rejestrator dahua 14

Wybieramy rejestrator Dahua dla firmy

Na rynku możemy spotkać wielu profesjonalnych dostawców sprzętu do budowy systemu monitoringu – jedną z cenionych marek jest Dahua. W niniejszym artykule przyjrzymy się szerzej rejestratorom tego producenta. Sprawdzimy, dlaczego warto i jak wybrać rejestrator Dahua.

Rozwój nowych technologii otworzył nowe możliwości przed projektantami systemów bezpieczeństwa. Użytkownicy mogą obecnie korzystać z szerokiego spektrum instalacji alarmowych, kontroli dostępu czy monitoringu wizyjnego. W kolejnych akapitach przyjrzymy się szerzej właśnie temu ostatniemu zagadnieniu, analizując parametry i zalety rejestratorów marki Dahua. Zapraszamy do lektury!

Kilka słów o marce Dahua

Marka Dahua znany przez specjalistów z branży dostawca zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Chiński producent jest jednym z czołowych wytwórców urządzeń do monitoringu wizyjnego. Jednym z najpopularniejszych produktów marki jest rejestrator Dahua. Oprócz rejestratorów do monitoringu firma oferuje profesjonalne kamery kompatybilne ze standardami IP oraz AHD, HD-CVI, CVBS oraz HD-TVI. Producent jest obecny na rynku nieprzerwanie od 2001 roku.

Jak wybrać rejestrator Dahua?

Wielu użytkowników zainteresowanych zakupem dobrego sprzętu do rejestracji obrazu z systemu monitoringu wizyjnego stoi przed pytaniem – jak wybrać rejestratora Dahua? Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje, na które należy zwrócić uwagę.

  • Liczba kanałów – rozważania należy rozpocząć od określenia potrzebnej liczby kanałów, która jest bezpośrednio skorelowana z planowaną ilością kamer w systemie. Jeśli w niedalekiej przyszłości możliwa jest rozbudowa instalacji, to warto zakupić urządzenie z zapasem dodatkowych portów.
  • Obsługa standardów IP i analogowych – jeżeli mamy już instalację monitoringu i chcielibyśmy rozszerzyć jej funkcjonalność o możliwości znane z systemów IP, to wystarczy, że wybierzemy hybrydowy rejestrator Dahua. Taki sprzęt pozwoli nam na obsługę zarówno kamer analogowych, jak urządzeń IP.
  • Wsparcie dla kodeków kompresji – wysoka rozdzielczość obrazu i ograniczona powierzchnia dysku twardego nie sprzyjają magazynowaniu archiwalnego video. Na szczęście mamy możliwość wyboru rejestratorów marki Dahua wspierających innowacyjne kodeki kompresji obrazu H.264 oraz H.265.
  • Wbudowany switch PoE – obecność przełącznika kompatybilnego z technologią Power over Ethernet umożliwia podłączenie kamer zasilanych przy użyciu skrętki komputerowej bez potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowania czy zakupu osobnego switcha PoE.
  • Możliwości zdalnego zarządzania – warto zwrócić uwagę na możliwości zdalnego podglądu obrazu na żywo oraz funkcje związane z zarządzaniem z poziomu aplikacji mobilnej czy oprogramowania komputerowego.

Pamiętajmy, że dobór sprzętu powinien być podyktowany nie tylko aktualną sytuacją, lecz również perspektywami ewentualnej rozbudowy instalacji o kolejne kamery. Rejestrator Dahua powinien zapewniać możliwość podłączenia kolejnych kamer, bez potrzeby wymiany na nowy.

Jakie są zalety rejestratorów Dahua?

Omówiliśmy, jak wybrać rejestrator Dahua. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad zakupem urządzenia tej marki, to zapoznaj się zaletami systemów monitoringu tego producenta.

  • Cena – jedną z głównych zalet rejestratorów jest niski koszt wdrożenia instalacji. Korzyści potęguje fakt, iż dostępne urządzenia hybrydowe pomagają w modernizacji istniejącego systemu, bez potrzeby jego całkowitej wymiany na monitoring IP.
  • Jakość – sprzęt wyróżnia się niezawodnym działaniem przez całą dobę przez 365 dni w roku. Użytkownicy doceniają również niskie wymagania w zakresie ewentualnych czynności obsługowych i konserwacyjnych.
  • Funkcjonalność – produkty oferują szerokie funkcjonalności związane wykrywaniem wtargnięcia intruza czy integracją z systemami alarmowymi.

Warto dodać, że rejestratory mogą też pracować w bardzo szerokim zakresie temperatur roboczych od -10°C do +55°C, a same obudowy są odporne na uderzenia mechaniczne.

Funkcjonalny rejestrator Dahua dla firmy

Zastanawiasz się, gdzie możesz znaleźć funkcjonalne rejestratory Dahua dla swojej firmy? Wysokiej klasy produkty do systemów monitoringu wizyjnego znajdziesz w szerokim asortymencie sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl. Doświadczeni doradcy pomogą Ci w doborze urządzeń spełniających rygorystyczne wymagania odbiorców komercyjnych i instytucjonalnych.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz