roleta rzymska roma

Jakie rolety rzymskie do sypialni wybrać?

Urządzając sypialnię, nie zapomnij o wyborze odpowiednich osłon okiennych. W tym pomieszczeniu dobrze dobrane zasłony są na wagę złota! Dzisiaj na tapet bierzemy jedne z popularniejszych rozwiązań: rolety rzymskie do sypialni. Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się, które z dostępnych na rynku modeli sprzyjają odprężeniu i wyciszeniu się przed snem.

Czy rolety rzymskie do sypialni to dobry pomysł?

Rolety rzymskie do sypialni to praktyczna i jednocześnie efektowna osłona okienna. Warto zamontować je w tym pomieszczeniu co najmniej z kilku powodów:

  • Stylowy wygląd – są równie eleganckie, jak klasyczne zasłony, a delikatne fałdy podkreślają ich gustowny wygląd.
  • Funkcjonalność – rolety rzymskie pozwalają na regulowanie ilości światła, które wpada do pomieszczenia.
  • Prywatność – ten aspekt jest szczególnie ważny w pomieszczeniu takim jak sypialnia.
  • Różnorodność – proste modele basic, które kupisz na stronie: https://familyrollo.pl/rolety/rolety-rzymskie/rolety-rzymskie-basic, wersje na szelkach, modele z falbaną, osłony bezinwazyjne. To tylko niektóre z opcji, na jakie możesz się zdecydować, wybierając rolety rzymskie.
  • Łatwość utrzymania w czystości – większość tego rodzaju osłon możesz zdemontować i wyprać ręcznie. A w przypadku mniejszych zabrudzeń wystarczy wyczyścić materiał rolką do ubrań lub miękką końcówką odkurzacza.

Jakie rolety do sypialni wybrać, a z jakich lepiej zrezygnować?

Kupując rolety rzymskie do sypialni, zdecyduj się na model wykonany z trwałej i odpornej na uszkodzenia tkaniny. Natomiast zrezygnuj z materiałów, które szybko blakną i płowieją pod wpływem słońca. Sprawdź, czy ich jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty, takie jak Standard 100 Oeko-Tex. Pamiętaj, że dobrym wyborem będą rolety rzymskie łatwe w obsłudze, a te oparte na skomplikowanym mechanizmie raczej się nie sprawdzą – zwłaszcza na dłuższą metę.

Rolety rzymskie do sypialni dla dwojga

W takim pokoju warto zamontować model z funkcją pełnego zaciemniania. Dzięki niej wprowadzisz do pomieszczenia intymny klimat, zapewniając sobie i swojemu partnerowi pełną prywatność. Co równie ważne, wybierz osłony mające wzór pasujący do reszty aranżacji. Sypialnię boho możesz uzupełnić o jasny, na przykład beżowy model, a pomieszczenie urządzone w stylu rustykalnym o zasłonę dekorowaną delikatnym kwiatowym printem.

Rolety rzymskie do sypialni dziecka

W tym przypadku szczególną uwagę zwróć na aspekt bezpieczeństwa. Kup rolety uszyte z materiałów wolnych od szkodliwych związków chemicznych. Zdecyduj się na wersję z tkaniny blackout, która pozwala na całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Tę opcję docenisz zwłaszcza wtedy, jeśli Twoje dziecko śpi w ciągu dnia. Dobrym pomysłem jest też wybranie modelu zdobionego motywem zwierząt, postaciami z bajek lub w ulubionym kolorze małego lokatora.

Wybierając rolety rzymskie do sypialni, skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Po lekturze naszego poradnika wiesz już, jakie rolety rzymskie do sypialni warto wybrać. Kup model dopasowany do wystroju pokoju. Pamiętaj, że bogato zdobione osłony nie sprawdzą się w minimalistycznym wnętrzu; a ciemna wersja prawdopodobnie przytłoczy pokój, w którym dominuje czerń. Zwróć także uwagę na stopień zaciemnienia, wybierając pomiędzy roletami nieprzepuszczającymi światła a tymi uszytymi z półprzezroczystych tkanin. Równie ważny jest sposób obsługi osłon – nowoczesne modele z komfortowym systemem podnoszenia znajdziesz w sklepie internetowym Familyrollo.pl

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz