rolety dlaczego warto

Dlaczego warto wybrać rolety?

Szukając sposobu zasłaniania okna dachowego, nie ma się wyboru. Wtedy roleta jest najbardziej naturalną opcją. Dla okien w ścianach pasować mogą zarówno rolety, jak i tradycyjna ozdoba okienna. Tworzą ją zasłony oraz firanka. Jest kilka powodów, by zdecydować się na tkaninę umieszczoną wprost na szybie, czyli na roletę.

Zasłony a rolety – czym różnią się te dwie opcje?

Tradycyjne ozdobienie okna jest ciężkie pod względem wizualnym. Może pasować w pokoju dużym albo kiedy bardzo ceni się zaciszność. Umieszczenie rolet sprawi, że dekoracja okienna będzie lżejsza pod względem wizualnym. Decyzja: zasłony czy rolety będzie więc oczywista w przypadku kogoś, kto chce mieć nowoczesne i przestronne wnętrze. Podobnie, jeśli pokój jest bardzo mały, to też właściwie jest tylko jedna opcja. Lżej wyglądałaby sama firana, ale chodzi też i o zasłanianie. Roleta nie obciąży optycznie okna, a też może być bardzo ozdobna.

roleta powody w domu

Wybierając ją, można mieć doskonale prezentujące się okno. Bogaty wybór kolorów jeszcze bardziej ułatwia decyzję, czy zasłona czy roleta, bo łatwo dobierze się odpowiedni do aranżacji wnętrza. Pod tym względem nowoczesny system zasłaniania okna nie ustępuje w niczym rozwiązaniu tradycyjnemu. Ma przy tym jeszcze jedną korzyść, że łatwiej jest oczyścić roletę niż uprać zasłony.

Co lepiej zaciemni pokój – zasłona czy roleta?

Jeśli dla dobrego snu potrzebuje się idealnej ciemności, to okno musi zostać zasłonięte tak, by nie przepuszczało światła. Wtedy ani światło latarni, ani blask pełni księżyca nie będą przeszkadzać w zaśnięciu. Pod tym kątem też można się zastanawiać, czy zasłony czy rolety, bo ważne jest, co szczelniej zasłoni. Raczej trudno by było znaleźć takie zasłony, które gwarantują idealną ciemność. Jeśli się je znajdzie, to będą bardzo ciężkie, co nie każdemu odpowiada. Wtedy już tym bardziej taka ozdoba zdominuje przestrzeń. Można zdecydować się na roletę podgumowaną. Gwarantuje ona idealne zaciemnienie. Czy zasłona czy roleta, obie te opcje pozwalają sobie poradzić. Jednak ta druga nadal będzie tworzyć lekkie wizualnie wnętrze. Jeśli się takie lubi, to lekka zasłona byłaby dobra. Jednak nie zaciemni pomieszczenia.

Kto woli zasłony, pozostanie pewnie przy tej decyzji. Dla niezdecydowanych porównanie tych obydwu możliwości może być cenną pomocą. Dla tych, co jednak wolą tradycyjne rozwiązania jest jeszcze jedna ciekawa opcja. Można pozostawić sobie zasłony, ale połączyć je z roletami. Tak będzie bardziej lekko, nowocześnie i można sobie zagwarantować taki poziom zaciemnienia, jaki się uzna za najodpowiedniejszy.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz