Ekogrozek na jesień, węgiel kamienny do palenia w piecu.

Jakie są ceny ekogroszku w październiku 2023?

Rozpoczyna się sezon grzewczy, a wraz z nim rośnie niepokój o ceny opału. Koszty ogrzania domu z każdym rokiem są coraz wyższe. Wielu właścicieli dopiero planuje inwestycję w wymianę starego kotła grzewczego i wybiera ogrzewanie ekogroszkiem. Dlaczego to słuszna decyzja? Ile kosztuje ekogroszek w 2023 roku? Jak kształtują się ceny takiego ogrzewania w stosunku do innych technologii grzewczych? Sprawdźmy.

Co warto wiedzieć o ogrzewaniu ekogroszkiem?

Ekogroszek należy do ekologicznych, a zarazem najtańszych paliw grzewczych. Dodatkową zaletą jest fakt, że montaż kotła grzewczego na ekogroszek jest o wiele tańszy w porównaniu do takich inwestycji, jak na przykład pompa ciepła czy fotowoltaika, połączona z elektrycznymi matami grzewczymi. Jednakże pamiętać trzeba o tym, aby wybrać piec 5 klasy, najlepiej z podajnikiem. Wtedy ogrzewanie jest ekonomiczne, bo do powietrza przedostają się minimalne ilości dymu, a przy tym wygodne. Wystarczy kupić ekogroszek workowany i zasypać worek do podajnika średnio raz w tygodniu. Kolejna istotna sprawa to wysoka jakość ekogroszku workowanego. Aby dobrze się palił i skutecznie ogrzewał dom, trzeba kupić go od sprawdzonego producenta, zwracając uwagę na kaloryczność i stopień wilgotności. Optymalna kaloryczność ekogroszku wynosi w granicach 23-26 MJ/kg, a wilgotność od 2 do 10%. Warto też pamiętać o właściwym przechowywaniu ekogroszku, przy cyzm najłatwiej jest magazynowac ten pakowany w worki. Wystarczy ułożyć je na paletach w suchym, wentylowanym pomieszczeniu.

Jakie są ceny ekogroszku w październiku 2023?

Dobra wiadomość jest taka, że cena ekogroszku w Polsce jest średnio o 40% niższa w porównaniu do cen sprzed roku. Jest on też stosunkowo łatwo dostępny i oby tak pozostało. Nie mniej jednak warto zaopatrzyć się w zapas paliwa, aby nie martwić się ewentualnym wzrostem cen oraz zapewnić sobie i domownikom komfort cieplny.

Ceny ekogroszku na składach opału wahają się od 1750 zł do 2200 zł za tonę. Jest to zwykle towar pakowany w worki typu BIG-BAG, niestety, często zawilgocony i niskiej kaloryczności. Dostawę organizuje sprzedawca, ale koszt transportu trzeba doliczyć ceny zakupu ekogroszku.

Ekogroszek w marketach budowlanych kosztuje od 36 zł za worek o wadze 20 kg. W przeliczeniu za tonę będzie to koszt 1800 zł, ale transport trzeba z reguły organizować samodzielnie.

Tauron sprzedaje ekogroszek workowany w cenie od 1650 zł za tonę, plus koszty dostawy.

Ekogroszek jest też sprzedawany bezpośrednio przez sklep Polskiej Grupy Górniczej (PGG) w cenie 1750 zł za tonę towaru w workach po 20 kg. Ekogroszek luzem kosztuje zaś 1500 zł za tonę. Jest to cena bez kosztów dostawy.

Najwygodniej, a przy tym stosunkowo tanio, wychodzi zakup ekogroszku w sklepach internetowych. Na przykład w sklepie na grzejemnieto.pl tona ekogroszku razem z dostawą do domu kosztuje 1919 złotych. Towar jest zapakowany w worki po 25 kg. Paleta z 1 toną towaru liczy zatem 40 worków, co ułatwia zarówno transport, jak i przechowywanie czy zasypywanie do pieca.

Zamów ekogroszek workowany z bezpłatną dostawą do domu

Wiesz już, ile kosztuje ekogroszek w tym sezonie grzewczym. Czy będzie droższy? Gdy zaczną się ujemne temperatury, to być może jego ceny wzrosną. Mogą też być problemy z dostępnością. Nie czekaj zatem, tylko przygotuj miejsce do przechowywania, a potem kup tyle, ile potrzebujesz, aby ogrzać swój dom. Gdzie kupić tani opał? Nie musisz jechać do marketu, ani na skład węgla. Wejdź na stronę grzejemnieto.pl i zamów ekogroszek z bezpłatną dostawą do domu. To świetna okazja, aby tanio i wygodnie zaopatrzyć kotłownię przed zimą.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz