kotek

Woliera dla kota – dlaczego jest niezbędna?

Posiadanie kota wiąże się z obowiązkiem zapewnienia mu bezpieczeństwa. Z tego powodu wypuszczanie pupila, aby mógł swobodnie poruszać się po posesji, nie jest dobrym pomysłem. Idealnym rozwiązaniem jest natomiast woliera dla kota. Jaką funkcję pełni?

Kot jest zwinny, sprytny i lubi chodzić własnymi ścieżkami. Z tego powodu dawanie mu pełnej swobody poruszania się na zewnątrz, nie jest dobrym pomysłem. Kot bez problemu znajdzie wyjście nawet z dobrze zabezpieczonej posesji, narażając się tym samym na wpadnięcie pod samochód, zjedzenie trucizny, czy kontakt z dzikimi zwierzętami. Nie oznacza to jednak, że przez cały dzień musi siedzieć w domu. Należy zapewnić mu możliwość przebywania na świeżym powietrzu, a do tego idealnie sprawdzi się woliera ogrodowa. Jak zrobić wolierę i czym się ona charakteryzuje?

Czym jest kocia woliera?

Woliera dla kota to bezpieczna, całkowicie zabudowana przestrzeń znajdująca się na zewnątrz, z której kot nie może się sam wydostać. Stawiając wolierę, zapewniamy kotu dostęp do świeżego powietrza, a przy tym nie narażamy go na niebezpieczeństwa czyhające na niego poza domem. Kocia woliera to po prostu duża klatka stanowiąca wybieg dla kota. Ma konstrukcję drewnianą, z profili stalowych ocynkowanych czy też profili aluminiowych. Konstrukcja jest połączona siatką dla kota, która uniemożliwia mu wydostanie się, natomiast pozwala na swobodną obserwację tego, co się dzieje na zewnątrz. Woliera dla kota jest niezastąpiona w domach jednorodzinnych i budynkach, które mają dostęp do ogrodu. Wyróżnia ją estetyczny wygląd, dzięki czemu wszędzie się sprawdza.

Woliera dla kota – dlaczego warto ją zamontować?

Aby zadbać o szczęście kota każdego dnia, warto zapewnić mu rozrywkę nie tylko w domu, ale też poza nim. Wypuszczanie kota, aby samodzielnie poruszał się po posesji, naraża go na wiele niebezpieczeństw. Kot potrafi swobodnie wspinać się po ogrodzeniu, dlatego bez problemu wydostanie się na zewnątrz, gdzie jest narażony na potrącenie przez samochód, a także na niebezpieczeństwa ze strony innych zwierząt, choroby i trucizny.

Kot może też zawędrować za daleko, przez co nie będzie umieć wrócić do domu. Wybudowanie woliery dla kota jest więc dobrym pomysłem, ponieważ zapewni mu ona wiele wrażeń, a przy tym będzie w niej bezpieczny. Wielkość woliery i miejsce, w którym ma zostać umieszczona, należy dopasować do swoich potrzeb. Bardzo często jest to klatka stojąca przy ścianie budynku. Możemy też wybrać wolierę na podwyższeniu, do której kot będzie mógł wejść przez okno. Firma zajmująca się budową wolier dla kotów pomoże w wybraniu najlepszego rozwiązania, które sprawdzi się w danym miejscu.

Jak zbudować wolierę dla kota?

Samodzielne wybudowanie kociej woliery nie jest proste, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje. Oczywiście, osoby, które czują się na siłach, mogą spróbować podjąć się tego zadania. Na początku należy wybrać miejsce, gdzie ma stać woliera. Optymalny rozmiar woliery to 5 x 2 x 2,5 m (długość, szerokość, wysokość). Jest to wystarczająca ilość miejsca, aby kot czuł się swobodnie. Z kolei woliera o wymiarach mniejszych może być dla większości kotów za ciasna.

Do wybudowania woliery konieczne są też belki lub profile, a także wykorzystywane przy budowie ogrodzeń kotwy. Do łączenia elementów należy wykorzystać śruby, wkręty i kątowniki. Kiedy konstrukcja będzie już gotowa, należy szczelnie obudować ją specjalną siatką dla kota, która musi być odporna na warunki atmosferyczne i wytrzymała. Dzięki temu wybudowana woliera będzie długo służyć.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz