rolety w sypialni jak urządzić

Jak funkcjonalnie urządzić sypialnię?

Sypialnia jest bardzo ważną częścią mieszkania – od jej funkcjonalności i dobrej aranżacji zależy w dużej mierze jakość nocnego wypoczynku. Na jakie elementy wystroju sypialni warto zwrócić szczególną uwagę, by pomieszczenie to było zarówno praktyczne, jak i stylowe?

Odpowiednie światło w sypialni

Urządzając sypialnię, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej jest, gdy w sypialni znajduje się kilka źródeł światła o różnej jasności. Innego oświetlenia potrzebujemy przed samym zaśnięciem, a innego podczas czytania książki w łóżku. Klimatycznym akcentem są też ozdobne lampki, które nadają pomieszczeniu tylko delikatną poświatę.

Bardzo ważne jest również, aby kontrola nad oświetleniem w sypialni nie ograniczała się tylko do wyboru źródła światła. Dobrze jest mieć możliwość ograniczenia wpadania światła słonecznego przez okno – ważne jest to zwłaszcza w przypadku osób pracujących w systemie zmianowym lub cierpiących na bezsenność. W takim przypadku dobre rolety okienne mogą okazać się wręcz nieodzowne i znacząco wpłynąć na poprawę jakości snu.

Rola mebli sypialnianych

W sypialni oczywiście najważniejsze jest wygodne łóżko – warto zainwestować zwłaszcza w wysokogatunkowy materac, który ma ogromny wpływ na komfort nocnego wypoczynku. Sypialnia to miejsce, gdzie nie tylko śpimy, ale również przygotowujemy się do pracy lub do snu – w przypadku kobiet ważnym elementem tego pomieszczenia staje się więc toaletka lub biurko do sypialni, przy którym można wykonać makijaż rano lub przeprowadzić demakijaż wieczorem. Na uwagę zasługują zwłaszcza drewniane toaletki z dużym lustrem i szufladą na kosmetyki. Tego rodzaju meble są często utrzymane w niezwykle modnym stylu glamour, idealnie wpisującym się w stylistykę sypialni.

Na etapie planowania aranżacji warto jest zadbać, by poszczególne meble pasowały do siebie stylistycznie i kolorystycznie. Wpłynie to na ogólny odbiór wnętrza i jego atmosferę. Meblem, który coraz częściej można znaleźć w polskich sypialniach jest wygodny fotel typu „uszak”, popularny zwłaszcza wśród wielbicieli czytelnictwa – zanurzenie się w takim fotelu przed snem z dobrą książką w ręku jest prawdziwą wieczorną przyjemnością.

Jakie kolory do sypialni?

Wiele osób podczas urządzania sypialni zastanawia się, jakie kolory wybrać do tego pomieszczenia. Istnieją pewne uniwersalne zasady, którymi dobrze jest się kierować, aranżując sypialnię. Przede wszystkim najlepiej jest zrezygnować z bardzo wyrazistych lub neonowych kolorów, a także wielobarwnych wzorów – nie wpływają one relaksująco i rozpraszają uwagę. Najchętniej wybierane kolory do sypialni to przede wszystkim różne odcienie bieli, beżu i szarości. Niektórzy preferują też pomalowanie jednej ściany na kontrastowy, ciemny kolor – np. granatowy lub antracytowy.

W kwestii wybarwienia płyt meblowych również warto postawić na łagodną kolorystykę – popularne są zwłaszcza drewniane toaletki i ramy łóżek w kolorze białym – bardzo ładnie korespondują one z panelami o fakturze dębu lub orzecha. Białe meble wyglądają elegancko i są ponadczasowe – łatwo dopasować do nich ciekawe dodatki, jak zasłony i dywany, za pomocą których co jakiś czas można odmieniać charakter wnętrza.

Post Author: Roletowo.pl

Dodaj komentarz