Jak kosz na śmieci może stać się ozdobą kuchni?

Kosz na śmieci to obowiązkowy element wyposażenia każdej kuchni, bez którego nie sposób się obyć. To właśnie do niego wrzuca się między innymi puste opakowania, papier, czy nawet resztki z pokarmów. Czy z tego funkcjonalnego elementu można zrobić prawdziwą ozdobę pomieszczenia? Oczywiście – wystarczy dobrać odpowiedni i funkcjonalny model kosza pod kątem wystroju kuchni. Nie bez znaczenia są także kwestie związane z segregacją śmieci, które zmuszają do korzystania z kilku pojemników.

Szeroki wybór koszy w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach

Czasy, w których kosze na śmieci były jednakowymi pojemnikami w neutralnych kolorach i bez pokrywki już dawno minęły. Dziś kosz na śmieci do kuchni można wybrać spośród całej masy modeli w różnych rozmiarach i kształtach, kolorach czy nawet stylach. Takich pojemników nie trzeba chować w szafce pod zlewem. W widocznym miejscu pomieszczenia będą nie tylko łatwiej dostępne, ale i staną się prawdziwą ozdobą wnętrza!

Aranżujesz nowoczesną kuchnię pełną lśniących blatów, przeszklonych półek i geometrycznych kształtów? Wybierz kosz o gładkiej powierzchni idealnie odbijającej światło w metalicznym bądź czarnym kolorze. Twoja kuchnia jest pełna kolorów i przytulnej atmosfery? Więc lepszym wyborem mogą być niewielkie modele w pastelowych odcieniach. A może w Twojej kuchni na dobre zagościł miejski szyk? Dobrym wyborem może być wówczas kosz z ozdobnymi napisami.

wygodny pojemnik na smieci do kuchni

Segregacja śmieci a wystrój kuchni – jak je ze sobą pogodzić?

Wybór jednego pojemnika pod kątem wystroju kuchni nie jest trudnym zadaniem. Nieco inaczej może być jednak, gdy pod uwagę weźmie się konieczność segregacji śmieci i korzystania z kilku osobnych pojemników. Jak nie zastawić kuchni koszami, nie zająć w ten sposób zbyt wiele miejsca i nie zdominować wizualnie przestrzeni? Jest na to kilka sprytnych sposobów.

Jeśli masz niewielkich rozmiarów kuchnię, pamiętaj, że nie wszystkie kosze muszą być ustawione na podłodze. Dobrym rozwiązaniem może okazać się swobodne rozstawienie jedynie głównego pojemnika i ukrycie w szafkach kilku mniejszych, do których będziesz odkładać plastik, papier czy szkło. Ponieważ takich odpadów jest zwykle nieco mniej niż tych, które lądują w śmieciach oznaczonych jako zmieszane, wybierz mniejsze pojemniki, na przykład wieszane na drzwiach szafki od jej wewnętrznej strony.

Jeżeli w Twojej kuchni nie brakuje przestrzeni i chcesz mieć łatwy dostęp do wszystkich pojemników, możesz wybrać tak zwany kosz dzielony. To model, w którym wygodnie oddzielisz odpady organiczne od plastiku czy szkła. Zamiast tego możesz również zdecydować się na zestaw kilku pojemników w tym samym stylu.

kuchenny kosz nao dpadki organiczne

Wybierając kosz pod kątem designu, nie zapomnij o funkcjonalności

To oczywiste, że chcesz, żeby Twój kosz na śmieci nie tylko spełniał swoją podstawową rolę, ale także dobrze wyglądał w kuchni. Pamiętaj jednak, by przy wyborze nie kierować się jedynie kwestiami wizualnymi. Nawet najładniejszy model na nic się zda, jeśli nie będzie miał odpowiedniego rozmiaru, pokrywki zatrzymującej zapachy czy wygodnego sposobu otwierania.

Na jakie kwestie pod kątem funkcjonalności kosza zwracać uwagę podczas wyboru?

  • Rozmiar i pojemność – im więcej osób mieszka w domu i będzie korzystać z kosza, tym więcej odpadów powinien on pomieścić, by nie wymagać zbyt częstego opróżniania.
  • Materiał wykonania – kosz powinien być odporny na uszkodzenia takie jak pęknięcia, nie chłonąć wilgoci, być łatwy w czyszczeniu i nie przejmować zapachów.
  • Pokrywa – choć wymaga każdorazowego otwierania, chroni zawartość kosza przed insektami oraz zatrzymuje nieprzyjemne zapachy wewnątrz.
  • Sposób otwierania – niektóre kosze wymagają otwarcia z użyciem rąk, inne natomiast otwiera się z pomocą pedała nożnego, co wygodniejsze, gdy ma się zajęte ręce.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz