Kupujemy okna do domu – główne zasady

Każdy kupujący okna chciałby uzyskać dobrej jakości produkt w niewygórowanej cenie.

Warto pamiętać o tym, że okna to coś co kupujemy raz na wiele lat, dlatego lepiej na wstępie zapłacić więcej ale nie męczyć się później z reklamacjami, regulacjami czy wymianą uszczelek. Aby taki cel osiągnąć warto udać się do lokalnej firmy produkcyjnej, która istnieje od dawna i cieszy się dobrą opinią.

Najgorszym wyborem jest zakup tanich okien od dealera, który jeździ po targach czy bezpośrednio po domach a w razie kłopotów za rok czy dwa możemy go już nie znaleźć bo nie będzie istniał. Jeśli zależy nam na oszczędnościach to róbmy to nie kosztem jakości.

Najlepiej jest zrezygnować z elementów ozdobnych. Okna w kolorze jednostronnym są tańsze od tych z okleiną obustronną.

Okna Białe

okna-1

Jeszcze tańsze będą okna białe. Najdrożej płacimy za okna w kształtach nietypowych takich jak łuki, koła i trapezy. Z dużą dopłatą wiążą się także tarasowe okna przesuwne. Ekstra trzeba także dopłacić za szprosy w szybach, które nawiasem mówiąc nie są już modne.

Oszczędność?

Jeżeli zależy nam na oszczędnościach okna powinniśmy zamawiać pomiędzy grudniem a marcem bo wtedy producenci są skłonni do największych ustępstw cenowych. Jeśli chcemy wiedzieć ile będą kosztowały okna do naszego domu możemy je wycenić przez telefon albo na email. Najlepiej jest jednak pojechać osobiście do biura obsługi bo można obejrzeć przykładowe okna wystawowe a także rolety okienne. Konieczne należy zabrać ze sobą projekt domu albo samodzielnie zmierzone otwory okienne.

Post Author: Roletowo.pl