odpowiedni materac do domu

Materace Koło MK Foam – kombinacja doskonałych materiałów dla idealnego snu

Wśród naturalnych potrzeb każdego człowieka sen odgrywa jedną z kluczowych ról. Pozwala on utrzymać ciało w dobrej kondycji oraz odpowiada za prawidłową pracę umysłu. Jak i ile powinniśmy spać? Jakie są skutki braku snu lub jego niskiej jakości? W jaki sposób skutecznie zadbać o komfort snu? Co zrobić, żeby było nam wygodnie przez całą noc?

Zdrowy sen, czyli jaki?

Brak odpowiedniej dawki odżywczego snu sprawia, że zmniejszają się zdolności poznawcze, obniża się poziom koncentracji oraz stajemy się bardziej podatni na działanie stresu. Ma to także bardzo negatywne skutki dla ciała w postaci obniżonej odporności na stres, zaburzonej gospodarki hormonalnej oraz wolniejszej przemiany materii. Zdrowy sen to taki, którego długość dopasowana jest do potrzeb wynikających z wieku, odbywa się w komfortowych warunkach i pozwala na pełną regenerację ciała i umysłu. Noworodki i dzieci w pierwszych miesiącach życia do prawidłowego rozwoju potrzebują od 14 do 17 godzin snu na dobę. Z wiekiem zapotrzebowanie na sen spada. Niemowlęta potrzebują od 11 do 14 godzin snu, dzieci w wieku przedszkolnym już tylko 10 do 12 godzin. Dorośli powinni przesypiać średnio 8 godzin w ciągu doby.

Warto przy tym zauważyć, że zarówno zbyt krótki jak i zbyt długi sen mają negatywny wpływ na nasz organizm. Sen nie powinien trwać mniej niż 6, ani więcej niż 9 godzin. Wpływ na jakość naszego wypoczynku ma nie tylko długość snu, ale także jego jakość. Należy pamiętać o tym, że do spokojnego snu potrzebna jest cisza, jak najmniejsza ilość światła, w szczególności sztucznego oraz niebieskiego emitowanego przez ekrany komputerów, telewizorów i smartfonów, oraz wygoda. Cisza i ciemność są zasadniczo łatwe do osiągnięcia. Większy problem jest z zapewnieniem wygody. Pod tym pojęciem kryje się komfort termiczny, który zapewni, że podczas snu nie będziemy się pocić, ani też nie będzie nas budzić zimno oraz odpowiednie podparcie dla ciała. Po wielogodzinnym różnego rodzaju, wysiłku ciało potrzebuje się rozluźnić i zregenerować. Z tego powodu niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego materaca, na którym bez problemu znajdziemy najbardziej dogodną pozycję.

Jaki materac wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele materacy. W tej mnogości trudno czasami stwierdzić, co będzie dla nas najlepsze. W tym wypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem jest zaufać profesjonalistom. Materac Koło MK Foam to gwarancja wygody i zdrowego snu. Materace firmy Koło wykonane są z najwyższej jakości materiałów, co zapewnia ich znakomitą trwałość i doskonałe właściwości użytkowe. Materace piankowe oraz materace lateksowe firmy Koło M&K Foam stworzone z myślą o użytkownikach w każdym wieku, zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić doskonałe podparcie dla ciała podczas snu. Tym samym gwarantują wygodę oraz dopasowują się do kształtów ciała. Odpowiednia twardość zapewnia stabilizację kręgosłupa, odciążając mięśnie, które mogą podczas snu się swobodnie zregenerować. Koło M&K Foam to firma, która swoje produkty tworzy na podstawie wieloletniego doświadczenia oraz wiedzy specjalistów.

Pamiętajmy, że zdrowy sen to remedium na wiele dolegliwości, przedłuża życie, pomaga zachować zdrowie oraz jest doskonałym antydepresantem. Wybierając materace Koło mamy pewność, że zadbaliśmy o jakość i wygodę każdej nocy.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz