana. Warto zacząć od przypomnienia sobie, czym charakteryzuje się styl nowoczesny. Większość obecnych mieszkań jest w nim urządzana. Jego cechy to przestronność i jasność, prostota, harmonia, minimalizm.

Rolety okienne - łatwe zasłanianie okien

Przy jednym i drugim wyborze trzeba będzie myśleć o sprzątaniu mieszkania. O ile wyprać zasłony czy rolety wyczyścić, to może się wydać wszystko jedno, to już konieczność zdejmowania zasłon i ponownego ich zapinania przemawia na korzyść rolet. Pozostają jeszcze do wzięcia pod uwagę kwestie estetyczne.

Jeśli chce się, by było nowocześnie i elegancko, to ciężka dekoracja okienna nie będzie pasować. Zdecydowanie się na zasłonę czy roletę będzie mieć mocny wpływ na wnętrze. Tradycyjne upięcie z zasłonami i firankami przytłoczy je, a ma być przecież przestronne i jasne. Także mając na względzie inne cechy nowoczesnego wnętrza, bardziej pasować będą rolety. Wybierając je, ma się też więcej możliwości na zagospodarowanie miejsca przy oknie.

Dodaj komentarz