osłona na komin w domu

Dlaczego osłony kominowe są tak ważne?

Trudno się dziwić, że większość właścicieli domów nie poświęca wiele czasu na myślenie o osłonach kominowych. W końcu osłony kominowe są niedrogie, całkowicie bezbarwne, a wielu właścicieli domów nawet nie zdaje sobie sprawy, że w ogóle potrzebują osłony na komin. Jednak w rzeczywistości ważne jest, aby każdy, kto ma w domu komin, kupił i utrzymywał osłonę do niego. Oto dlaczego:

Osłony kominowe ograniczają uszkodzenia od wody
Mury z cegły i elementy zewnętrzne – zwłaszcza te poniżej dwudziestu pięciu lat – są solidne i niezawodne. Istotnie, jedną z niewielu rzeczy, które mogą naruszyć integralność konstrukcyjną muru ceglanego jest wilgoć. Chociaż cegła jest mocnym materiałem, jest bardzo porowata, co oznacza, że może przez nią przepływać woda. Z czasem uszkodzenia spowodowane przez wodę mogą ulec erozji, wiórom i drzazgom cegieł. A ostatnie miejsce, w którym właściciel domu chce znaleźć uszkodzenia cegły, znajduje się w jego kominie. Oprócz kosztów naprawy komina, rezygnacja z niezbędnej konserwacji komina może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa w Twoim domu. Na szczęście, zainstalowanie prostej nasady kominowej ograniczy narażenie komina na działanie deszczu i innych form naturalnej wilgoci.

Zapobiegają budowie gniazd
Wiewiórki, ptaki i inne zwierzęta uwielbiają wykorzystywać otwory na szczycie kominów do budowy gniazd. Choć na początku może się to wydawać niewielką niedogodnością, gniazda zwierząt mogą blokować prawidłową wentylację kominów i potencjalnie powodować gromadzenie się niebezpiecznych gazów, takich jak tlenek węgla.

Osłony kominowe zapewniają właściwą wentylację
Poza utrzymywaniem z dala od komina deszczu i innych opadów, osłony kominowe pomagają utrzymać regularną wentylację. Osłony kominowe powstrzymują wiatr przed przedostaniem się do wnętrza komina i spowodowaniem zaburzenia wentylacji w Twoim domu. W związku z tym właściciele domów w miejscach szczególnie wietrznych będą chcieli zainwestować w osłonę kominową, aby zapobiec temu zjawisku.

Pomagają opanować ogień
Nikt nie lubi myśleć o możliwości wybuchu pożaru kominowego, ale co roku ma miejsce ponad 25 000 pożarów kominowych. Osłona kominowa nie zatrzyma ognia kominowego, ale może zatrzymać płonący żar i płomienie i powstrzymać ich rozprzestrzenianie się na Państwa dach lub przyległe budynki.

Przedłużają życie twojego komina
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, osłona kominowa to mały, niedrogi środek, który mimo wszystko może zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i wiele stresu. Komin to świetny dodatek do każdego domu, ale bez odpowiedniej konserwacji może również spowodować szkody warte tysiące dolarów. Na szczęście, zainstalowanie prostego elementu ułatwi utrzymanie komina w czystości!

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz