żaluzje bambus

Czy żaluzje bambusowe 25 mm sprawdzą się w sypialni?

Wiele osób ceni żaluzje bambusowe ze względu na ekologiczny sposób produkcji, egzotyczny wygląd i trwałość. Wyroby z naturalnego materiału powoli wypierają sztuczne tekstylne zasłony, zwłaszcza w sypialniach i pokojach dziecięcych. Czy żaluzje bambusowe o szerokości 25 mm nadają się do sypialni?

Żaluzje bambusowe 25 mm – czym się charakteryzują?

Żaluzje bambusowe, które znajdziemy w sklepach, występują w dwóch standardowych wymiarach lameli – 25 mm i 50 mm. Żaluzje bambusowe 25 mm w porównaniu z modelami, których lamele mają 50 mm, wydają się subtelniejsze i lżejsze. Lamele są nie tylko węższe, ale i cieńsze – mają grubość około 2 mm, dzięki czemu po złożeniu żaluzja zajmuje mniej miejsca. Takie żaluzje dobrze sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach, stając się stylowym dodatkiem i ozdobą okna.

Dużą zaletą żaluzji bambusowych 25 mm ze względu na miejsce i sposób montażu jest uniwersalność. Można je montować na skrzydle okiennym bez obaw, że utrudnią otwieranie okna. Można je też przykręcić do ściany, sufitu lub wnęki okiennej.

Żaluzje bambusowe 25 mm w sypialni – czy będą odpowiednim wyborem?

Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć jednoznacznie. Wszystko zależy od specyfiki pomieszczenia i odpowiedniego wyboru koloru przesłon. Z pewnością żaluzje 25 mm najczęściej wybiera się do łazienek, salonów czy pokojów dziennych, jednak w sypialni także będą spełniać swoje zadanie.

Sypialnia jest miejscem, które powinno sprzyjać regenerującemu snowi i być oazą odpoczynku i relaksu. Z tego względu ważne jest, aby przesłony okienne nie przepuszczały porannych promieni słonecznych. Żaluzje bambusowe z drobnymi lamelami są łatwe w użytkowaniu, a ich ustawienie można precyzyjnie regulować. Do sypialni najlepiej wybierać modele w stonowanych kolorach, a do tego stworzone z materiałów przyjaznych dla alergików – dlatego bambus jest świetnym wyborem. Efektowne żaluzje bambusowe 25 mm nie tylko w jasnobrązowym kolorze kupisz tutaj: https://clicky.pl/zaluzje-bambusowe-25mm-c-11_47_50.html.

Żaluzje bambusowe na wymiar – idealne rozwiązanie do sypialni

Modne i tanie żaluzje bambusowe będą dobrym wyborem do sypialni, jeśli zostaną odpowiednio dopasowane. Ważne jest, żeby dokładnie zmierzyć okno, pamiętając przy tym, że wymiar żaluzji jest związany ze sposobem montażu. Warto zdecydować się na kupno żaluzji na wymiar, które będą perfekcyjnie odpowiadały warunkom w każdym metrażu. Wówczas można wybrać nawet stronę sterowania przesłoną i mieć pewność, że żaluzje idealnie osłonią całą powierzchnię otworu okiennego i nie będą zahaczać o klamkę ani w żaden inny sposób utrudniać korzystania z okna.

Wybór dobrych żaluzji do sypialni powinien być podyktowany przede wszystkim kwestiami praktycznymi. Ważna jest dobra izolacja świetlna, wygodna obsługa i łatwe czyszczenie. Nie powinno się jednak pomijać kwestii estetyki – w końcu sypialnia ma być miejscem relaksu, a ładne żaluzje bambusowe pomogą stworzyć w niej przytulny klimat. Aktualnie modele z bambusa są dostępne wielu wariantach kolorystycznych – w sklepach znajdziemy brązowe, szare, beżowe, a nawet białe żaluzje bambusowe.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz