fotel biurowy frank czarny braz skora ekologiczna podstawa czarny

Krzesła biurowe – funkcjonalne i stylowe rozwiązania dla Twojego biura

Odpowiednie fotele biurowe zapewniają wygodę w czasie pracy. Powinny być właściwie wyprofilowane, by zapewniły komfort przez długie godziny. Nie bez znaczenia jest także estetyka. Jeżeli jesteście na etapie urządzania biura, podpowiemy Wam funkcjonalne i stylowe rozwiązania, jeśli chodzi o krzesła biurowe.

Krzesła do biurka – postaw na funkcjonalne rozwiązania

Wybierając krzesła do biurka, należy zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości. W końcu nie zawsze można zmieniać wysokość blatu, do tego fotele biurowe powinny być dopasowane do wzrostu. Ergonomiczne krzesło biurowe posiada nie tylko możliwość regulacji wysokości siedziska, ale również podłokietników czy oparcia bądź zagłówka. Odpowiednie krzesło biurowe do pracy przez 8 godzin powinno posiadać wszystkie te udogodnienia.

W biurze zdecydowanie przydają się fotele obrotowe. W końcu nie raz i nie dwa trzeba wstawać, by ściągnąć z regału dokumenty czy segregatory. Dzięki kółkom można po prostu przesunąć się do regału w pozycji siedzącej i sięgnąć po potrzebne rzeczy, które są w zasięgu ręki. Krzesło obrotowe powinno być odpowiednio wyprofilowane, ale istotne znaczenie ma także rodzaj zastosowanych kółek. Mogą być plastikowe lub kauczukowe.

fotel biurowy frank czarny braz skora ekologiczna podstawa czarny

Te drugie nie będą pozostawiać widocznych śladów i są odpowiednie na twarde podłogi. W przypadku wykładzin czy nierysujących podłóg można zdecydować się na modele z kółkami plastikowymi.

Dopasuj fotele biurowe do aranżacji biura

Biuro powinno być miejscem sprzyjającym skupieniu, ale i przytulnym. Jednocześnie, gdy przyjmuje się w nim klientów, to niezbędne jest stworzenie prestiżowej czy profesjonalnej przestrzeni, w której wszystkie elementy są spójne pod względem aranżacyjnym. Dlatego do białego biurka można wybrać szare krzesło biurowe obrotowe.

Model z pikowaniem zapewni elegancki wygląd strefy pracy. Dla osób zajmujących się testowaniem gier czy pracujących zdalnie odpowiednie krzesło biurowe powinno być przede wszystkim właściwie wyprofilowane i wykonane z użyciem wentylowanego materiału takiego jak choćby siatka mesh. Gdy biuro urządza się w stylu skandynawskim, to odpowiednim wyborem będą fotele biurowe z elementami drewnianymi. Można wybrać modele w kolorze szarym, ale i zielonym czy nawet błękitnym. Krzesło może stanowić dopełnienie kolorystyki biurka albo ciekawy kontrast.

ładne krzesło do biura

Fotele biurowe – na co jeszcze zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Kluczowe kwestie przy doborze fotela biurowego do biurka, to nie tylko przydatne funkcje, czy estetyka. Ważna jest oczywiście cena, ale tutaj należy zaznaczyć, że na fotelach biurowych absolutnie nie można nadmiernie oszczędzać. W końcu jest to element najbardziej eksploatowany. Fotel powinien być trwały i odporny na uszkodzenia, zarówno jeśli chodzi o użytą konstrukcję, jak i tapicerkę. Krzesło do biurka z oddychającą strukturą zapewnia większy komfort pracy nawet w bardzo ciepły dzień czy w przypadku posiadania biura bez klimatyzacji.

Istotne znaczenie ma to, by mechanizm regulacji wysokości fotela, czy pochylenia zagłówka był łatwy w obsłudze. Wielkość fotela biurowego jest istotna, gdyż należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca w strefie pracy. Parametry wysokości czy szerokości są ważne, gdy wybiera się większe biurka dla dwóch osób. Warto podkreślić fakt, że regulacja foteli biurowych może być zarówno mechaniczna, jak i elektryczna.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz